Відповідно до Положення про Державну казначейську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.04.2015 № 215, Державна казначейська служба України (Казначейство/ДКСУ) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну політику у сферах казначейського обслуговування бюджетних коштів, коштів клієнтів відповідно до законодавства, бухгалтерського обліку виконання бюджетів.
Частиною 2 статті 7 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII визначено перелік заходів, яких вживає ДКСУ в частині виконання бюджетних зобов’язань у публічних закупівлях. Водночас Казначейство не належить до органів, які здійснюють контроль у сфері публічних закупівель, зокрема за частиною 4 статті 7 Закону. Але на практиці можна зробити інший висновок під час співпраці з цим органом, наприклад у випадках відмови в реєстрації того чи іншого зобов’язання, коли в електронній системі відсутня та чи інша інформація про закупівлю.
Тому пропоную переглянути перелік корисних посилань на статті порталу RADNUK.COM.UA щодо особливостей взаємодії з Державною казначейською службою України під час здійснення закупівлі за бюджетні кошти.
- «Бюджетні зобов’язання: порядок їх реєстрації та обліку», що містить алгоритм реєстрації бюджетних зобов’язань.
- «Вісім кейсів, щоб розібратись з вимогами казначеїв під час реєстрації бюджетних зобов’язань за договорами про закупівлю товарів, робіт і послуг», де автор наводить рекомендації щодо можливих кроків під час взаємодії з Казначейством.
- «Те, що повинна знати уповноважена особа про застосування кодів економічної класифікації видатків (КЕКВ)», у якій описано правила використання КЕКВ та їхню роль у закупівлях.
- «Граничні суми витрат для придбання окремих предметів закупівлі за бюджетні кошти», що роз’яснює положення щодо дотримання порогів сум можливих закупівель деяких товарів та їх контроль з боку Казни.
- «Чи вправі Казна перевіряти обґрунтування підстави застосування пункту 13 Особливостей», де читайте щодо нюансу надлишкового контролю з боку органу ДКСУ.
У рамках щотижневого опрацювання розміщених зразків документів за різними категоріями редакцією порталу опрацьовано категорію «Договори та ДУ за Особливостями» розділу «Договори та додаткові угоди». За результатом їх опрацювання встановлено актуальність таких зразків.