Постанова КМУ “Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних”

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 11 грудня 2019 р. № 1165
Київ

Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних

Із змінами і доповненнями, внесеними
 постановами Кабінету Міністрів України
 від 28 липня 2021 року N 774,
від 28 лютого 2022 року N 163
(яку скасовано як таку, що нереалізована,
згідно з постановою Кабінету Міністрів України
 від 17 травня 2022 року N 603),
від 12 жовтня 2022 року N 1154,
від 23 грудня 2022 року N 1428,
від 2 червня 2023 року N 574,
від 16 червня 2023 року N 603,
від 7 листопада 2023 року N 1154,
від 13 червня 2024 року N 703,
від 18 жовтня 2024 року N 1187
(положення пунктів 3 – 7 Порядку зупинення реєстрації податкової
 накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних,
 затвердженого цією постановою, та пунктів 1 і 5 додатка 3 до зазначеного Порядку – 
з урахуванням змін, внесених постановою Кабінету Міністрів України від 18 жовтня 2024 року N 1187,
 в частині дії режиму експортного забезпечення, запровадженого Кабінетом Міністрів України
 відповідно до 
статті 192 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”,
 застосовуються протягом дії такого режиму),
від 4 червня 2025 року N 641
(яка застосовується з 20 березня 2025 року),
від 26 серпня 2025 року N 1048

Відповідно до статті 56 і пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:

(вступна частина із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2023 р. N 574)

1. Затвердити такі, що додаються:

Порядок зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;

Порядок розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість, про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку.

(абзац третій пункту 1 у редакції постанови
 Кабінету Міністрів України від 02.06.2023 р. N 574)

2. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.

3. Ця постанова набирає чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем її опублікування.

Прем’єр-міністр УкраїниО. ГОНЧАРУК

Інд. 67

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 11 грудня 2019 р. N 1165

ПОРЯДОК
зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних

(У тексті Порядку: слова “головне управління ДПС в області, м. Києва та Офісу великих платників податків ДПС” у всіх відмінках і формах числа замінено словами “територіальний орган ДПС” у відповідному відмінку і числі; слова “Державним класифікатором продукції та послуг” замінено словами “Державним класифікатором” згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 2 червня 2023 року N 574)
(У тексті Порядку слова “Про електронні довірчі послуги” замінено словами “Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги”, слова “засоби електронного зв’язку” в усіх відмінках замінено словами “технічні засоби електронних комунікацій” у відповідному відмінку згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 червня 2024 року N 703)

Загальна частина

1. Цей Порядок визначає механізм зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – Реєстр), організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі (далі – комісії контролюючих органів), права та обов’язки їх членів.

2. У цьому Порядку терміни вживаються у такому значенні:

автоматизований моніторинг відповідності податкової накладної / розрахунку коригування критеріям оцінки ступеня ризиків (далі – автоматизований моніторинг) – сукупність заходів та методів, що застосовуються контролюючим органом для виявлення ознак наявності ризиків порушення норм податкового законодавства за результатами проведення автоматизованого аналізу наявної в інформаційних системах контролюючих органів податкової інформації;

(абзац другий пункту 2 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 26.08.2025 р. N 1048)

комісія контролюючого органу – комісія регіонального та центрального рівня з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі;

комісія регіонального рівня – комісія з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі територіальних органів ДПС;

комісія центрального рівня – комісія з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі ДПС;

критерій оцінки ступеня ризиків, достатній для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, – визначений показник автоматизованого моніторингу, що характеризує ризик;

ризик порушення норм податкового законодавства – ймовірність складення та надання податкової накладної / розрахунку коригування для реєстрації в Реєстрі з порушенням норм підпункту “а” або “б” пункту 185.1 статті 185, підпункту “а” або “б” пункту 187.1 статті 187, абзацу першого пунктів 201.1, 201.7, 201.10 статті 201 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) за наявності об’єктивних ознак неможливості здійснення операції з постачання товарів/послуг, дані про яку зазначено в такій податковій накладній / розрахунку коригування, та/або ймовірності уникнення платником податку на додану вартість (далі – платник податку) виконання свого податкового обов’язку;

таблиця даних платника податку – зведена інформація, що подається платником податку до контролюючого органу, щодо кодів видів економічної діяльності платника податку згідно з Класифікатором видів економічної діяльності, кодів товарів згідно з УКТЗЕД та/або кодів послуг згідно з Державним класифікатором (далі – Державний класифікатор), що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України.

(абзац восьмий пункту 2 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2023 р. N 574)

21. У цьому Порядку для здійснення автоматизованого моніторингу використовуються такі показники:

(абзац перший пункту 21 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 26.08.2025 р. N 1048)

1) показник D, який розраховується за такою формулою:

D = S / T,

де S – загальна сума сплачених платником податку та його відокремленими підрозділами сум єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків і зборів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС, за період, що припадає на останні 12 звітних (податкових) періодів, які передують календарному місяцю, у якому податкову накладну / розрахунок коригування прийнято для реєстрації в Реєстрі, та за які настав граничний строк сплати суми податку на додану вартість;

T – загальна сума постачання товарів/послуг на митній території України, що оподатковуються за ставками, визначеними статтею 193 Кодексу, зазначена платником податку в податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі за операціями у періоді, що припадає на останні 12 звітних (податкових) періодів, які передують календарному місяцю, у якому податкову накладну / розрахунок коригування прийнято для реєстрації в Реєстрі, та за які настав граничний строк сплати суми податку на додану вартість;

2) показник Рпоточ – сума податку на додану вартість, зазначена платником податку в податковій накладній / розрахунку коригування, які зареєстровані в Реєстрі у поточному календарному місяці, з урахуванням прийнятої для реєстрації в Реєстрі податкової накладної / розрахунку коригування;

3) показник Pмакс, який розраховується за такою формулою:

Pмакс = Pнайб х 1,4,

де Pнайб – найбільша місячна сума податку на додану вартість, зазначена платником податку у податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі за операціями останніх 12 звітних (податкових) періодів, які передують місяцю, в якому податкову накладну / розрахунок коригування прийнято для реєстрації в Реєстрі, та за які настав граничний строк подання декларації з податку на додану вартість.

Значення показників D, Рпоточ та Pмакс відображається в електронному кабінеті.

(Порядок доповнено пунктом 21 згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 07.11.2023 р. N 1154)

Автоматизований моніторинг

(назва розділу у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 26.08.2025 р. N 1048)

3. Податкові накладні / розрахунки коригування (крім податкових накладних / розрахунків коригування, складених відповідно до пункту 97 підрозділу 2 розділу XX “Перехідні положення” Кодексу, у яких відображено операцію, до якої застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 192 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”, розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, складеної на отримувача – платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості хоча б одного з товарів/послуг їх постачальнику, та розрахунків коригування, складених на неплатника податку, за винятком розрахунку коригування, визначеного підпунктом 7 цього пункту), що подаються для реєстрації в Реєстрі, перевіряються щодо відповідності таким ознакам безумовної реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування (далі – ознаки безумовної реєстрації):

(абзац перший пункту 3 із змінами, внесеними згідно з
 постановами Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 р. N 1154,
від 23.12.2022 р. N 1428,
у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 18.10.2024 р. N 1187,
зміни, внесені пунктом 1 змін, затверджених постановою
 Кабінету Міністрів України від 18.10.2024 р. N 1187, в частині дії режиму
 експортного забезпечення, запровадженого Кабінетом Міністрів України
 відповідно до 
статті 192 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”,
 застосовуються протягом дії такого режиму)

1) податкова накладна, яка не підлягає наданню отримувачу (покупцю) та/або складена за операцією, звільненою від оподаткування;

2) для платника податку, яким складено податкові накладні / розрахунки коригування, одночасно виконуються такі умови:

обсяг постачання, зазначений таким платником податку в податкових накладних / розрахунках коригування (крім розрахунків коригування, поданих для реєстрації в іншому місяці, ніж місяць, у якому вони складені), зареєстрованих у Реєстрі в поточному місяці, з урахуванням поданої для реєстрації в Реєстрі податкової накладної / розрахунку коригування, становить менше ніж 1 млн. гривень;

обсяг постачання, зазначений таким платником податку в податкових накладних / розрахунках коригування (крім розрахунків коригування, поданих для реєстрації в іншому місяці, ніж місяць, у якому вони складені), зареєстрованих у Реєстрі в поточному місяці, з урахуванням поданої для реєстрації в Реєстрі податкової накладної / розрахунку коригування за операціями з одним отримувачем – платником податку, не перевищує 100 тис. гривень;

сума податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), сплачена таким платником податку в попередньому місяці, становить більше ніж 40 тис. гривень;

сума податку на додану вартість, задекларована таким платником податку за останній звітний (податковий) період, за який настав граничний строк сплати, становить більше ніж 40 тис. гривень;

керівник – посадова особа такого платника податку є особою, яка займає аналогічну посаду не більше ніж у п’яти (включно) платників податків;

(підпункт 2 пункту 3 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2023 р. N 1154,
у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 26.08.2025 р. N 1048)

3) одночасно виконуються такі умови:

загальна сума податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), сплачена платником податку протягом 12 календарних місяців, що передують місяцю, у якому прийнято для реєстрації в Реєстрі податкову накладну / розрахунок коригування, становить більше ніж 10 млн. гривень;

загальна сума податку на додану вартість, задекларована платником податку за останні 12 звітних (податкових) періодів, за якими настав граничний строк сплати, становить більше ніж 10 млн. гривень;

(підпункт 3 пункту 3 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 28.07.2021 р. N 774,
у редакції постанов Кабінету
 Міністрів України від 07.11.2023 р. N 1154,
від 26.08.2025 р. N 1048)

4) у податковій накладній / розрахунку коригування відображена виключно операція з товаром за кодом згідно з УКТЗЕД / умовним кодом товару та/або послугою за кодом згідно з Державним класифікатором, які зазначені у врахованій таблиці даних платника податку за умови, що стосовно платника податку, який подав такі податкову накладну / розрахунок коригування для реєстрації в Реєстрі, відсутнє чинне рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку;

(підпункт 4 пункту 3 у редакції постанови
 Кабінету Міністрів України від 02.06.2023 р. N 574)

5) у податковій накладній / розрахунку коригування відображені виключно операції з продукцією/товарами, що підпадають під визначення груп 1 – 24 УКТЗЕД (крім підакцизних товарів), за умови, що такі накладна / розрахунок складені платником податку, який належить до мікропідприємства або малого підприємства відповідно до частини другої статті 2 Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” та основним видом діяльності якого є хоча б один з таких видів економічної діяльності відповідно до КВЕД:

вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур (01.11);

вирощування рису (01.12);

вирощування овочів і баштанних культур, коренеплодів і бульбоплодів (01.13);

вирощування винограду (01.21);

вирощування зерняткових і кісточкових фруктів (01.24);

вирощування ягід, горіхів та інших фруктів (01.25);

відтворення рослин (01.30);

розведення великої рогатої худоби молочних порід (01.41);

розведення іншої великої рогатої худоби та буйволів (01.42);

розведення овець і кіз (01.45);

розведення свиней (01.46);

розведення свійської птиці (01.47);

морське рибальство (03.11);

прісноводне рибальство (03.12);

морське рибництво (аквакультура) (03.21);

прісноводне рибництво (аквакультура) (03.22);

виробництво м’яса (10.11);

виробництво м’яса свійської птиці (10.12);

виробництво м’ясних продуктів (10.13);

перероблення та консервування риби, ракоподібних і молюсків (10.20);

виробництво фруктових і овочевих соків (10.32);

виробництво олії та тваринних жирів (10.41);

виробництво маргарину і подібних харчових жирів (10.42);

перероблення молока, виробництво масла та сиру (10.51);

виробництво продуктів борошномельно-круп’яної промисловості (10.61);

виробництво хліба та хлібобулочних виробів, виробництво борошняних кондитерських виробів, тортів і тістечок нетривалого зберігання (10.71);

виробництво сухарів і сухого печива, виробництво борошняних кондитерських виробів, тортів і тістечок тривалого зберігання (10.72);

виробництво макаронних виробів і подібних борошняних виробів (10.73);

виробництво цукру (10.81);

виробництво какао, шоколаду та цукрових кондитерських виробів (10.82);

виробництво чаю та кави (10.83);

виробництво прянощів і приправ (10.84);

виробництво готової їжі та страв (10.85);

виробництво дитячого харчування та дієтичних харчових продуктів (10.86);

виробництво інших харчових продуктів, не віднесених до інших угрупувань (10.89);

виробництво готових кормів для тварин, що утримуються на фермах (10.91);

виробництво безалкогольних напоїв, виробництво мінеральних вод та інших вод, розлитих у пляшки (11.07).

Ознаки безумовної реєстрації, зазначені у цьому підпункті, застосовуються протягом періоду дії воєнного стану, введеного відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 р. N 64 “Про введення воєнного стану в Україні”;

(пункт 3 доповнено підпунктом 5 згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 р. N 163,
яку скасовано як таку, що нереалізована, згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 17.05.2022 р. N 603)

6) обсяг постачання, зазначений у поданій для реєстрації в Реєстрі податковій накладній, яка підлягає наданню отримувачу (покупцю), не перевищує 10 тис. гривень за умови, що стосовно платника податку відсутнє чинне рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку та керівник – посадова особа такого платника податку є особою, яка займає аналогічну посаду не більше ніж у п’яти (включно) платників податків;

(пункт 3 доповнено підпунктом 6 згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 23.12.2022 р. N 1428,
підпункт 6 пункту 3 у редакції постанови
 Кабінету Міністрів України від 26.08.2025 р. N 1048)

7) загальна сума абсолютних значень коригування на зменшення суми компенсації вартості товару/послуги їх постачальнику та/або загальна сума абсолютних значень коригування на збільшення суми компенсації вартості товару/послуги їх постачальнику, зазначених платником податку в поданому для реєстрації в Реєстрі розрахунку коригування до податкової накладної, не перевищує 10 тис. гривень за умови, що стосовно платника податку, який склав та/або подав для реєстрації розрахунок коригування, відсутнє чинне рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку та керівник – посадова особа такого платника податку є особою, яка займає аналогічну посаду не більше ніж у п’яти (включно) платників податків.

Обсяг операцій у поточному місяці, зазначених у податкових накладних / розрахунках коригування, складених платником податку і зареєстрованих у Реєстрі відповідно до підпунктів 6 та 7 цього пункту, з урахуванням обсягу операцій у поданій для реєстрації в Реєстрі податковій накладній / розрахунку коригування, не перевищує 3 млн. гривень.

