Найголовніше за тиждень (до 29.12.2023)

Катерина Плашенко
600
30 Грудня 2023
Найголовніше за тиждень (до 29.12.2023)
600
30 Грудня 2023

Вітаємо вас з Новим роком та пропонуємо добірку найцікавіших матеріалів, які можуть бути корисними для фахівців у сфері публічних закупівель. Нововведення в Prozorro Market, нові тарифи на послуги з розподілу електричної енергії, основні нюанси оприлюднення звіту про виконання договору, особливості закупівель охоронних послуг і не тільки — ознайомтесь далі.

  • У грудні 2023 року в Prozorro Market реалізовано можливість автоматично згенерувати договір. Тож у замовників з’явився вибір: завантажити власний проєкт договору при оголошенні запиту пропозицій постачальників або ж скористатися електронним контрактом. Детальніше — у статті «Новорічне оновлення в Prozorro Market! Замовник може вибрати електронний договір у ЗПП».
  • Завдяки механізму краудсорсингу будь-який користувач, зареєстрований в електронній системі закупівель, може додати свій товар у Prozorro Market. Для цього навіть не потрібно проходити кваліфікацію. Достатньо реєстрації для додавання товарів на закупівельному майданчику. Алгоритм дій ви знайдете у статті «Як самостійно додати товар у Prozorro Market? Покрокова інструкція». 
  • Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), 14.12.2023 оприлюднила тарифи на послуги з розподілу електричної енергії, що діють з 01.01.2024 по 31.12.2024 (включно). Рекомендуємо ознайомитися у матеріалі «Тарифи на послуги з розподілу електричної енергії на 2024 рік».
  • Наприкінці року замовнику важливо пам’ятати про звітування про виконання договору про закупівлю. Замовник обов’язково оприлюднює звіт про виконання договору про закупівлю в разі закінчення строку дії договору про закупівлю, за умови його виконання або виконання договору про закупівлю, або розірвання договору про закупівлю. Більше інформації про оприлюднення звіту про виконання договору читайте у статті «Звіт про виконання договору: основні нюанси».
  • У статті «Внесення змін до істотних умов договору про закупівлю» ми дійшли висновку, що тільки в проєктах договорів на закупівлю товарів, а не послуг можна включати підпункт 2 пункту 19 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Уряду від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості), як підставу для внесення змін до істотних умов договору. Не потрібно включати до проєкту договору про закупівлю підпункт 9 пункту 19 Особливостей у разі закупівлі товарів, послуг, окрім договорів підряду, що укладаються відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.04.2023 № 382. Решта підстав для внесення змін до істотних умов договору про закупівлю є універсальними та можуть застосовуватись до всіх договорів незалежно від їх типу.
  • У разі, якщо замовник підпадає під категорії об’єктів державної форми власності та сфер державного регулювання, визначені Постановою № 975, охоронні послуги варто закуповувати «прямим» договором на підставі норми абзацу 4 підпункту 5 пункту 13 Особливостей. У статті «Коли охоронні послуги закуповуємо без відкритих торгів: практика ДАСУ» ми розглянули практику Державної аудиторської служби України, згідно з якою встановлено, що замовник, який підпадає під норми Постанови № 975, при закупівлі охоронних послуг неправомірно обрав процедуру закупівлі «відкриті торги з особливостями», чим не дотримався норми абзацу 4 підпункту 5 пункту 13 Особливостей.

Звертаємо вашу увагу: фахівцями порталу розроблено шпаргалку щодо строків зберігання документів з публічних закупівель, щоб ви завжди знали, які документи скільки часу мають зберігатися.

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО