Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII авторизований електронний майданчик, або, як ми називаємо, майданчик — це авторизована Уповноваженим органом інформаційно-телекомунікаційна система, яка має комплексну систему захисту інформації з підтвердженою відповідністю згідно із Законом України «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах» від 05.07.1994 № 80/94-ВР, є частиною електронної системи закупівель та онлайн-сервісом, що забезпечує реєстрацію осіб, автоматичне розміщення, отримання і передання інформації та документів під час проведення закупівель, користування сервісами з автоматичним обміном інформацією, доступ до якого здійснюється за допомогою мережі Інтернет.
Вимоги до авторизованого електронного майданчику визначаються Порядком функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України 24.02.2016 № 166. Кожен адміністратор майданчика встановлює свій регламент, інструкцію та / або положення щодо його використання, який своєю чергою повинен передбачати функціонал, що відповідає нормам, строкам і порядкам закупівельного законодавства.
Пропоную розглянути перелік публікацій порталу RADNUK.COM.UA щодо деяких нюансів використання авторизованих електронних майданчиків:
- «Майданчики Prozorro: як вибрати найкращий?», де наведено перелік авторизованих електронних майданчиків та їх переваги.
- «Чи може уповноважена особа працювати на декількох майданчиках одночасно?», у якій розкривається питання щодо роботи замовника на декількох платформах.
- «Що робити, якщо майданчик затримує роботу?», де автор рекомендує алгоритм дій у разі затримки роботи майданчика.
- «Зверніть увагу! З 06.07.2023 збільшено розмір плати за подання пропозиції в ЕСЗ», у якій висвітлено актуальний розмір плати за подання учасниками пропозиції.
- «Мінекономіки про те, куди звертатись, якщо майданчик відмовляється від повернення коштів», за якою, згідно з роз’ясненням Уповноваженого органу, ми розуміємо, як діяти, коли не повертається плата за вчинення дій у публічних закупівлях.