(пункт 3 доповнено підпунктом 7 згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 23.12.2022 р. N 1428,
підпункт 7 пункту 3 у редакції постанови
 Кабінету Міністрів України від 26.08.2025 р. N 1048)

31. Податкова накладна / розрахунок коригування, складені відповідно до пункту 97 підрозділу 2 розділу XX “Перехідні положення” Кодексу та прийняті для реєстрації в Реєстрі, у яких відображено операцію, до якої застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 192 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність” (крім податкової накладної та розрахунку коригування, складених відповідно до вимог підпункту “а” підпункту 97.4 пункту 97 підрозділу 2 розділу XX “Перехідні положення” Кодексу, щодо операцій з товарами, що класифікуються за кодами 0409 00 00 00, 0802 31 00 00, 0802 32 00 00 згідно з УКТЗЕД), перевіряються щодо відповідності таким ознакам безумовної реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування, якщо:

(абзац перший пункту 31 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 26.08.2025 р. N 1048)

1) податкова накладна / розрахунок коригування, подані для реєстрації в Реєстрі платником податку, у якого за даними податкової звітності, поданої за останній звітний період, за який настав граничний строк її подання (з урахуванням уточнюючих декларацій), перебувають у власності/користуванні земельні ділянки сільськогосподарського призначення, загальна площа яких станом на дату прийняття для реєстрації в Реєстрі податкової накладної / розрахунку коригування становить не менш як 500 гектарів, та одночасно виконуються такі умови:

у платника податку, яким подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну / розрахунок коригування, загальна площа земельних ділянок сільськогосподарського призначення, що перебували у власності/користуванні такого платника податку у попередньому році (станом на 1 січня попереднього року відповідно до декларацій, поданих не пізніше 20 лютого попереднього року) та станом на 1 січня поточного року з урахуванням уточнюючих декларацій, поданих протягом попереднього року, становить не менш як 500 гектарів;

платник податку, який подав податкову накладну / розрахунок коригування для реєстрації в Реєстрі, зареєстрований як платник податку на додану вартість не менше 365 днів, що передують даті прийняття податкової накладної для реєстрації в Реєстрі, та за останні 12 звітних (податкових) періодів, що передують даті прийняття податкової накладної для реєстрації в Реєстрі, податкові декларації з податку на додану вартість подані не пізніше граничного строку сплати суми податку на додану вартість за відповідний звітний (податковий) період;

на дату прийняття податкової накладної / розрахунку коригування для реєстрації в Реєстрі стосовно платника податку відсутнє чинне рішення про відповідність одному з критеріїв ризиковості платника податку на додану вартість згідно з пунктами 1 – 5 додатка 1 до цього Порядку;

на дату прийняття податкової накладної / розрахунку коригування для реєстрації в Реєстрі платник податку зареєстрований (основне місце обліку) на території, яку не включено до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Мінрозвитку (за винятком територій можливих бойових дій), або на території, включеній до зазначеного переліку, для якої визначена дата завершення бойових дій та/або дата завершення тимчасової окупації;

(абзац п’ятий підпункту 1 пункту 31 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2025 р. N 641,
яка застосовується з 20.03.2025 р.,
у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 26.08.2025 р. N 1048)

на дату прийняття для реєстрації в Реєстрі податкової накладної / розрахунку коригування платник податку не перебуває у стані банкрутства, ліквідації, припинення;

на дату прийняття для реєстрації в Реєстрі податкової накладної / розрахунку коригування у платника податку загальна сума податкового боргу із сплати податків, зборів, обов’язкових платежів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС, не перевищує розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня поточного року;

обсяг операцій з вивезення за межі митної території України товарів, до яких застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 192 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”, зазначений у податковій накладній / розрахунку коригування, прийнятій / прийнятому для реєстрації в Реєстрі, не перевищує значення показника ∑експ1 у поточному календарному році, розрахованого на момент прийняття для реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування за такою формулою:

експ1 = ∑власн × Ккурс × 1,5 – ∑постачпоточ + ∑придбпоточ – ∑риз – Sексп_різниця,

де ∑власн – сума обсягу власного виробництва, який розраховується як різниця між обсягами постачання та придбання товарів, до яких застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 192 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”, за операціями, відображеними у податкових накладних / розрахунках коригування, прийнятих для реєстрації та зареєстрованих у Реєстрі у попередньому календарному році;

Ккурс – коефіцієнт курсових різниць, який розраховується як відношення встановленого Національним банком офіційного курсу долара США, що діє на 00 год 00 хв дня подання для реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування, до встановленого Національним банком офіційного курсу долара США, що діяв на 00 год 00 хв першого числа відповідного календарного місяця попереднього року;

постачпоточ – сума обсягу операцій із постачання товарів (зокрема операцій з вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту товарів), до яких застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 192 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”, відображеного у податкових накладних / розрахунках коригування, прийнятих для реєстрації та зареєстрованих у Реєстрі у поточному році;

придбпоточ – сума обсягу операцій із придбання товарів, до яких застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 192 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”, відображеного у податкових накладних / розрахунках коригування, прийнятих для реєстрації та зареєстрованих у Реєстрі у поточному році;

риз – сума обсягу операцій із придбання товарів, до яких застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 192 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”, розрахована відповідно до інформації щодо операцій із придбання або постачання таких товарів, зазначеної у рішенні про відповідність критеріям ризиковості платника податку, прийнятому стосовно постачальників платника податку, які на дату прийняття для реєстрації в Реєстрі податкової накладної / розрахунку коригування з вивезення товарів за межі митної території України перебувають у переліку платників податку, що відповідають критеріям ризиковості платника податку на додану вартість.

Для розрахунку цього показника враховується загальна сума обсягу операцій із постачання платнику податку товарів, до яких застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 192 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”, зазначена в зареєстрованих у Реєстрі податкових накладних / розрахунках коригування постачальника, дата подання для реєстрації яких припадає на період до дати подання для реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування з вивезення товарів за межі митної території України та не перевищує 180 днів до дати прийняття рішення про відповідність постачальника критеріям ризиковості платника податку;

Sексп_різниця – показник, який визначається як різниця між загальною фактурною вартістю товару згідно з додатковими митними деклараціями, поданими до відповідних періодичних або спрощених митних декларацій, або митними деклараціями, заповненими у звичайному порядку, в яких зазначені податкові накладні за операціями з вивезення товарів за межі митної території України, до яких застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 192 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”, наведеною в таких деклараціях у національній валюті України за курсом, зазначеним у відповідній графі митних декларацій, та обсягом, зазначеним у прийнятих для реєстрації та зареєстрованих у Реєстрі податкових накладних з урахуванням розрахунків коригування до таких податкових накладних за операціями з вивезення товарів за межі митної території України, до яких застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 192 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”.

Показник дорівнює нулю, якщо загальна фактурна вартість товару згідно з додатковою митною декларацією менша ніж обсяг операцій, зазначений у податковій накладній з урахуванням розрахунку коригування до такої податкової накладної за операціями з вивезення товарів за межі митної території України, до яких застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 192 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”;

2) податкова накладна / розрахунок коригування, подані для реєстрації в Реєстрі платником податку, у якого відсутня податкова звітність щодо нарахування плати за землю або у якого за даними податкової звітності, поданої за останній звітний період, за який настав граничний строк її подання (з урахуванням уточнюючих декларацій), перебувають у власності / користуванні земельні ділянки сільськогосподарського призначення, загальна площа яких станом на дату прийняття для реєстрації в Реєстрі податкової накладної / розрахунку коригування становить менше 500 гектарів, та одночасно виконуються такі умови:

платник податку, який подав податкову накладну / розрахунок коригування для реєстрації в Реєстрі, зареєстрований як платник податку на додану вартість не менше 365 днів, що передують даті прийняття податкової накладної для реєстрації в Реєстрі, та за останні 12 звітних (податкових) періодів, що передують даті прийняття податкової накладної для реєстрації в Реєстрі, податкові декларації з податку на додану вартість подані не пізніше граничного строку сплати суми податку на додану вартість за відповідний звітний (податковий) період;

на дату прийняття податкової накладної / розрахунку коригування для реєстрації в Реєстрі стосовно платника податку відсутнє чинне рішення про відповідність одному з критеріїв ризиковості платника податку на додану вартість згідно з пунктами 1 – 5 додатка 1 до Порядку;

на дату прийняття податкової накладної / розрахунку коригування для реєстрації в Реєстрі платник податку зареєстрований (основне місце обліку) на території, яку не включено до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Мінрозвитку (за винятком територій можливих бойових дій), або на території, включеній до зазначеного переліку, для якої визначена дата завершення бойових дій та/або дата завершення тимчасової окупації;

(абзац четвертий підпункту 2 пункту 31 із змінами, внесеними
 згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2025 р. N 641,
яка застосовується з 20.03.2025 р.,
у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 26.08.2025 р. N 1048)

середньомісячна сума сплаченого податку на доходи фізичних осіб у розрахунку на одну фізичну особу, якій нараховано дохід у вигляді заробітної плати, за останні 12 місяців перевищує суму податку на доходи фізичних осіб, розраховану з подвійного розміру мінімальної заробітної плати у відповідному місяці, за умови, що середньомісячна чисельність працюючих у такому періоді становить не менше трьох осіб. При цьому період 12 місяців обраховується від останнього звітного періоду, передбаченого для подання податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, граничний строк подання якого настав;

на дату прийняття для реєстрації в Реєстрі податкової накладної / розрахунку коригування платник податку не перебуває у стані банкрутства, ліквідації, припинення;

на дату прийняття для реєстрації в Реєстрі податкової накладної / розрахунку коригування у платника загальна сума податкового боргу із сплати податків, зборів, обов’язкових платежів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС, не перевищує розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня поточного року;

обсяг операцій з вивезення за межі митної території України товарів, до яких застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 192 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”, зазначений у податковій накладній / розрахунку коригування, прийнятій / прийнятому для реєстрації в Реєстрі, не перевищує значення показника ∑експ2 у поточному календарному році, розрахованого на момент прийняття для реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування за такою формулою:

експ2 = ∑експ_пр × Кпридб × Ккурс × C – ∑риз – ∑експ_поточ – Sексп_різниця,

де ∑експ_пр – сума обсягу операцій із вивезення товарів за межі митної території України, до яких застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 192 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”, відображена у прийнятих для реєстрації та зареєстрованих у Реєстрі податкових накладних / розрахунках коригування у календарному році, що передує даті прийняття податкової накладної для реєстрації в Реєстрі, яка не перевищує обсяг фактурної вартості цих товарів, вивезених за межі митної території України, зазначений у митних деклараціях у відповідному періоді;

Кпридб – коефіцієнт придбання, який розраховується як відношення обсягу придбання без урахування ∑риз до обсягу постачання товарів, до яких застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 192 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”, за операціями, відображеними у прийнятих для реєстрації та зареєстрованих у Реєстрі податкових накладних / розрахунків коригування протягом 365 календарних днів, що передують даті прийняття для реєстрації в Реєстрі податкової накладної / розрахунку коригування за операцією з вивезення товарів за межі митної території України з урахуванням обсягу постачання, зазначеного у такій податкової накладній / розрахунку коригування. При цьому значення коефіцієнта Кпридб не може перевищувати одиницю;

Ккурс – коефіцієнт курсових різниць, який розраховується як відношення встановленого Національним банком офіційного курсу долара США, що діє на 00 год 00 хв дня подання для реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування, до встановленого Національним банком офіційного курсу долара США, що діяв на 00 год 00 хв першого числа відповідного календарного місяця попереднього року;

C – показник, який має значення:

1,5 – для платників податку, у яких сума операцій із вивезення за межі митної території України товарів, включених до товарних позицій 1507, 1512, 1514, відображених у прийнятих для реєстрації та зареєстрованих у Реєстрі податкових накладних / розрахунках коригування протягом 365 календарних днів, що передують даті прийняття податкової накладної / розрахунку коригування для реєстрації в Реєстрі, становить менше 50 відсотків;

1,75 – для платників податку, у яких сума операцій із вивезення за межі митної території України товарів, включених до товарних позицій 1507, 1512, 1514, відображених у прийнятих для реєстрації та зареєстрованих у Реєстрі податкових накладних / розрахунках коригування протягом 365 календарних днів, що передують даті прийняття податкової накладної / розрахунку коригування для реєстрації в Реєстрі, становить не менше 50 відсотків;

риз – сума обсягу операцій із придбання товарів, до яких застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 192 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”, розрахована відповідно до інформації щодо операцій із придбання або постачання таких товарів, зазначеної у рішенні про відповідність критеріям ризиковості платника податку, прийнятому стосовно постачальників платника податку, які на дату прийняття для реєстрації в Реєстрі податкової накладної / розрахунку коригування з вивезення товарів за межі митної території України перебувають у переліку платників податку, що відповідають критеріям ризиковості платника податку на додану вартість.

Для розрахунку цього показника враховується загальна сума обсягу операцій із постачання платнику податку товарів, до яких застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 192 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”, зазначена у зареєстрованих у Реєстрі податкових накладних / розрахунках коригування постачальника, дата подання для реєстрації яких припадає на період до дати подання для реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування з вивезення товарів за межі митної території України та не перевищує 180 днів до дати прийняття рішення про відповідність постачальника критеріям ризиковості платника податку;

експ_поточ – сума обсягу операцій із вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту товарів, до яких застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 192 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”, відображених у податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі в поточному році;

Sексп_різниця – показник, який визначається як різниця між загальною фактурною вартістю товару згідно з додатковими митними деклараціями, поданими до відповідних періодичних або спрощених митних декларацій, або митними деклараціями, заповненими у звичайному порядку, у яких зазначені податкові накладні за операціями із вивезення товарів за межі митної території України, до яких застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 192 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”, наведеною в таких деклараціях у національній валюті України за курсом, зазначеним у відповідній графі митних декларацій, та обсягом, зазначеним у прийнятих для реєстрації та зареєстрованих у Реєстрі податкових накладних з урахуванням розрахунків коригування до таких податкових накладних за операціями з вивезення товарів за межі митної території України, до яких застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 192 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”.

Показник дорівнює нулю, якщо загальна фактурна вартість товару згідно з додатковою митною декларацією менша ніж обсяг операцій, зазначений у податковій накладній з урахуванням розрахунку коригування до такої податкової накладної за операціями з вивезення товарів за межі митної території України, до яких застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 192 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”;

3) розрахунок коригування, складений відповідно до вимог підпунктів “б” і “в” підпункту 97.4 пункту 97 підрозділу 2 розділу XX “Перехідні положення” Кодексу;

(Порядок доповнено пунктом 31 згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 18.10.2024 р. N 1187,
зміни, внесені пунктом 2 змін, затверджених постановою
 Кабінету Міністрів України від 18.10.2024 р. N 1187, в частині дії режиму
 експортного забезпечення, запровадженого Кабінетом Міністрів України
 відповідно до 
статті 192 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”,
 застосовуються протягом дії такого режиму)

4) у податковій накладній / розрахунку коригування відображено винятково операцію з кодами згідно з УКТЗЕД товарів, до яких застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 192 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність” і які зазначено у врахованій таблиці даних платника податку, за умови, що стосовно платника податку, який подав такі податкову накладну / розрахунок коригування для реєстрації в Реєстрі, відсутнє чинне рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

(пункт 31 доповнено підпунктом 4 згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 26.08.2025 р. N 1048)

4. У разі коли за результатами перевірки податкової накладної / розрахунку коригування визначено, що податкова накладна / розрахунок коригування відповідають одній з ознак безумовної реєстрації, визначених у пунктах 3 або 31 цього Порядку, реєстрація таких податкової накладної / розрахунку коригування не зупиняється в Реєстрі.

(пункт 4 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 18.10.2024 р. N 1187,
зміни, внесені пунктом 3 змін, затверджених постановою
 Кабінету Міністрів України від 18.10.2024 р. N 1187, в частині дії режиму
 експортного забезпечення, запровадженого Кабінетом Міністрів України
 відповідно до 
статті 192 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”,
 застосовуються протягом дії такого режиму)

5. Платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну / розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2).

Не перевіряється на відповідність показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2), платник податку, який склав та/або подав для реєстрації в Реєстрі податкову накладну / розрахунок коригування, які складені за операціями з вивезення за межі митної території України товарів, до яких застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 192 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”.

(пункт 5 доповнено новим абзацом другим згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 18.10.2024 р. N 1187,
у зв’язку з цим абзац другий вважати абзацом третім,
зміни, внесені пунктом 4 змін, затверджених постановою
 Кабінету Міністрів України від 18.10.2024 р. N 1187, в частині дії режиму
 експортного забезпечення, запровадженого Кабінетом Міністрів України
 відповідно до 
статті 192 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”,
 застосовуються протягом дії такого режиму)

Податкова накладна / розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).

6. У разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, який склав та/або подав податкову накладну / розрахунок коригування для реєстрації в Реєстрі, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація такої податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється (крім розрахунку коригування, складеного відповідно до вимог підпунктів “б” і “в” підпункту 97.4 пункту 97 підрозділу 2 розділу XX “Перехідні положення” Кодексу).

(абзац перший пункту 6 у редакції постанови
 Кабінету Міністрів України від 18.10.2024 р. N 1187,
зміни, внесені пунктом 5 змін, затверджених постановою
 Кабінету Міністрів України від 18.10.2024 р. N 1187, в частині дії режиму
 експортного забезпечення, запровадженого Кабінетом Міністрів України
 відповідно до 
статті 192 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”,
 застосовуються протягом дії такого режиму)

Питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня.

У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Включення платника податку до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.

Платник податку отримує через електронний кабінет рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку, надіслане ДПС в електронній формі за допомогою електронних комунікацій з урахуванням вимог Законів України “Про електронні документи та електронний документообіг”, “Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги”, у день прийняття такого рішення (додаток 4).

(абзац п’ятий пункту 6 у редакції постанови
 Кабінету Міністрів України від 26.08.2025 р. N 1048)

У рішенні зазначається підстава та інформація, за якою встановлено відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

У разі відповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку згідно з пунктом 8 додатка 1 у відповідних полях рішення зазначаються детальна інформація, за якою встановлено відповідність критеріям ризиковості платника податку, тип операції (придбання/постачання), період здійснення господарської операції, код згідно з УКТЗЕД / Державним класифікатором / умовним кодом товару, податковий номер платника податку, задіяного в ризиковій операції, дата включення платника податку, задіяного в ризиковій операції, до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.

У рішенні про відповідність платника податку вимогам пункту 8 додатка 1 комісія регіонального рівня зазначає наявну інформацію, що свідчить про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, виявлену під час моніторингу господарських операцій, відображених у податкових накладних / розрахунках коригування, поданих для реєстрації в Реєстрі, у тому числі податкових накладних / розрахунках коригування, реєстрацію яких зупинено.

При цьому не може бути підставою для розгляду питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку згідно з пунктом 8 додатка 1 операція, відображена у податковій накладній / розрахунку коригування, дата реєстрації якої/якого у Реєстрі припадає на період, що перевищує 180 днів до дати прийняття рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку.

(абзац сьомий пункту 6 замінено абзацами згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2023 р. N 574,
у зв’язку з цим абзаци восьмий – двадцять дев’ятий
 вважати відповідно абзацами десятим – тридцять першим)

У разі отримання рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку платник податку має право подати на розгляд комісії регіонального рівня інформацію та копії відповідних документів, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Комісією регіонального рівня розглядається питання виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, у разі виявлення обставин та/або отримання інформації, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, та/або отримання інформації та копій відповідних документів від платника податку, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Абзац дванадцятий пункту 6 виключено

(згідно з постановою Кабінету
 Міністрів України від 07.11.2023 р. N 1154)

Інформація та копії документів подаються платником податку до ДПС в електронній формі технічними засобами електронних комунікацій з урахуванням вимог Законів України “Про електронні документи та електронний документообіг”, “Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги” та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого Мінфіном.

Документами, необхідними для розгляду питання виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, можуть бути:

договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні;

розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством;

інші документи, що підтверджують невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Інформацію та копії документів, подані платником податку, комісія регіонального рівня розглядає протягом семи робочих днів, що настають за датою їх надходження, та приймає відповідне рішення.

За результатами розгляду інформації та копій документів комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, яке платник податку отримує в електронному кабінеті у день його прийняття (додаток 4).

Якщо за результатами розгляду інформації та копій документів, що свідчать про невідповідність платника податку вимогам пункту 8 додатка 1, комісією регіонального рівня прийнято рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, в такому рішенні зазначається:

(пункт 6 доповнено новим абзацом двадцять третім згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2023 р. N 574)

актуальна інформація щодо податкової інформації, що стала підставою для розгляду питання про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, та ризикових операцій, відображених у попередньому рішенні про відповідність критеріям ризиковості платника податку. До такої інформації не застосовуються вимоги абзацу дев’ятого цього пункту;

(пункт 6 доповнено новим абзацом двадцять четвертим згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2023 р. N 574)

інформація щодо операцій, відображених у податковій накладній / розрахунку коригування, дата подання для реєстрації в Реєстрі яких не раніше 180 днів до дати прийняття попереднього рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку. До такої інформації не застосовуються вимоги абзацу дев’ятого цього пункту.

(пункт 6 доповнено новим абзацом двадцять п’ятим згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2023 р. N 574)

У разі прийняття комісією регіонального рівня рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку за результатами розгляду інформації та копій документів, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, попереднє рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку втрачає чинність.

(пункт 6 доповнено новим абзацом двадцять шостим згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2023 р. N 574,
у зв’язку з цим абзаци двадцять третій – тридцять перший
 вважати відповідно абзацами двадцять сьомим – тридцять п’ятим)

У разі виявлення обставин та/або отримання інформації, визначених абзацом одинадцятим цього пункту, та прийняття комісією регіонального рівня рішення про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку платник податку отримує таке рішення в електронному кабінеті в день його прийняття (додаток 4).

(абзац двадцять сьомий пункту 6 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2023 р. N 1154)

У рішенні про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку (додаток 4) за результатами розгляду інформації та копій документів, надісланих відповідно до абзацу восьмого цього пункту, комісія регіонального рівня у відповідних полях рішення зазначає детальну інформацію, за якою встановлено відповідність критеріям ризиковості платника податку, зазначає/обирає з переліку документ/документи, не наданий/не надані платником податку, який може / які можуть свідчити про невідповідність критеріям ризиковості платника податку.

Виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.

Якщо комісією регіонального рівня протягом семи робочих днів, що настають за датою надходження зазначеної інформації та документів, не прийнято відповідного рішення, платник податку виключається з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.

У разі надходження до контролюючого органу відповідного рішення суду, яке набрало законної сили, комісія регіонального рівня за основним місцем обліку платника податку виключає платника податку з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.

(абзац тридцять перший пункту 6 у редакції постанови
 Кабінету Міністрів України від 02.06.2023 р. N 574)

У разі виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, на підставі рішення комісії регіонального рівня або рішення суду автоматично виключаються з переліку ризикових його контрагенти за умови, що:

виключною підставою для включення такого контрагента до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості на підставі пункту 8 додатка 1, було здійснення операції з таким платником податку;

відсутні інші підстави та інформація, за якою встановлено відповідність контрагента критеріям ризиковості платника податку.

Рішення про відповідність/невідповідність критеріям ризиковості платника податку набирає чинності у день засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.

(пункт 6 доповнено новим абзацом тридцять п’ятим згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2023 р. N 574,
у зв’язку з цим абзац тридцять п’ятий вважати абзацом тридцять шостим)

Рішення про відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.

(пункт 6 доповнено новим абзацом тридцять шостим згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2023 р. N 1154,
у зв’язку з цим абзац тридцять шостий вважати абзацом тридцять сьомим)

Комісія регіонального рівня постійно проводить моніторинг щодо відповідності/невідповідності платників податку критеріям ризиковості платника податку.

(пункт 6 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 р. N 1154,
у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 23.12.2022 р. N 1428)

61. У разі прийняття комісією регіонального рівня рішення про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку за результатами розгляду інформації та копій документів, поданих платником податку для підтвердження невідповідності критеріям ризиковості платника податку, або прийняття комісією центрального рівня рішення про задоволення скарги та скасування рішення комісії регіонального рівня про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, наступного робочого дня після дати прийняття такого рішення підлягають автоматичній реєстрації податкові накладні / розрахунки коригування, якщо одночасно виконуються такі умови:

(абзац перший пункту 61 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2023 р. N 1154)

реєстрацію таких податкових накладних / розрахунків коригування зупинено на підставі відповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку згідно з рішеннями, прийнятими починаючи з дати останнього включення платника податку в перелік платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, до дати подання інформації та копій документів, за результатами розгляду яких прийняте рішення про невідповідність критеріям ризиковості платника податку;

дата подання для реєстрації в Реєстрі таких податкових накладних / розрахунків коригування припадає на період, що не перевищує 180 днів до дати подання інформації та копій документів, за результатами розгляду яких прийняте рішення про невідповідність критеріям ризиковості платника податку або рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку, якщо щодо такого рішення комісією центрального рівня задоволено скаргу та скасовано рішення комісії регіонального рівня про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку;

на початок операційного дня, протягом якого здійснюється така автоматична реєстрація в Реєстрі, операції в таких податкових накладних / розрахунках коригування не відповідають критеріям ризиковості здійснення операцій згідно з додатком 3, за винятком податкових накладних / розрахунків коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія платника податку на додану вартість, згідно з додатком 2;

на початок операційного дня, протягом якого здійснюється така автоматична реєстрація в Реєстрі, стосовно платника податку, який склав та/або подав податкову накладну / розрахунок коригування для реєстрації в Реєстрі, відсутнє чинне рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку;

сума податку на додану вартість, зазначена платником податку в податкових накладних / розрахунках коригування, прийнятих для реєстрації в Реєстрі, у кожному з шести останніх послідовних календарних місяців, що передують місяцю подання інформації та копій документів, поданих платником податку для підтвердження невідповідності критеріям ризиковості платника податку, у місяці, у якому подано таку інформацію та копії документів, та в місяці, у якому здійснюється така автоматична реєстрація, не перевищує значення показника Рмакс для кожного із зазначених місяців;

(абзац четвертий пункту 61 замінено абзацами згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 26.08.2025 р. N 1048,
у зв’язку з цим абзаци п’ятий і шостий
 вважати відповідно абзацами сьомим і восьмим)

щодо таких податкових накладних / розрахунків коригування платника податку комісією регіонального рівня не прийнято рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідно до Порядку прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Мінфіну від 12 грудня 2019 р. N 520;

у день такої автоматичної реєстрації в Реєстрі наявна сума податку, на яку платник податку має право зареєструвати такі податкові накладні та/або розрахунки коригування в Реєстрі, обчислена відповідно до пункту 2001.3 або 2001.9 статті 2001 Кодексу.

(Порядок доповнено пунктом 61 згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 02.06.2023 р. N 574)

7. У разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної / розрахунку коригування (крім податкової накладної / розрахунку коригування, у яких відображена операція з вивезення за межі митної території України товарів, до яких застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 192 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”) встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної / розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється.

(пункт 7 у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 18.10.2024 р. N 1187,
зміни, внесені пунктом 6 змін, затверджених постановою
 Кабінету Міністрів України від 18.10.2024 р. N 1187, в частині дії режиму
 експортного забезпечення, запровадженого Кабінетом Міністрів України
 відповідно до 
статті 192 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”,
 застосовуються протягом дії такого режиму)

8. Платник податку отримує інформацію щодо податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, через електронний кабінет.

9. Платник податку отримує розраховані показники позитивної податкової історії через електронний кабінет.

Зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування, реєстрація таких податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі

10. У разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

11. У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування зазначаються:

1) номер та дата складення податкової накладної / розрахунку коригування;

2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;

3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів відповідно до Порядку прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Мінфіну від 12 грудня 2019 р. N 520.

(підпункт 3 пункту 11 у редакції постанови
 Кабінету Міністрів України від 02.06.2023 р. N 574)

Таблиця даних платника податку

12. Платник податку має право подати до ДПС таблицю даних платника податку за встановленою формою (додаток 5).

13. У таблиці даних платника податку зазначаються:

види економічної діяльності відповідно до КВЕД;

коди товарів згідно з УКТЗЕД, що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України;

коди послуг згідно з Державним класифікатором, що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України.

14. Таблиця даних платника податку подається з поясненням, в якому зазначається вид діяльності, з посиланням на податкову та іншу звітність платника податку.

15. Таблиця даних платника податку з поясненнями розглядається комісією регіонального рівня протягом п’яти робочих днів після її отримання.

16. Комісія регіонального рівня приймає рішення про врахування або неврахування таблиці даних платника податку, яке надсилається платнику податку в електронний кабінет за допомогою електронних комунікацій в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу, Законів України “Про електронні документи та електронний документообіг” та “Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги” (додаток 6).

(пункт 16 із змінами, внесеними згідно з постановами
 Кабінету Міністрів України від 02.06.2023 р. N 574,
від 26.08.2025 р. N 1048)

161. У разі прийняття комісією регіонального рівня рішення про врахування таблиці даних платника податку відповідно до пункту 16 цього Порядку або прийняття комісією центрального рівня рішення про задоволення скарги та скасування рішення комісії регіонального рівня про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість або врахування таблиці даних платника податку відповідно до пункту 18 цього Порядку податкові накладні / розрахунки коригування, реєстрацію яких зупинено відповідно до пункту 1 додатка 3 до дати прийняття рішення про врахування таблиці даних платника податку або рішення про неврахування таблиці даних платника податку, якщо щодо такого рішення комісією центрального рівня задоволено скаргу та скасовано рішення комісії регіонального рівня про неврахування таблиці даних платника податку або врахування таблиці даних платника податку відповідно до пункту 18 цього Порядку, підлягають автоматичній реєстрації в Реєстрі на п’ятий робочий день, що настає за днем прийняття такого рішення або врахування таблиці даних платника податку відповідно до пункту 18 цього Порядку, якщо одночасно виконуються такі умови:

(абзац перший пункту 161 у редакції постанови
 Кабінету Міністрів України від 26.08.2025 р. N 1048)

відсутнє рішення контролюючого органу про неврахування такої таблиці даних платника відповідно до пункту 19 цього Порядку;

у податкових накладних / розрахунках коригування зазначені операції з кодами товарів згідно з УКТЗЕД / кодами послуг згідно з Державним класифікатором / умовним кодом такого товару, що відображені у такій таблиці даних платника податку, та операції, які на початок операційного дня, протягом якого здійснюється така автоматична реєстрація в Реєстрі, не відповідають критеріям ризиковості здійснення операцій згідно з додатком 3;

(абзац третій пункту 161 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 26.08.2025 р. N 1048)

на початок операційного дня, протягом якого здійснюється така автоматична реєстрація в Реєстрі, стосовно платника податку, який склав та/або подав податкову накладну / розрахунок коригування для реєстрації в Реєстрі, відсутнє чинне рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку;

(пункт 161 доповнено новим абзацом четвертим згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 26.08.2025 р. N 1048)

сума податку на додану вартість, зазначена платником податку в податкових накладних / розрахунках коригування, прийнятих для реєстрації в Реєстрі, у кожному з шести останніх послідовних календарних місяців, що передують даті автоматичної реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування, та місяці, у якому здійснюється така автоматична реєстрація, не перевищує значення показника Рмакс для кожного із зазначених місяців;

(пункт 161 доповнено новим абзацом п’ятим згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 26.08.2025 р. N 1048,
у зв’язку з цим абзаци четвертий – шостий
 вважати відповідно абзацами шостим – восьмим)

такі податкові накладні / розрахунки коригування складені та подані для реєстрації в Реєстрі не раніше календарного місяця, що передує місяцю, у якому комісією регіонального рівня прийняте рішення про врахування таблиці даних платника податку або рішення про неврахування таблиці даних платника податку, або місяцю, у якому таблицю даних платника податку враховано відповідно до пункту 18 цього Порядку, якщо щодо такого рішення комісією центрального рівня задоволено скаргу та скасовано рішення комісії регіонального рівня про неврахування таблиці даних платника податку;

(абзац шостий пункту 161 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 26.08.2025 р. N 1048)

щодо таких податкових накладних / розрахунків коригування платника податку комісією регіонального рівня не прийнято рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідно до Порядку прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Мінфіну від 12 грудня 2019 р. N 520;

у день такої автоматичної реєстрації в Реєстрі наявна сума податку, на яку платник податку має право зареєструвати такі податкові накладні та/або розрахунки коригування в Реєстрі, обчислена відповідно до пункту 2001.3 або 2001.9 статті 2001 Кодексу.

(Порядок доповнено пунктом 161 згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 02.06.2023 р. N 574)

17. У рішенні про неврахування таблиці даних платника податку комісія регіонального рівня обов’язково зазначає підстави такого неврахування.

У разі коли однією з підстав для прийняття рішення про неврахування таблиці даних платника податку визначено наявність у контролюючих органів податкової інформації, що свідчить про здійснення платником податку ризикових операцій, у відповідних полях рішення зазначаються тип операції (придбання/постачання), період здійснення господарської операції, код згідно з УКТЗЕД / Державним класифікатором / умовним кодом товару, податковий номер платника податку, задіяного в ризиковій операції, дата включення платника податку, задіяного в ризиковій операції, до переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.

(пункт 17 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 23.12.2022 р. N 1428,
у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 26.08.2025 р. N 1048)

18. Таблицю даних платника податку ДПС враховує автоматично, якщо виконується одна з умов:

1) таблицю даних платника податку подає платник податку, щодо якого виконуються одночасно такі умови:

загальна площа земельних ділянок сільськогосподарського призначення, що перебували у власності/користуванні такого платника податку в попередньому році (станом на 1 січня попереднього року відповідно до декларацій, поданих не пізніше 20 лютого попереднього року) та перебувають у власності/користуванні на дату подання таблиці даних платника податку згідно з даними податкової звітності за останній звітний період, за який настав граничний строк її подання, з урахуванням уточнюючих декларацій, поданих протягом попереднього та поточного років, становить не менше 200 гектарів;

такий платник податку зареєстрований як платник податку на додану вартість не менше ніж 365 днів, що передують даті подання таблиці даних платника податку;

у кожному з останніх 12 календарних місяців чисельність працівників платника податку становить не менше ніж три особи;

у таблиці даних платника податку зазначено виключно код (коди) згідно з УКТЗЕД групи товарів, обсяг постачання за якою згідно з податковими накладними / розрахунками коригування, поданими для реєстрації та зареєстрованими в Реєстрі за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, у якому подано таблицю даних платника податку для розгляду, становить 25 і більше відсотків у цьому періоді та яка є однією з таких груп товарів, як живі тварини (код згідно з УКТЗЕД 01), м’ясо та їстівні субпродукти (код згідно з УКТЗЕД 02), риба і ракоподібні, молюски та інші водяні безхребетні (код згідно з УКТЗЕД 03), молоко та молочні продукти; яйця птиці; натуральний мед; їстівні продукти тваринного походження, в іншому місці не зазначені (код згідно з УКТЗЕД 04), інші продукти тваринного походження, в іншому місці не зазначені (код згідно з УКТЗЕД 05), овочі та деякі їстівні коренеплоди і бульби (код згідно з УКТЗЕД 07), їстівні плоди та горіхи; шкірки цитрусових або динь (код згідно з УКТЗЕД 08), зернові культури (код згідно з УКТЗЕД 10), насіння і плоди олійних рослин; інше насіння, плоди та зерна; технічні або лікарські рослини; солома і фураж (код згідно з УКТЗЕД 12), жири та олії тваринного або рослинного походження; продукти їх розщеплення; готові харчові жири; воски тваринного або рослинного походження (код згідно з УКТЗЕД 15), залишки і відходи харчової промисловості; готові корми для тварин (код згідно з УКТЗЕД 23);

на дату подання таблиці даних платника податку в такого платника податку немає податкового боргу із сплати податків, зборів, обов’язкових платежів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС;

2) таблицю даних платника податку подає платник податку, щодо якого виконуються одночасно такі умови:

у таблиці даних платника податку зазначено код згідно з УКТЗЕД / Державним класифікатором, обсяг постачання за яким згідно з податковими накладними / розрахунками коригування, поданими для реєстрації та зареєстрованими в Реєстрі за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, у якому подано таблицю даних платника податку для розгляду, становить більше ніж 25 відсотків загального обсягу постачання в цьому періоді;

такий платник податку зареєстрований як платник податку на додану вартість не менше ніж 365 днів, що передують даті подання таблиці даних платника податку;

у кожному з останніх 12 календарних місяців чисельність працівників платника податку становить не менше ніж п’ять осіб;

на дату прийняття таблиці даних платника податку в такого платника податку немає податкового боргу із сплати податків, зборів, обов’язкових платежів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС;

показник D має значення більше 0,05;

значення показника Рпоточ у календарному місяці, у якому подано таблицю даних платника податку, є меншим, ніж значення Рмакс.

(пункт 18 у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 26.08.2025 р. N 1048)

19. Комісії контролюючих органів приймають рішення про неврахування таблиці даних платника податку (додаток 7), врахованої відповідно до пунктів 16 та/або 18 цього Порядку, комісія центрального рівня приймає рішення про неврахування таблиці даних платника податку, врахованої відповідно до рішення про задоволення скарги щодо рішення про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість, що надсилається платнику податку в електронний кабінет за допомогою електронних комунікацій в електронній формі, з дотриманням вимог Кодексу, Законів України “Про електронні документи та електронний документообіг” та “Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги”, якщо:

(абзац перший пункту 19 у редакції постанов
 Кабінету Міністрів України від 02.06.2023 р. N 574,
від 07.11.2023 р. N 1154,
із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 26.08.2025 р. N 1048)

стосовно платника податку прийнято рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку (додаток 4), визначених у пунктах 1 – 5 додатка 1;

контролюючим органом виявлено/отримано податкову інформацію податкова інформація щодо невідповідності інформації, зазначеної в таблиці даних платника податку, видам економічної діяльності відповідно до Класифікатора видів економічної діяльності, кодам товарів згідно з УКТЗЕД та/або кодам послуг згідно з Державним класифікатором, що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України, яка свідчить про надання платником податку недостовірної інформації в таблиці даних платника податку.

(абзац третій пункту 19 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 26.08.2025 р. N 1048)

(пункт 19 у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 12.10.2022 р. N 1154)

У рішенні про неврахування таблиці даних платника податку комісія контролюючого органу обов’язково зазначає підстави такого неврахування.

У разі коли однією з підстав для прийняття рішення про неврахування таблиці даних платника податку визначено наявність у контролюючих органів податкової інформації, яка свідчить, що платник податку здійснив ризикові операції, у відповідних полях рішення зазначаються тип операції (придбання/постачання), період здійснення господарської операції, код згідно з УКТЗЕД / Державним класифікатором / умовним кодом товару, податковий номер платника податку, задіяного в ризиковій операції, дата включення платника податку, задіяного в ризиковій операції, до переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.

(пункт 19 доповнено абзацом згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 23.12.2022 р. N 1428,
абзац четвертий пункту 19 замінено двома абзацами згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 26.08.2025 р. N 1048,
у зв’язку з цим абзаци п’ятий – сьомий
 вважати відповідно абзацами шостим – восьмим)

Рішення про неврахування таблиці даних платника податку може бути оскаржено:

(пункт 19 доповнено абзацом згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 07.11.2023 р. N 1154)

в адміністративному або судовому порядку у разі прийняття рішення комісією регіонального рівня;

(пункт 19 доповнено абзацом згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 07.11.2023 р. N 1154)

у судовому порядку у разі прийняття рішення комісією центрального рівня.

(пункт 19 доповнено абзацом згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 07.11.2023 р. N 1154)

20. Якщо таблиця даних платника податку врахована відповідно до пункту 18 цього Порядку, після прийняття комісією контролюючого органу рішення про неврахування таблиці даних платника податку така таблиця підлягає розгляду відповідно до пункту 15 цього Порядку.

21. Якщо рішення про врахування таблиці даних платника податку прийнято до дати набрання чинності цим Порядком, таке рішення залишається чинним до прийняття контролюючим органом рішення про неврахування таблиці даних платника податку.

22. Таблиця даних платника податку враховується у разі надходження до контролюючого органу рішення суду про скасування рішення про неврахування таблиці даних платника податку, яке набрало законної сили.

23. Таблиця даних платника податку подається платником податку в електронній формі за допомогою електронних комунікацій з урахуванням вимог Законів України “Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги”, “Про електронні документи та електронний документообіг” та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого Мінфіном.

(пункт 23 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 26.08.2025 р. N 1048)

24. ДПС постійно розміщує на своєму офіційному веб-сайті відомості щодо електронних комунікацій, за допомогою яких може подаватися таблиця даних платника податку.

(пункт 24 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 26.08.2025 р. N 1048)

Комісія контролюючого органу

25. Комісія центрального рівня приймає рішення про неврахування таблиці даних платника податку, розглядає скарги на рішення комісій регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, скарги на рішення комісій регіонального рівня про неврахування таблиці даних платника податку та скарги на рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку (далі – скарга).

(абзац перший пункту 25 із змінами, внесеними згідно з
постановами Кабінету Міністрів України від 02.06.2023 р. N 574,
від 13.06.2024 р. N 703)

Комісії регіонального рівня приймають рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

26. Комісія регіонального рівня діє в межах повноважень, визначених цим Порядком та Порядком прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим Мінфіном.

Комісія центрального рівня діє в межах повноважень, визначених цим Порядком та Порядком розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість, про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 р. N 1165 (Офіційний вісник України, 2020 р., N 10, ст. 376), – із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 2 червня 2023 р. N 574.

(абзац другий пункту 26 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2023 р. N 574)

27. Комісія контролюючого органу в своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України і постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції України, Податкового кодексу України та законів, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства, а також цим Порядком.

28. Робочою мовою діяльності комісій контролюючих органів є державна мова.

29. До складу комісій регіонального рівня входять посадові особи територіальних органів ДПС.

До складу комісії центрального рівня входять посадові особи ДПС.

30. Комісія контролюючого органу складається з голови, заступника голови, секретаря та не менше семи членів.

31. Голова комісії регіонального рівня та її персональний склад затверджуються наказом територіального органу ДПС. Головою комісії регіонального рівня призначається керівник (особа, яка виконує його обов’язки) або заступник керівника (особа, яка виконує його обов’язки) територіального органу ДПС.

(пункт 31 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 02.06.2023 р. N 574,
у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 18.10.2024 р. N 1187)

32. Голова комісії центрального рівня та її персональний склад затверджуються наказом ДПС.

33. Голова комісії контролюючого органу організовує роботу комісії і відповідає за виконання покладених на неї завдань та функцій, головує на її засіданнях та визначає перелік питань, що підлягають розгляду.

34. Голова комісії контролюючого органу:

організовує роботу комісії та координує роботу її членів;

головує на засіданнях комісії та визначає перелік питань, що підлягають розгляду;

визначає функціональні обов’язки кожного члена комісії;

відповідає за виконання покладених на комісію завдань та функцій;

організовує підготовку документів щодо діяльності комісії;

забезпечує надання аналітичної інформації;

ініціює питання щодо зміни персонального складу комісії;

забезпечує формування рішень за встановленою формою та надсилання їх платнику податку;

забезпечує вирішення інших питань, що стосуються здійснення повноважень комісії.

У разі виявлення платником податку бажання взяти участь у розгляді матеріалів скарги особисто або через свого представника в режимі відеоконференції голова комісії центрального рівня:

(пункт 34 доповнено абзацом згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 13.06.2024 р. N 703)

забезпечує організацію онлайн-комунікації комісії центрального рівня з платником податку під час розгляду матеріалів скарги;

(пункт 34 доповнено абзацом згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 13.06.2024 р. N 703)

забезпечує надсилання платнику податку повідомлення щодо участі платника податку в режимі відеоконференції у розгляді матеріалів скарги (далі – повідомлення);

(пункт 34 доповнено абзацом згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 13.06.2024 р. N 703)

визначає тривалість відеоконференції з платником податку, який виявив бажання взяти участь у розгляді матеріалів скарги особисто або через свого представника в режимі відеоконференції.

(пункт 34 доповнено абзацом згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 13.06.2024 р. N 703)

35. У разі відсутності голови комісії контролюючого органу його обов’язки виконує заступник голови комісії. У разі відсутності голови комісії контролюючого органу та його заступника обов’язки голови комісії виконує один із членів комісії, який обирається комісією.

36. Секретар комісії контролюючого органу забезпечує:

підготовку проектів письмових доручень голови комісії (або особи, яка виконує його обов’язки);

підготовку проведення засідань комісії та матеріалів, що підлягають розгляду на засіданнях;

оформлення протоколів засідань комісії;

збір та надсилання матеріалів членам комісії на визначену офіційну адресу електронної пошти для забезпечення електронних комунікацій, що підлягають розгляду на засіданнях комісії, з метою прийняття рішення;

(абзац п’ятий пункту 36 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 13.06.2024 р. N 703)

ведення діловодства комісії;

подання голові комісії зведеної інформації про результати проведених засідань та прийнятих рішень.

У разі відсутності секретаря комісії його обов’язки виконує один із членів комісії, який обирається комісією.

У разі виявлення платником податку бажання взяти участь у розгляді скарги особисто або через свого представника в режимі відеоконференції секретар комісії центрального рівня забезпечує:

(пункт 36 доповнено абзацом згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 13.06.2024 р. N 703)

збір та надсилання матеріалів скарги членам комісії центрального рівня на визначену офіційну адресу електронної пошти для забезпечення електронних комунікацій, що підлягають розгляду на засіданні комісії в режимі відеоконференції, для прийняття рішення;

(пункт 36 доповнено абзацом згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 13.06.2024 р. N 703)

формування повідомлення платнику податку;

(пункт 36 доповнено абзацом згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 13.06.2024 р. N 703)

оформлення протоколу засідання комісії центрального рівня за результатами розгляду матеріалів скарги в режимі відеоконференції.

(пункт 36 доповнено абзацом згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 13.06.2024 р. N 703)

37. Члени комісії контролюючого органу мають право:

ознайомлюватися з матеріалами, поданими на розгляд комісії, та брати участь у проведенні їх перевірки;

переглядати всю інформацію про платників податку, наявну в ДПС;

подавати пропозиції з питань, що розглядаються;

викладати окрему думку, оформлену в письмовій формі;

вносити пропозиції до порядку денного засідання комісії.

38. Члени комісії контролюючого органу зобов’язані:

особисто брати участь у роботі комісії;

не розголошувати відомостей, що стали їм відомі у зв’язку з участю в роботі комісії, і не використовувати їх у своїх інтересах або інтересах третіх осіб;

виконувати доручення голови комісії в межах, передбачених цим Порядком;

брати участь у голосуванні.

39. У разі неналежного виконання членом комісії регіонального рівня своїх обов’язків комісія регіонального рівня шляхом надсилання відповідного протоколу засідання або витягу з нього повідомляє керівнику відповідного територіального органу ДПС про необхідність вирішення питання щодо заміни такого члена комісії.

(абзац перший пункту 39 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2023 р. N 574)

У разі неналежного виконання членом комісії центрального рівня своїх обов’язків комісія центрального рівня шляхом надсилання відповідного протоколу засідання або витягу з нього повідомляє Голові ДПС про необхідність вирішення питання щодо заміни такого члена комісії.

(абзац другий пункту 39 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2023 р. N 574)

40. Голова, заступник голови, секретар та члени комісії контролюючого органу беруть участь у засіданні особисто та не мають права делегувати своїх представників для участі в її засіданні.

Засідання комісії контролюючого органу є правоможним за умови присутності на ньому не менше двох третин її затвердженого персонального складу.

Засідання комісії контролюючого органу проводиться у разі наявності матеріалів для розгляду.

У разі потреби член комісії контролюючого органу подає голові комісії пропозиції щодо проведення додаткового засідання.

Рішення комісії контролюючого органу приймається шляхом відкритого голосування.

Рішення комісії контролюючого органу приймається більшістю голосів присутніх на засіданні членів такої комісії.

У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні.

Під час засідання секретарем комісії контролюючого органу ведеться протокол, в якому фіксуються прийняті рішення та надані доручення.

Протокол підписується головою комісії контролюючого органу (у разі його відсутності – заступником), заступником голови, секретарем та членами комісії, які брали участь у засіданні.

Ведення обліку матеріалів щодо роботи комісії контролюючого органу здійснюється секретарем такої комісії.

Присутній на засіданні комісії контролюючого органу член комісії, який не згоден з рішенням комісії або утримався від голосування, повинен викласти у письмовій формі свою окрему думку, яка додається до матеріалів засідання такої комісії.

41. Порядок взаємодії структурних підрозділів контролюючого органу та комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних затверджується наказом ДПС за погодженням з Мінфіном.

(пункт 41 у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 26.08.2025 р. N 1048)

42. Рішення, прийняті комісіями контролюючих органів, підлягають реєстрації засобами інформаційних систем ДПС.

43. Матеріали засідання комісії контролюючого органу зберігаються десять років.

44. Комісія контролюючого органу перевіряє подані платником податку копії документів щодо їх достовірності шляхом звірки даних, які містяться в таких копіях документів, з даними, що надходять або можуть бути отримані з інших джерел інформації (реєстри, що ведуться державними органами, документи, зокрема електронні).

Комісія контролюючого органу з метою прийняття рішення розглядає інформацію за результатами автоматизованого моніторингу.

(пункт 44 доповнено абзацом згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 26.08.2025 р. N 1048)

45. Розгляд питання на засіданні комісії контролюючого органу включає такі етапи:

доповідь секретаря комісії;

у разі виявлення платником податку бажання взяти участь у розгляді матеріалів скарги особисто або через свого представника – надання усних пояснень платником податку в режимі відеоконференції (для комісії центрального рівня);

(пункт 45 доповнено новим абзацом третім згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 13.06.2024 р. N 703,
у зв’язку з цим абзаци третій – восьмий
 вважати відповідно абзацами четвертим – дев’ятим)

доповідь члена комісії, співдоповідь (у разі потреби);

внесення членами комісії пропозицій, їх обговорення;

оголошення головою комісії рішення про припинення обговорення питання;

голосування;

оголошення головою комісії результатів голосування;

оформлення протоколу.

46. У протоколі засідання комісії контролюючого органу зазначається перелік осіб, присутніх на засіданні, порядок денний засідання, питання, що розглядалися на засіданні, перелік осіб, які виступали під час засідання, результати голосування, прийняті такою комісією рішення.

Під час розгляду матеріалів скарги в режимі відеоконференції процес такого розгляду фіксується за допомогою технічних засобів відеозапису із зазначенням у протоколі засідання комісії ідентифікатора (посилання) відеозапису відеоконференції або з додаванням до протоколу носія відеозапису відеоконференції.

(пункт 46 доповнено абзацом згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 13.06.2024 р. N 703)

47. Особи, які не є членами комісії контролюючого органу, не можуть брати участі у заслуховуванні доповідей членів комісії, внесенні пропозицій, обговоренні та голосуванні.

48. Номер рішення комісії контролюючого органу складається з податкового номера або серії (за наявності) та/або номера паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією (за наявності) та номером паспорта).

49. Матеріально-технічне та організаційне забезпечення діяльності комісії контролюючого органу здійснює контролюючий орган, у якому утворена така комісія, у порядку, визначеному ДПС.

(пункт 49 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 13.06.2024 р. N 703)

Додаток 1
до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних

КРИТЕРІЇ
ризиковості платника податку на додану вартість

1. Платника податку на додану вартість (далі – платник податку) зареєстровано (перереєстровано) на підставі недійсних (втрачених, загублених) та підроблених документів згідно з інформацією, наявною в контролюючих органах.

2. Платника податку зареєстровано (перереєстровано) в органах державної реєстрації фізичними особами з подальшою передачею (оформленням) у володіння чи управління неіснуючим, померлим, безвісти зниклим особам згідно з інформацією, наявною в контролюючих органах.

3. Платника податку зареєстровано (перереєстровано) в органах державної реєстрації фізичними особами, що не мали наміру провадити фінансово-господарської діяльності або здійснювати повноваження, згідно з інформацією, наданою такими особами.

4. Платника податку зареєстровано (перереєстровано) та ним проваджено фінансово-господарську діяльність без відома і згоди його засновників і призначених у законному порядку керівників згідно з інформацією, наданою такими засновниками та/або керівниками.

5. Платник податку – юридична особа не має відкритих рахунків у банку / небанківського надавача платіжних послуг, крім рахунків у Казначействі (крім бюджетних установ).

(пункт 5 у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 16.06.2023 р. N 603)

6. Платником податку не подано контролюючому органу податкової звітності з податку на додану вартість за два останніх звітних (податкових) періоди всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та абзацу першого пункту 49.2 і пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), з урахуванням вимог підпункту 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX “Перехідні положення” Кодексу.

(пункт 6 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 23.12.2022 р. N 1428)

7. Платником податку на прибуток підприємств не подано контролюючому органу фінансової звітності за останній звітний період всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та пункту 46.2 статті 46 Кодексу, з урахуванням вимог підпункту 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX “Перехідні положення” Кодексу.

(пункт 7 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 23.12.2022 р. N 1428)

8. У контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній / розрахунку коригування.

Довідник кодів податкової інформації, що стала підставою для розгляду питання про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, визначається ДПС та затверджується відповідним наказом, який оприлюднюється на офіційному веб-сайті ДПС.

(пункт 8 доповнено абзацом згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 23.12.2022 р. N 1428,
абзац другий пункту 8 у редакції постанови
 Кабінету Міністрів України від 02.06.2023 р. N 574)

Додаток 2
до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних

ПЕРЕЛІК
показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку на додану вартість

1. Обсяг постачання, зазначений платником податку на додану вартість (далі – платник податку) у податкових накладних / розрахунках коригування (крім розрахунків коригування, поданих для реєстрації в іншому місяці, ніж місяць, у якому вони складені), зареєстрованих у Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – Реєстр) у поточному місяці, з урахуванням поданої для реєстрації в Реєстрі податкової накладної / розрахунку коригування, не перевищує 3 млн. гривень за умови, що обсяг постачання товарів/послуг, зазначений у податковій накладній / розрахунку коригування в поточному місяці за операціями з одним отримувачем – платником податку, не перевищує 500 тис. гривень та керівник – посадова особа такого платника податку є особою, яка займає аналогічну посаду не більше ніж у п’яти (включно) платників податків.

(пункт 1 у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 23.12.2022 р. N 1428,
із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 07.11.2023 р. N 1154,
у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 26.08.2025 р. N 1048)

2. Одночасно виконуються такі умови:

у прийнятих для реєстрації та зареєстрованих в Реєстрі податкових накладних / розрахунках коригування протягом шести послідовних місяців, що передують місяцю, у якому прийнято для реєстрації в Реєстрі податкову накладну / розрахунок коригування, платником податку відображені операції з придбання товарів/послуг за кодами товару/послуги згідно з УКТЗЕД / Державним класифікатором продукції та послуг, обсяг за якими становить не менше 75 відсотків загального обсягу придбання у цьому періоді (кількість таких кодів згідно з УКТЗЕД / Державним класифікатором продукції та послуг не більше чотирьох);

у прийнятих для реєстрації та зареєстрованих в Реєстрі податкових накладних / розрахунках коригування протягом шести послідовних місяців, що передують місяцю, у якому прийнято для реєстрації в Реєстрі податкову накладну / розрахунок коригування, платником податку відображені операції з постачання товарів/послуг за одним і тим самим кодом товару/послуги згідно з УКТЗЕД / Державним класифікатором продукції та послуг, обсяг за яким становить не менше 75 відсотків загального обсягу постачання у цьому періоді;

значення показника D становить більше 0,05;

значення показника Pпоточ є меншим ніж значення Рмакс.

(пункт 2 у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 07.11.2023 р. N 1154)

3. Одночасно виконуються такі умови:

залишкова вартість основних засобів для платників податку на прибуток підприємств на кінець звітного (податкового) періоду (звітний (податковий) період обирається відповідно до пунктів 137.4 і 137.5 статті 137 Податкового кодексу України для певної групи платників) становить більше ніж 5 млн. гривень і цю залишкову вартість відображено у звітності, за якою граничні строки її подання передують календарному дню розрахунку такого показника за умови, що з початку попереднього року керівник і засновник не змінювалися;

значення показника D становить більше 0,02;

значення показника Рпоточ є меншим, ніж значення Рмакс.

(пункт 3 у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 26.08.2025 р. N 1048)

4. Площа наявних у платника податку у власності (на праві власності/користування) орендованих земельних ділянок становить не менше 200 гектарів включно або орендованих земельних ділянок комунальної та/або державної власності – не менше 0,5 гектара (станом на 1 січня поточного року), що задекларовані до 20 лютого поточного року та за які сплачено суму податкового зобов’язання з плати за землю у строки, передбачені законодавством, або платником податку, який перебуває на спрощеній системі оподаткування четвертої групи, сплачено податкові зобов’язання з єдиного податку в повному обсязі та у строки, передбачені законодавством.

(пункт 4 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 23.12.2022 р. N 1428)

5. Середньомісячна сума сплаченого податку на доходи фізичних осіб в розрахунку на одну фізичну особу, якій нараховано дохід у вигляді заробітної плати, перевищує суму податку на доходи фізичних осіб, розраховану з подвійного розміру мінімальної заробітної плати у відповідному місяці, за умови, що середньомісячна чисельність працюючих за останні 12 місяців становить не менше п’яти осіб.

При цьому період 12 місяців обраховується від останнього звітного періоду, передбаченого для подання податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, граничний строк подання якого настав.

(пункт 5 у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 07.11.2023 р. N 1154)

6. Загальна сума сплачених у попередньому звітному році сум єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків і зборів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС, платником податку та його відокремленими підрозділами, якими подано податкову накладну / розрахунок коригування для реєстрації в Реєстрі, становить більше 10 млн. гривень.

7. Одночасно виконуються такі умови:

загальна сума податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), сплачена за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому прийнято для реєстрації в Реєстрі податкову накладну / розрахунок коригування, платником податку та його відокремленими підрозділами, якими подано податкову накладну / розрахунок коригування на реєстрацію в Реєстрі, становить більше 1 млн. гривень;

значення показника D становить більше 0,05;

значення показника Pпоточ є менше ніж значення Рмакс.

(додаток 2 доповнено пунктом 7 згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 07.11.2023 р. N 1154)

8. Для платника податку, від якого у поточному місяці прийнято для реєстрації в Реєстрі податкову накладну / розрахунок коригування, одночасно виконуються такі умови:

щодо всіх податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена у період, що не перевищує 180 днів, що передують даті прийняття податкової накладної / розрахунку коригування для реєстрації в Реєстрі, платником податку подані пояснення та копії документів відповідно до Порядку прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Мінфіну від 12 грудня 2019 р. N 520;

щодо всіх податкових накладних / розрахунків коригування, стосовно яких настав граничний строк розгляду поданих пояснень та копій документів відповідно до Порядку прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, комісією регіонального рівня прийнято рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування або комісією центрального рівня прийняте рішення про задоволення скарги та скасування рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування;

у податкових накладних / розрахунках коригування, прийнятих для реєстрації в Реєстрі у поточному місяці, зазначено операції згідно з кодами УКТЗЕД / Державного класифікатора продукції та послуг, що відображені у податкових накладних / розрахунках коригування, щодо яких виконуються умови згідно з абзацом третім цього пункту;

у поточному місяці значення показника Pпоточ за операціями згідно з кодом УКТЗЕД / Державного класифікатора продукції та послуг, що відображений у податкових накладних / розрахунках коригування, щодо яких виконуються умови згідно з абзацом третім цього пункту, є меншим, ніж значення Рмакс за таким кодом УКТЗЕД;

щомісячний обсяг постачання, зазначений платником податку в податкових накладних / розрахунках коригування, прийнятих для реєстрації в Реєстрі за операціями останніх шести послідовних звітних (податкових) періодів, що передують поточному місяцю, перевищує 500 тис. гривень.

(додаток 2 доповнено пунктом 8 згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 07.11.2023 р. N 1154)

9. Для платника податку протягом 36 послідовних звітних (податкових) періодів, що передують поточному місяцю, одночасно виконуються такі умови:

у платника податку та його відокремлених підрозділів відсутня заборгованість із сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків і зборів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС;

податкова звітність та звітність щодо нарахованих сум єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування подана до контролюючого органу без порушення строків для подання такої звітності;

податкова накладна / розрахунок коригування подана для реєстрації в Реєстрі без порушення визначених Кодексом строків;

середньомісячний обсяг постачання, зазначений платником податку у податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, перевищує 500 тис. гривень.

При цьому у поточному місяці:

значення показника D становить більше 0,05;

значення показника Pпоточ є менше ніж значення Рмакс.

(додаток 2 доповнено пунктом 9 згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 07.11.2023 р. N 1154)

Додаток 3
до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних

КРИТЕРІЇ
ризиковості здійснення операцій

1. Обсяг постачання товару/послуги згідно з кодом УКТЗЕД / Державним класифікатором продукції та послуг (далі – Державний класифікатор) / умовним кодом такого товару, зазначеного в податковій накладній / розрахунку коригування до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов’язань, яку/який подано для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – Реєстр), перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнено від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 1 січня 2017 р. в отриманих податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного в 1,5 раза, та обсягом постачання відповідного товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податкових накладних / розрахунках коригування, у тому числі вивезення товарів за межі митної території України, зареєстрованих з 1 січня 2017 р. у Реєстрі, за відсутності такого/такої товару/послуги згідно з кодом УКТЗЕД / Державним класифікатором / умовним кодом товару у врахованій таблиці даних платника податку.

(пункт 1 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 р. N 1154,
у редакції постанов Кабінету
 Міністрів України від 23.12.2022 р. N 1428,
від 02.06.2023 р. N 574,
із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 18.10.2024 р. N 1187,
зміни, внесені підпунктом 1 пункту 8 змін, затверджених постановою
 Кабінету Міністрів України від 18.10.2024 р. N 1187, в частині дії режиму
 експортного забезпечення, запровадженого Кабінетом Міністрів України
 відповідно до 
статті 192 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”,
 застосовуються протягом дії такого режиму,
у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 26.08.2025 р. N 1048)

2. Відсутність (анулювання, зупинення) ліцензій, виданих органами ліцензування, які засвідчують право платника податку на виробництво, експорт, імпорт і оптову торгівлю підакцизними товарами (продукцією), визначеними підпунктами 215.3.1 і 215.3.2 пункту 215.3 статті 215 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), стосовно товарів, зазначених платником податку в податковій накладній / розрахунку коригування, поданих для реєстрації в Реєстрі на дату їх складення.

3. Відсутність на дату складення податкової накладної / розрахунку коригування відомостей (актуального запису) в Реєстрі платників акцизного податку з реалізації пального щодо суб’єкта господарювання, який подав для реєстрації в Реєстрі податкову накладну / розрахунок коригування, у яких зазначено товар (пальне) за кодами згідно з УКТЗЕД відповідно до підпункту 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 Кодексу.

4. Складення розрахунку коригування постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача – платника податку, якщо передбачається зміна номенклатури товару/послуги (для товарів за кодами згідно з УКТЗЕД – зміна перших чотирьох цифр кодів, а для послуг за кодами відповідно до Державного класифікатора продукції та послуг – перших двох цифр кодів, за умовними кодами такого товару – перших п’яти цифр кодів), за відсутності у врахованій таблиці даних платника податку товару/послуги згідно з кодом УКТЗЕД / Державного класифікатора продукції та послуг / умовного коду товару, на який здійснюється зміна номенклатури товару/послуги.

(пункт 4 у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 02.06.2023 р. N 574)

5. Перевищення суми компенсації вартості товару/послуги, зазначеного/зазначеної в розрахунку коригування на зменшення суми податкових зобов’язань, поданого отримувачем такого товару/послуги для реєстрації в Реєстрі, над величиною залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) з 1 січня 2017 р., зазначеного постачальником у зареєстрованих у Реєстрі податкових накладних / розрахунках коригування, складених на отримувача такого/такої товару/послуги, та обсягу постачання (зокрема обсягу постачання за операціями з вивезення за межі митної території України товарів, до яких застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 192 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”) з 1 січня 2017 р., зменшеного у 1,5 раза та зазначеного отримувачем у зареєстрованих у Реєстрі податкових накладних / розрахунках коригування на постачання такого/такої товару/послуги.

(пункт 5 у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 23.12.2022 р. N 1428,
із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 18.10.2024 р. N 1187,
зміни, внесені підпунктом 2 пункту 8 змін, затверджених постановою
 Кабінету Міністрів України від 18.10.2024 р. N 1187, в частині дії режиму
 експортного забезпечення, запровадженого Кабінетом Міністрів України
 відповідно до 
статті 192 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”,
 застосовуються протягом дії такого режиму)

6. Подання для реєстрації в Реєстрі розрахунку коригування на зменшення податкових зобов’язань до податкової накладної, складеної та зареєстрованої постачальником товарів/послуг на неплатника податку на додану вартість, у строк, що перевищує 90 календарних днів з дня складення податкової накладної, зареєстрованої в Реєстрі без порушення граничних строків реєстрації, встановлених Кодексом, крім розрахунку коригування до податкової накладної, у якій відображені операції з постачання електричної енергії (товарна підпозиція 2716 згідно з УКТЗЕД), постачання природного газу (товарні підпозиції 2705, 2709 та 2711 11 згідно з УКТЗЕД), постачання теплової енергії (умовний код товару 00401).

(пункт 6 у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 23.12.2022 р. N 1428,
із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 26.08.2025 р. N 1048)

Додаток 4
до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 2 червня 2023 р. N 574)

РІШЕННЯ
про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку

___ ____________ 20__ р.N __________

Дані щодо платника податку

Податковий номер або серія (за наявності) та номер паспорта* 
Індивідуальний податковий номер платника податку на додану вартість (далі – платник податку) 
Найменування юридичної особи та представництва нерезидента; прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) фізичної особи – підприємця; найменування, дата укладення та номер договору про спільну діяльність та управління майном 
Комісією регіонального рівня відповідно до пункту 6 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 р. N 1165,
у зв’язку з виявленням обставин та/або отриманням інформації контролюючим органом у процесі поточної діяльності
з урахуванням отриманих від платника податку інформації та копій відповідних документів від 20__ р. N ____
прийнято рішення про:
невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку
відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку
Підстава (зазначається відповідний пункт критеріїв ризиковості платника податку, що визначені у додатку 1 до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 р. N 1165): ______________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
У разі відповідності вимогам пункту 8 критеріїв ризиковості платника податку зазначається код (коди) податкової інформації, яка є підставою для розгляду питання про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку: ___________________________
______________________________________________________________________________
Інформація, за якою встановлена відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку:
Тип операції придбання/
постачання
Період здійснення господар-
ської операції**
Код згідно з УКТЗЕД операції, визначеної як ризиковаКод згідно з Державним класифі-
катором продукції та послуг операції, визначеної як ризикова
Умовний код товару операції, визначеної як ризиковаПодатковий номер платника податку, задіяного в ризиковій операціїДата включення платника податку, задіяного в ризиковій операції, до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку
(обирається один варіант)з __.__.__
по __.__.__
(обирається з довідника)(обирається з довідника)(обирається з довідника)  
       
Ненадання платником податку копій документів, які можуть свідчити про невідповідність критеріям ризиковості платника податку***
Документи

(натискається для вибору документів)
обирається з довідника необхідний перелік документів:
зовнішньоекономічний контракт з додатками до нього
договір з додатками до нього
довіреність, акт органу управління платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції
первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг
первинні документи щодо зберігання
первинні документи щодо транспортування
первинні документи щодо навантаження продукції
первинні документи щодо розвантаження продукції
складські документи (інвентаризаційні описи)
рахунки-фактури/інвойси
акт приймання-передачі товарів (робіт, послуг)
накладна
розрахунковий документ
банківська виписка з особових рахунків
документ щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність)
паспорт якості
сертифікат відповідності
інше _________________________________________________________________________
Рішення про відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.
Голова комісії з питань зупинення
реєстрації податкової накладної /
розрахунку коригування в Єдиному реєстрі
податкових накладних
______________________________________
                (найменування контролюючого органу)
 
 
 
 
____________
(підпис)
 
 
 
 
__________________
(власне ім’я та прізвище)
____________
* Для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією (за наявності) та номером паспорта. ** У разі відповідності пункту 8 критеріїв ризиковості платника податку зазначається період здійснення господарської операції, визнаної як ризикова, та код згідно з УКТЗЕД / Державного класифікатора продукції та послуг такої операції. *** За результатами наданих платником податку інформації та копій документів у разі потреби комісією регіонального рівня зазначаються документи, не надані для підтвердження невідповідності критеріям ризиковості платника податку.

(додаток 4 у редакції постанов Кабінету
 Міністрів України від 23.12.2022 р. N 1428,
від 02.06.2023 р. N 574,
із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 13.06.2024 р. N 703)

Додаток 5
до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних

ТАБЛИЦЯ
даних платника податку на додану вартість

Тип особи:
   юридична особа   фізична особа – підприємець
Індивідуальний податковий номер
платника податку на додану вартість
 

Податковий номер або серія (за наявності)
та номер паспорта*
 

_____________________________________________________________________________________
                                            (найменування або прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності) платника податку
Порядковий
номер
Код згідно
з КВЕД
Код згідно з УКТЗЕД / Державним класифікатором продукції та послуг товарів/послуг (придбання (отримання), ввезення на митну територію України)Код згідно з УКТЗЕД / Державним класифікатором продукції та послуг товарів/послуг (постачання/надання)
Зазначена інформація є повною і достовірною. Особа, що підписує:
для юридичної особи**   керівник   уповноважена особа
для фізичної особи – підприємця**   підприємець   представник
 

(реєстраційний номер облікової картки платника
податків/серія (за наявності) та номер паспорта*)
____________________
(підпис)
 _________________________
(власне ім’я та прізвище)
____________
* Для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією (за наявності) та номером паспорта. ** Обирається лише один з варіантів.

(додаток 5 із змінами, внесеними згідно з постановами
 Кабінету Міністрів України від 13.06.2024 р. N 703,
від 26.08.2025 р. N 1048)

Додаток 6
до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 2 червня 2023 р. N 574)

РІШЕННЯ
про врахування/неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість

___ ____________ 20__ р.N __________

Дані щодо платника податку

Податковий номер або серія (за наявності) та номер паспорта* 
Індивідуальний податковий номер платника податку на додану вартість (далі – платник податку) 
Найменування юридичної особи та представництва нерезидента; прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) фізичної особи – підприємця; найменування, дата укладення та номер договору про спільну діяльність та управління майном 
За результатами розгляду таблиці даних платника податку, зареєстрованої у контролюючому органі ___ ____________ 20__ р. за N _______, відповідно до пункту 16 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 р. N 1165, прийнято рішення про її:
врахування
неврахування
Підстави:
  наявність в контролюючих органах податкової інформації, що свідчить про здійснення платником податку ризикових операцій
Тип операції придбання/
постачання
Період здійснення господар-
ської операції**
Код згідно з УКТЗЕД операції, визначеної як ризиковаКод згідно з Державним класифі-
катором продукції та послуг операції, визначеної як ризикова
Умовний код товару операції, визначеної як ризиковаПодатковий номер платника податку, задіяного в ризиковій операціїДата включення платника податку, задіяного в ризиковій операції, до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку
(обирається один варіант)з __.__.__
по __.__.__
(обирається з довідника)(обирається з довідника)(обирається з довідника)  
  прийнято рішення про відповідність критерію ризиковості платника податку згідно з пунктом ___ (зазначається пункт 1 – 5) додатка 1 до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 р. N 1165;   відсутність необхідних умов та/або обсягів матеріальних ресурсів для виробництва товарів, виконання робіт або надання послуг (відсутні відомості про об’єкти оподаткування, відсутнє придбання послуг оренди об’єктів оподаткування, послуг транспортування, послуг оренди місць зберігання товарно-матеріальних цінностей, послуг оренди місць зберігання паливно-мастильних матеріалів тощо) відповідно до поданої до контролюючих органів звітності:
_____________________________________________________________________________________
                                                                                              (зазначити необхідне)   недостатня кількість трудових ресурсів, необхідних для здійснення господарської діяльності (за відсутності інформації щодо придбання послуг з виконання робіт, які необхідні для провадження господарської діяльності):
_____________________________________________________________________________________
                                                                                               (зазначити необхідне)   постачання сільськогосподарської продукції за відсутності придбання такої продукції, сплати земельного податку (сплати єдиного податку для платника податку, який перебуває на спрощеній системі оподаткування четвертої групи) та/або придбання пального, мінеральних добрив, допоміжних послуг з вирощування сільськогосподарської продукції за наявності земельних ділянок: ______________________________________________________________________________
                                                                                               (зазначити необхідне)   відсутні пояснення до таблиці даних платника / у поясненні не достатньо інформації щодо сутності господарської діяльності платника податку
_____________________________________________________________________________________
                                                                                               (зазначити необхідне)   інше _____________________________________________________________________________
                                                               (зазначити підстави неврахування таблиці даних платника податку) Рішення про врахування/неврахування таблиці даних платника податку може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.
Голова комісії з питань зупинення
реєстрації податкової накладної /
розрахунку коригування в Єдиному реєстрі
податкових накладних
_______________________________________
(найменування контролюючого органу)
 
 
 
 
____________
(підпис)
 
 
 
 
_____________________
(власне ім’я та прізвище)
____________
* Для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією (за наявності) та номером паспорта. ** У разі наявності в контролюючих органах податкової інформації, що свідчить про здійснення платником податку ризикових операцій, зазначається період здійснення господарської операції, визнаної як ризикова, та код згідно з УКТЗЕД / Державним класифікатором продукції та послуг такої операції.

(додаток 6 у редакції постанов Кабінету
 Міністрів України від 23.12.2022 р. N 1428,
від 02.06.2023 р. N 574,
із змінами, внесеними згідно з постановами
 Кабінету Міністрів України від 13.06.2024 р. N 703,
від 26.08.2025 р. N 1048)

Додаток 7
до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 2 червня 2023 р. N 574)

РІШЕННЯ
про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість

___ ____________ 20__ р.N __________

Дані щодо платника податку

Податковий номер або серія (за наявності) та номер паспорта* 
Індивідуальний податковий номер платника податку на додану вартість (далі – платник податку) 
Найменування юридичної особи та представництва нерезидента; прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) фізичної особи – підприємця; найменування, дата укладення та номер договору про спільну діяльність та управління майном 
Відповідно до пункту 19 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 р. N 1165, комісією ____ прийнято рішення про неврахування таблиці даних платника податку, зареєстрованої у контролюючому органі ___ ____________ 20__ р. за N ______, врахованої згідно з рішенням комісії від ___ ____________ 20__ р. N _______. Підстави:   наявність у контролюючих органах податкової інформації, що свідчить про здійснення платником податку ризикових операцій
Тип операції придбання/
постачання
Період здійснення господар-
ської операції**
Код згідно з УКТЗЕД операції, визначеної як ризиковаКод згідно з Державним класифі-
катором продукції та послуг операції, визначеної як ризикова
Умовний код товару операції, визначеної як ризиковаПодатковий номер платника податку, задіяного в ризиковій операціїДата включення платника податку, задіяного в ризиковій операції, до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку
(обирається один варіант)з __.__.__
по __.__.__
(обирається з довідника)(обирається з довідника)(обирається з довідника)  
  прийнято рішення про відповідність критерію ризиковості платника податку згідно з пунктом ___ (зазначається пункт 1 – 5) додатка 1 до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 р. N 1165;   відсутність необхідних умов та/або обсягів матеріальних ресурсів для виробництва товарів, виконання робіт або надання послуг (відсутні відомості про об’єкти оподаткування, відсутнє придбання послуг оренди об’єктів оподаткування, послуг транспортування, послуг оренди місць зберігання товарно-матеріальних цінностей, послуг оренди місць зберігання паливно-мастильних матеріалів тощо) відповідно до поданої до контролюючих органів звітності:
_____________________________________________________________________________________
                                                                                             (зазначити необхідне)   недостатня кількість трудових ресурсів, необхідних для провадження господарської діяльності (за відсутності інформації щодо придбання послуг з виконання робіт, які необхідні для провадження господарської діяльності):
_____________________________________________________________________________________
                                                                                              (зазначити необхідне)   постачання сільськогосподарської продукції за відсутності придбання такої продукції, сплати земельного податку (сплати єдиного податку для платника податку, який перебуває на спрощеній системі оподаткування четвертої групи) та/або придбання пального, мінеральних добрив, допоміжних послуг з вирощування сільськогосподарської продукції за наявності земельних ділянок:
_____________________________________________________________________________________
                                                                                              (зазначити необхідне)   відсутні пояснення до таблиці даних платника / у поясненні недостатньо інформації щодо змісту господарської діяльності платника податку
_____________________________________________________________________________________
                                                                                              (зазначити необхідне)   інше
_____________________________________________________________________________________
                                                       (зазначити підстави неврахування таблиці даних платника податку) Рішення про неврахування таблиці даних платника податку може бути оскаржено: в адміністративному або судовому порядку в разі прийняття рішення комісією регіонального рівня; у судовому порядку в разі прийняття рішення комісією центрального рівня.
Голова комісії з питань зупинення
реєстрації податкової накладної /
розрахунку коригування в Єдиному реєстрі
податкових накладних
______________________________________
              (найменування контролюючого органу)
 
 
 
 
____________
(підпис)
 
 
 
 
_____________________
(власне ім’я та прізвище)
____________
* Для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією (за наявності) та номером паспорта. ** У разі наявності в контролюючих органах податкової інформації, що свідчить про здійснення платником податку ризикових операцій, зазначається період здійснення господарської операції, визнаної як ризикова, та код згідно з УКТЗЕД / Державним класифікатором продукції та послуг такої операції.

(додаток 7 у редакції постанов Кабінету
 Міністрів України від 23.12.2022 р. N 1428,
від 02.06.2023 р. N 574,
із змінами, внесеними згідно з постановами
 Кабінету Міністрів України від 13.06.2024 р. N 703,
від 26.08.2025 р. N 1048)

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 11 грудня 2019 р. N 1165

ПОРЯДОК
розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість, про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку

(назва Порядку у редакції постанови
 Кабінету Міністрів України від 02.06.2023 р. N 574)

(У тексті Порядку слова “засоби електронного зв’язку” в усіх відмінках замінено словами “технічні засоби електронних комунікацій” у відповідному відмінку згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 червня 2024 року N 703)

1. Цей Порядок визначає механізм розгляду скарг:

щодо рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;

щодо рішення комісії регіонального рівня про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість;

щодо рішення комісії регіонального рівня про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку.

(пункт 1 у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 02.06.2023 р. N 574)

2. У цьому Порядку терміни вживаються в такому значенні:

комісія центрального рівня – комісія з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – Реєстр) ДПС, організаційні та процедурні засади діяльності якої визначені у Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 р. N 1165;

комісія регіонального рівня – комісія з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі територіальних органів ДПС, організаційні та процедурні засади діяльності якої визначені в Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 р. N 1165.

(абзац третій пункту 2 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2023 р. N 574)

3. Скарга подається платником податку на додану вартість (далі – платник податку) протягом 10 робочих днів, що настають за днем прийняття рішення комісією регіонального рівня.

(пункт 3 у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 02.06.2023 р. N 574)

4. Не підлягають оскарженню відповідно до цього Порядку рішення комісії регіонального рівня, оскаржені платником податку в судовому порядку:

про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;

про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість;

про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку.

(пункт 4 у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 02.06.2023 р. N 574)

5. Скарга з додатками до неї (за наявності) та/або заява про відкликання скарги подаються платником податку в електронній формі технічними засобами електронних комунікацій з дотриманням вимог Податкового кодексу України (далі – Кодекс), Законів України “Про електронні документи та електронний документообіг”, “Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги” і реєструються ДПС у день їх надходження (додатки 1 – 4).

(пункт 5 у редакції постанов Кабінету
 Міністрів України від 02.06.2023 р. N 574,
від 13.06.2024 р. N 703)

6. ДПС постійно розміщує на своєму офіційному веб-сайті відомості щодо технічних засобів електронних комунікацій, якими може подаватися скарга.

7. Пункт 7 виключено

(згідно з постановою Кабінету
 Міністрів України від 02.06.2023 р. N 574)

8. ДПС не може відмовити платнику податку в реєстрації скарги.

Якщо платником податку подано скаргу з порушенням строків подання, визначених у пункті 3 цього Порядку, така скарга не приймається, а платнику податку в автоматичному режимі надсилається відповідна квитанція. Така квитанція є підтвердженням неприйняття скарги для розгляду.

(пункт 8 доповнено абзацом згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 02.06.2023 р. N 574)

9. Скарга підписується та подається особисто платником податку або його уповноваженим представником. Якщо скарга підписується та подається уповноваженим представником платника податку, до неї додається належним чином завірена копія документа, який засвідчує повноваження такого представника відповідно до законодавства.

10. Скарга повинна містити дані про:

найменування або прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності) платника податку, який подає скаргу;

(абзац другий пункту 10 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 13.06.2024 р. N 703)

індивідуальний податковий номер платника податку;

податковий номер або серію (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією (за наявності) та номером паспорта);

номер та дату оскаржуваного рішення комісії регіонального рівня;

(абзац п’ятий пункту 10 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2023 р. N 574)

інформацію про причини незгоди платника податку з рішенням комісії регіонального рівня;

відомості про оскарження рішення комісії регіонального рівня в судовому порядку;

вимоги платника податку, який подає скаргу;

інформацію про намір взяти участь у розгляді матеріалів скарги особисто або через свого представника в режимі відеоконференції.

(пункт 10 доповнено абзацом згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 13.06.2024 р. N 703)

101. Платник податку, який подав скаргу, має право брати участь у розгляді матеріалів скарги особисто або через свого представника в режимі відеоконференції для надання усних пояснень.

Платнику податку не пізніше ніж за п’ять календарних днів до дати розгляду матеріалів скарги надсилається повідомлення щодо участі платника податку в режимі відеоконференції у розгляді матеріалів скарги (далі – повідомлення) із зазначенням дати, часу розгляду матеріалів скарги та відповідного посилання для підключення до відеоконференції (додаток 8) з використанням електронного кабінету технічними засобами електронних комунікацій з дотриманням вимог Кодексу, Законів України “Про електронні документи та електронний документообіг”, “Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги”.

Під час підключення до режиму відеоконференції платник податку зазначає в імені користувача виключно податковий номер або серію (за наявності) та номер паспорта платника податку (для фізичної особи – підприємця, яка через свої релігійні переконання відмовилася від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомила про це відповідному контролюючому органу і має відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією (за наявності) та номером паспорта), найменування платника податку – юридичної особи, прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) фізичної особи – підприємця.

У разі коли платник податку (його представник), якому надіслано повідомлення, не забезпечив підключення до режиму відеоконференції у визначені в повідомленні дату та час або такого платника податку неможливо ідентифікувати відповідно до способу ідентифікації, визначеного абзацом третім цього пункту, скарга такого платника податків підлягає розгляду без його участі.

(Порядок доповнено пунктом 101 згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 13.06.2024 р. N 703)

11. У разі подання скарги на рішення комісії регіонального рівня платник податку має право додати до скарги:

про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі – пояснення та копії документів, які підтверджують інформацію, зазначену в податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрація яких зупинена;

про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість – пояснення та копії документів, які підтверджують інформацію, зазначену у таблиці даних платника податку на додану вартість;

про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку – інформацію та копії документів, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

(пункт 11 у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 02.06.2023 р. N 574)

111. Комісія центрального рівня розглядає скаргу протягом:

10 календарних днів з дня, що настає за днем отримання скарги, якщо платник податків, який подав скаргу, не виявив бажання взяти участь у розгляді скарги;

30 календарних днів з дня, що настає за днем отримання скарги, якщо платник податку, який подав скаргу, виявив бажання взяти участь у розгляді скарги.

Строк розгляду скарги не може бути продовжено.

Розгляд скарги платника податку, який вияв бажання взяти участь у розгляді скарги, може бути перенесено в межах строку розгляду скарги у разі оповіщення через автоматизовану систему централізованого оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій, зокрема повітряну тривогу, в межах адміністративної територіальної одиниці, в якій перебувають комісія центрального рівня та/або платник податку в період, визначений для розгляду матеріалів скарги в режимі відеоконференції з таким платником податку. Водночас платнику податку надсилається повідомлення з відміткою “повторно”.

(Порядок доповнено пунктом 111 згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 13.06.2024 р. N 703)

112. Тривалість надання платником податку усних пояснень визначається з урахуванням кількості платників податків, які виявили бажання взяти участь у розгляді скарги в режимі відеоконференції, та не може перевищувати 15 хвилин.

(Порядок доповнено пунктом 112 згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 13.06.2024 р. N 703)

12. За результатами розгляду скарги комісія центрального рівня протягом строку, зазначеного у пункті 111 цього Порядку, приймає одне з таких рішень:

(абзац перший пункту 12 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 13.06.2024 р. N 703)

задовольняє скаргу та скасовує рішення комісії регіонального рівня;

залишає скаргу без задоволення та рішення комісії регіонального рівня без змін.

(пункт 12 у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 02.06.2023 р. N 574)

13. У разі коли до прийняття рішення комісією центрального рівня надійшла заява платника податку про відкликання скарги (додаток 4), така скарга залишається без розгляду, а платнику податку в автоматичному режимі надсилається відповідна квитанція. Така квитанція є підтвердженням залишення скарги без розгляду.

(пункт 13 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 02.06.2023 р. N 574)

14. За результатами розгляду скарги комісія центрального рівня у строк, визначений пунктом 111 цього Порядку, надсилає технічними засобами електронних комунікацій в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу, Законів України “Про електронні документи та електронний документообіг”, “Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги” платнику податку відповідні рішення (додатки 5 – 7) в електронний кабінет.

(пункт 14 у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 02.06.2023 р. N 574,
із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 13.06.2024 р. N 703)

15. Рішення за результатами розгляду скарги набирає чинності з дня його прийняття.

16. Якщо рішення щодо скарги не надсилається платнику податку протягом строку, визначеного пунктом 111 цього Порядку, така скарга вважається повністю задоволеною на користь платника податку з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку.

(пункт 16 із змінами, внесеними згідно з постановами
 Кабінету Міністрів України від 02.06.2023 р. N 574,
від 13.06.2024 р. N 703)

17. Рішення комісії центрального рівня не підлягає адміністративному оскарженню та може бути оскаржено в судовому порядку у строки, визначені статтею 56 Кодексу.

18. Задоволення скарги щодо рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі є підставою для реєстрації зазначених у скарзі податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі за наявності суми податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Реєстрі, обчисленої відповідно до пункту 2001.3 або 2001.9 статті 2001 Кодексу.

(пункт 18 у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 02.06.2023 р. N 574)

19. Задоволення скарги щодо рішення комісії регіонального рівня про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість є підставою для врахування такої таблиці даних платника податку не пізніше наступного робочого дня після прийняття рішення про задоволення скарги.

(Порядок доповнено пунктом 19 згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 02.06.2023 р. N 574)

20. Задоволення скарги на рішення про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку є підставою для виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника, не пізніше наступного робочого дня після прийняття рішення про задоволення скарги.

(Порядок доповнено пунктом 20 згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 02.06.2023 р. N 574)

Додаток 1
до Порядку розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість, про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 13 червня 2024 р. N 703)

СКАРГА
щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних

Рішення, що оскаржується, від ___ ____________ 20__ р. N ____________

Дані щодо платника податку

Податковий номер або серія (за наявності) та номер паспорта* 
Індивідуальний податковий номер платника податку на додану вартість 
Найменування юридичної особи та представництва нерезидента; прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) фізичної особи – підприємця; найменування, дата укладення та номер договору про спільну діяльність та управління майном 
Інформація про причини незгоди платника податку на додану вартість з рішенням комісії регіонального рівня ____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________ Вимога платника податку на додану вартість:
скасування рішення комісії регіонального рівня та реєстрація податкової накладної / розрахунку коригування
залучення до участі у розгляді скарги в режимі відеоконференції
______________________________________________________________________________________
(зазначається прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) особи, яка братиме участь у розгляді скарги) Рішення комісії регіонального рівня в судовому порядку:
оскаржено                                     не оскаржено
 Кількість документів, що додаються до скарги, ___________ Наведена інформація є повною і достовірною. Із строком розгляду скарги ознайомлений (ознайомлена):
протягом 10 календарних днів з дня, що настає за днем отримання скарги, без участі у розгляді скарги в режимі відеоконференції
протягом 30 календарних днів з дня, що настає за днем отримання скарги, якщо платник податку виявив бажання взяти участь у розгляді скарги в режимі відеоконференції
Особа, що підписує:  
для юридичної особи**  керівник  уповноважена особа
для фізичної особи – підприємця**  підприємець  представник
(реєстраційний номер облікової картки платника податків / серія (за наявності) та номер паспорта*)
_________________
(підпис)
______________________________
(власне ім’я та прізвище)
____________
(дата)
____________
* Для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією (за наявності) та номером паспорта. ** Обирається один з варіантів.

(додаток 1 у редакції постанов Кабінету
 Міністрів України від 02.06.2023 р. N 574,
від 13.06.2024 р. N 703)

Додаток 2
до Порядку розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість, про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 13 червня 2024 р. N 703)

СКАРГА
щодо рішення про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість

Рішення, що оскаржується, від ___ ____________ 20__ р. N _________

Дані щодо платника податку

Податковий номер або серія (за наявності) та номер паспорта* 
Індивідуальний податковий номер платника податку на додану вартість 
Найменування юридичної особи та представництва нерезидента; прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) фізичної особи – підприємця; найменування, дата укладення та номер договору про спільну діяльність та управління майном 
Інформація про причини незгоди платника податку на додану вартість з рішенням комісії регіонального рівня ____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________ Вимога платника податку на додану вартість:
скасування рішення комісії регіонального рівня та врахування таблиці даних платника податку на додану вартість
залучення до участі у розгляді скарги в режимі відеоконференції
_____________________________________________________________________________________
(зазначається прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) особи, яка братиме участь у розгляді скарги) Рішення комісії регіонального рівня в судовому порядку:
оскаржено                                      не оскаржено
 Кількість документів, що додаються до скарги, ___________ Наведена інформація є повною і достовірною. Із строками розгляду скарги ознайомлений (ознайомлена):
протягом 10 календарних днів з дня, що настає за днем отримання скарги, без участі у розгляді скарги в режимі відеоконференції
протягом 30 календарних днів з дня, що настає за днем отримання скарги, якщо платник податку виявив бажання взяти участь у розгляді скарги в режимі відеоконференції
Особа, що підписує:  
для юридичної особи**  керівник  уповноважена особа
для фізичної особи – підприємця**  підприємець  представник
(реєстраційний номер облікової картки платника податків / серія (за наявності) та номер паспорта*)
________________
(підпис)
________________________________
(власне ім’я та прізвище)
____________
(дата)
____________
* Для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією (за наявності) та номером паспорта. ** Обирається один з варіантів.

(додаток 2 у редакції постанов Кабінету
 Міністрів України від 02.06.2023 р. N 574,
від 13.06.2024 р. N 703)

Додаток 3
до Порядку розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість, про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 13 червня 2024 р. N 703)

СКАРГА
щодо рішення про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку

Рішення, що оскаржується, від ___ ____________ 20__ р. N __________

Дані щодо платника податку

Податковий номер або серія (за наявності) та номер паспорта* 
Індивідуальний податковий номер платника податку на додану вартість 
Найменування юридичної особи та представництва нерезидента; прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) фізичної особи – підприємця; найменування, дата укладення та номер договору про спільну діяльність та управління майном 
Інформація про причини незгоди платника податку на додану вартість з рішенням комісії регіонального рівня ____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________ Вимога платника податку на додану вартість:
скасування рішення комісії регіонального рівня та виключення платника податку на додану вартість з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку
залучення до участі у розгляді скарги в режимі відеоконференції
_____________________________________________________________________________________
(зазначається прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) особи, яка братиме участь у розгляді скарги) Рішення комісії регіонального рівня в судовому порядку:
оскаржено                                         не оскаржено
 Кількість документів, що додаються до скарги, __________ Наведена інформація є повною і достовірною. Із строками розгляду скарги ознайомлений (ознайомлена):
протягом 10 календарних днів з дня, що настає за днем отримання скарги, без участі у розгляді скарги в режимі відеоконференції
протягом 30 календарних днів з дня, що настає за днем отримання скарги, якщо платник податку виявив бажання взяти участь у розгляді скарги в режимі відеоконференції
Особа, що підписує:  
для юридичної особи**  керівник  уповноважена особа
для фізичної особи – підприємця**  підприємець  представник
(реєстраційний номер облікової картки платника податків / серія (за наявності) та номер паспорта*)
__________________
(підпис)
__________________________________
(власне ім’я та прізвище)
____________
(дата)
____________
* Для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією (за наявності) та номером паспорта. ** Обирається один з варіантів.

(додаток 3 у редакції постанов Кабінету
 Міністрів України від 02.06.2023 р. N 574,
від 13.06.2024 р. N 703)

Додаток 4
до Порядку розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість, про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку

ЗАЯВА
про відкликання скарги щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість, про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку

Реквізити скарги

Реєстраційний номерДата реєстрації
  

Реквізити оскаржуваного рішення

НомерДата
  
  про відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних  про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість  про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку

Дані щодо платника податку

Податковий номер або серія (за наявності) та номер паспорта* 
Індивідуальний податковий номер платника податку на додану вартість 
Найменування юридичної особи та представництва нерезидента; прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) фізичної особи – підприємця; найменування, дата укладення та номер договору про спільну діяльність та управління майном 
Наведена інформація є повною і достовірною.
Особа, що підписує:
для юридичної особи**  керівник  уповноважена особа
для фізичної особи – підприємця**  підприємець  представник
 

(реєстраційний номер облікової картки платника
податків / серія (за наявності) та номер паспорта*)
______________________
(підпис)
__________________________________
(власне ім’я та прізвище)
__________________
(дата)
____________
* Для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією (за наявності) та номером паспорта. ** Обирається один варіант.

(Порядок доповнено додатком 4 згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 02.06.2023 р. N 574)

Додаток 5
до Порядку розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість, про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку

РІШЕННЯ
за результатами розгляду скарги щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних

___ ____________ 20__ р.N _____________

Реквізити скарги

Реєстраційний номерДата реєстрації
  

Реквізити оскаржуваного рішення

НомерДата
  

Дані щодо податкової накладної / розрахунку коригування

Дата складенняПорядковий номер податкової накладної / розрахунку коригуванняВид документа (податкова накладна / розрахунок коригування)Загальна сума з урахуванням податку на додану вартість, гривеньСума коригування податкового зобов’язання та податкового кредиту, гривень

Дані щодо платника податку на додану вартість – продавця

Податковий номер або серія (за наявності) та номер паспорта*Індивідуальний податковий номер платника податку на додану вартістьНайменування юридичної особи та представництва нерезидента; прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) фізичної особи – підприємця; найменування, дата укладення та номер договору про спільну діяльність та управління майномДата реєстрації особи платником податку на додану вартістьДата анулювання реєстрації особи платником податку на додану вартість

Дані щодо платника податку на додану вартість – покупця

Податковий номер або серія (за наявності) та номер паспорта*Індивідуальний податковий номер платника податку на додану вартістьНайменування юридичної особи та представництва нерезидента; прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) фізичної особи – підприємця; найменування, дата укладення та номер договору про спільну діяльність та управління майномДата реєстрації особи платником податку на додану вартістьДата анулювання реєстрації особи платником податку на додану вартість
Відповідно до пункту 56.23 статті 56 Податкового кодексу України:   задоволено скаргу та скасовано рішення комісії регіонального рівня про відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних   залишено скаргу без задоволення та рішення комісії регіонального рівня про відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних без змін Підстави: _____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
Голова комісії з питань зупинення
реєстрації податкової накладної /
розрахунку коригування в Єдиному реєстрі
податкових накладних
 
 
 
___________
(підпис)
 
 
 
______________________
(власне ім’я та прізвище)
____________
* Для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією (за наявності) та номером паспорта.

(Порядок доповнено додатком 5 згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 02.06.2023 р. N 574)

Додаток 6
до Порядку розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість, про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 7 листопада 2023 р. N 1154)

РІШЕННЯ
за результатами розгляду скарги щодо рішення про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість

___ ____________ 20__ р.N _____________

Реквізити скарги

Реєстраційний номерДата реєстрації
  

Реквізити оскаржуваного рішення

НомерДата
  

Дані щодо платника податку

Податковий номер або серія (за наявності) та номер паспорта* 
Індивідуальний податковий номер платника податку на додану вартість 
Найменування юридичної особи та представництва нерезидента; прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) фізичної особи – підприємця; найменування, дата та номер договору про спільну діяльність та управління майном 
Відповідно до статті 56 Податкового кодексу України:  задоволено скаргу та скасовано рішення комісії регіонального рівня про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість;  залишено скаргу без задоволення та рішення комісії регіонального рівня про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість без змін Підстави:
____________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________
Голова комісії з питань
зупинення реєстрації податкової
накладної / розрахунку
коригування в Єдиному реєстрі
податкових накладних
 
 
 
___________
(підпис)
 
 
 
____________________
(власне ім’я та прізвище)
____________
* Для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією (за наявності) та номером паспорта.

(Порядок доповнено додатком 6 згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 02.06.2023 р. N 574,
додаток 6 у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 07.11.2023 р. N 1154)

Додаток 7
до Порядку розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість, про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 7 листопада 2023 р. N 1154)

РІШЕННЯ
за результатами розгляду скарги щодо рішення про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку

___ ____________ 20__ р.N _____________

Реквізити скарги

Реєстраційний номерДата реєстрації
  

Реквізити оскаржуваного рішення

НомерДата
  

Дані щодо платника податку

Податковий номер або серія (за наявності) та номер паспорта* 
Індивідуальний податковий номер платника податку на додану вартість 
Найменування юридичної особи та представництва нерезидента; прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) фізичної особи – підприємця; найменування, дата та номер договору про спільну діяльність та управління майном 
Відповідно до статті 56 Податкового кодексу України:  задоволено скаргу та скасовано рішення комісії регіонального рівня про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку;  залишено скаргу без задоволення та рішення комісії регіонального рівня про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку без змін Підстави:
____________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________
Голова комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних 
 
 
___________
(підпис)
 
 
 
____________________
(власне ім’я та прізвище)
____________
* Для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією (за наявності) та номером паспорта.

(Порядок доповнено додатком 7 згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 02.06.2023 р. N 574,
додаток 7 у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 07.11.2023 р. N 1154)

Додаток 8
до Порядку розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість, про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку

ПОВІДОМЛЕННЯ
щодо участі платника податку в режимі відеоконференції у розгляді матеріалів скарги щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість, про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку

від ___ ____________ 20__ р. N _____________

 повторно

Дані щодо платника податку

Податковий номер або серія (за наявності) та номер паспорта* 
Найменування юридичної особи та представництва нерезидента; прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) фізичної особи – підприємця; найменування, дата укладення та номер договору про спільну діяльність та управління майном 
Відповідно до пункту 101 Порядку розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість, про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 р. N 1165, участь платника податку у розгляді скарги здійснюється через надання усних пояснень у режимі відеоконференції. Платнику податку бути готовим до підключення до відеоконференції ___.___.20__ р. з ___ год. ___ хв. за посиланням:
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________ Під час підключення до режиму відеоконференції ім’я користувача повинне містити виключно податковий номер або серію (за наявності) та номер паспорта платника податку*, найменування платника податку – юридичної особи, прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) фізичної особи – підприємця. Не допускається підключення декількох користувачів з однаковими іменами. Скарги платників податку, які виявили бажання взяти участь у розгляді скарги, розглядаються без їх участі у разі, коли: платник податку (його представник), якому надіслано повідомлення, не забезпечив підключення до відеоконференції у визначені в повідомленні дату та час; платника податку неможливо ідентифікувати відповідно до визначеного у повідомленні способу ідентифікації. Онлайн-комунікація щодо скарг: скарга щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від ___ ____________ 20__ р. N _______, _______________
_____________________________________________________________________________________; скарга щодо рішення про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість від ___ ____________ 20__ р. N _______, ________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________; скарга щодо рішення про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку від ___ ____________ 20__ р. N ______, ___________________________________
_____________________________________________________________________________________;
Голова комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних 
 
 
_______________
(підпис)
 
 
 
____________________________
(власне ім’я та прізвище)
____________
* Для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією (за наявності) та номером паспорта.

(Порядок доповнено додатком 8 згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 13.06.2024 р. N 703)

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 11 грудня 2019 р. N 1165

ПЕРЕЛІК
постанов Кабінету Міністрів України, що втратили чинність

1. Постанова Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 р. N 117 “Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних” (Офіційний вісник України, 2018 р., N 23, ст. 773).

2. Постанова Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2018 р. N 936 “Про внесення змін до пункту 3 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних” (Офіційний вісник України, 2018 р., N 90, ст. 2968).

3. Постанова Кабінету Міністрів України від 24 квітня 2019 р. N 391 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 р. N 117” (Офіційний вісник України, 2019 р., N 39, ст. 1361).

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО