Внесено зміни в граничні суми на придбання товарів за рахунок державного бюджету
14.04.2018 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 04.04.2018 № 268, якою внесено зміни, зокрема, до постанови Кабінету Міністрів України від 4 квітня 2001 р. № 332 «Про граничні суми витрат на придбання автомобілів, меблів, іншого обладнання та устаткування, мобільних телефонів, комп’ютерів державними органами, а також установами та організаціями, які утримуються за рахунок державного бюджету».
Згідно прийнятих змін збільшено граничні суми на закупівлю легкових автомобілів, комп’ютерної техніки, меблів для обладнання робочих місць працівників та теле- і радіоапаратури, відеотехніки для службових кабінетів.
З повним текстом постанови можна ознайомитись за посиланням
За матеріалами журналу «Радник в сфері державних закупівель»
Мінрегіон затвердив нові ДБН щодо забудови територій
Виступаючі на брифінгу присвяченому впровадженню нових державних будівельних норм, Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко повідомив, що затверджені ДБН направлені на врегулювання забудови території, вулиць і доріг населених пунктів, дошкільних навчальних закладів та шкіл. Важливою умовою їх розробки стало використання європейських стандартів і норм. Серед основних нововведень — можливість розміщення у житлових будинках вбудованих дитсадків, введення нових термінів «Блакитна лінія» (обмеження висоти забудови на генеральному плані), «Зелена лінія» (обмеження забудови для збереження зелених територій), вимоги до створення інклюзивного навчального простору та безбар’єрного простору, можливість відкритого навчального простору — різноманітні варіанти організації навчання.
Також серед інших нововведень – встановлення граничних меж максимально щільної забудови, забезпечено захист пасажирів від можливого наїзду маршрутного транспорту, чітко прописані обов’язкові вимоги до проїзду до будівель пожежних машин і доступу пожежників до приміщень, забезпечення безпечного перетину проїзної частини з двома смугами шляхом влаштування острівців безпеки.
Перелік затверджених ДБН:
- ДБН В.2.2-4:201Х «Будинки і споруди. Заклади дошкільної освіти (на заміну ДБН В.2.2-4-97 «Будинки та споруди дитячих дошкільних закладів»).
- ДБН В.2.2-3:201Х «Будинки і споруди. Заклади освіти» (на заміну ДБН В.2.2-3-97).
- ДБН В.2.3-5:20ХХ «Вулиці та дороги населених пунктів» (на заміну ДБН В.2.3-5-2001 «Споруди транспорту. Вулиці та дороги населених пунктів»).
- ДБН Б.2.2-12:2018 ««Планування і забудова територій» (на заміну ДБН 360-92 «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень», ДБН Б.2.4-1-94 «Планування і забудова сільських поселень», ДБН Б.2.4-3-95 «Генеральні плани сільськогосподарських підприємств», ДБН Б.2.4-4-97 «Планування та забудова малих сільськогосподарських підприємств та селянських (фермерських) господарств», ДБН Б.1-2-95 «Склад, зміст, порядок розроблення, погодження і затвердження комплексних схем транспорту для міст України», СНиП ІІ-89-80 «Генеральные планы промышленных предприятий»).
Втратив чинність порядок видачі паспорта у формі книжечки зразка 1994 року
17 квітня 2018 року втратив чинність наказ Міністерства внутрішніх справ України 13.04.2012 № 320 «Про затвердження Порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України». Це передбачено відповідним наказом МВС від 01.03.2018 № 161. За інформацією з офіційного веб-порталу Державної міграційної служби України зазначене рішення прийнято в рамках реформування системи документування та із врахуванням того, що паспорт громадянина України у формі книжечки зразка 1994 року вже тривалий час не видається у жодному підрозділі міграційної служби.
Разом з цим, можливість за бажанням особи вклеїти фотокартку до такого паспорта по досягненні 25- та 45-річного віку прописана в інших нормативно-правових актах, тому така послуга і надалі надаватиметься підрозділами Державної міграційної служби та центрами надання адмінпослуг. Таким чином, як і раніше після досягнення 25- та 45-річного віку особа самостійно вирішуватиме, чи вклеїти фото до паспорта у формі книжечки, чи оформити ID-картку.
За матеріалами прес-служби Державної міграційної служби України
Уряд визначився з переліком будівель, які не потребують сертифікації енергоефективності
На своєму засіданні, яке відбулось 11 квітня Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 265 «Про затвердження переліку будівель промислового та сільськогосподарського призначення, об’єктів енергетики, транспорту, зв’язку та оборони, складських приміщень, на які не поширюються мінімальні вимоги до енергетичної ефективності будівель та які не підлягають сертифікації енергетичної ефективності будівель». Дана постанова набрала чинності 18.04.2018 року.
Цим документом, у відповідності до вимог Закону України «Про енергетичну ефективність будівель», затверджено перелік будівель промислового та сільськогосподарського призначення, об’єктів енергетики, транспорту, зв’язку та оборони, складських приміщень, на які не поширюються мінімальні вимоги до енергетичної ефективності будівель та які не підлягають сертифікації енергетичної ефективності будівель.
Визначення переліку будівель було здійснено на підставі положення Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000 та Національного класифікатора України ДК 009:2010 «Класифікація видів економічної діяльності», положення пункту Директиви Європейського Парламенту та Ради 2010/31/ЄС щодо енергетичної ефективності будівель.
З текстом постанови можна ознайомитись за посиланням
За матеріалами журналу «Радник в сфері державних закупівель»
Інформація від АМКУ: банківські реквізити валютного рахунку Держказначейства
На офіційному веб-сайті Антимонопольного комітету України (розділ «Діяльність у сфері публічних закупівель», підрозділ «Рахунок для нерезидентів») оприлюднено банківські реквізити валютного рахунку Державної казначейської служби України, відкритого в АТ «Укрексімбанк» для зарахування коштів в іноземній валюті в дохід державного бюджету за кодом класифікації доходів бюджету 24061800, сплачених нерезидентами України:
- одержувач коштів (beneficiary): Державна казначейська служба України, Україна, 01601, м. Київ, вул.. Бастіонна, 6 (STATE TREASURY SERVICE OF UKRAINE, Ukraine, 01601, Kyiv, Bastionna str., 6);
- валютний рахунок одержувача коштів (account): № 25133012855000;
- банк отримувача коштів (beneficiary bank): Публічне акціонерне товариство «Державний експортно-імпортний банк України», Київ, Україна (JSC «THE STATE EXPORT-IMPORT BANK OF UKRAINE», Kyiv, Ukraine);
- SWIFT: EXBSUAUX;
- код банку: 322313.
При оформленні платіжного доручення в іноземній валюті в полі «Деталі платежу» (Details of payment) за подання скарги, учаснику необхідно вказувати код класифікації доходів бюджету 24061800.
Також у даному повідомлені оприлюднено перелік банків-кореспондентів ПАТ «Державний експортно-імпортний банк України».
За матеріалами офіційного веб-сайту Антимонопольного комітету України
МЕРТУ прозвітувало про публічні закупівлі у 2017 році
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України оприлюднило черговий звіт щодо стану сфери публічних закупівель у 2017 році. Так, за даними електронної системи закупівель протягом 2017 року близько 27 тис замовників оголосили більше 1 млн закупівель з очікуваною вартістю понад 777,7 млрд грн.
З них успішно завершились 869 344 закупівлі на загальну суму більше 500 млрд грн, в тому числі надпорогові – на суму 380,8 млрд грн, допорогові – на суму 119,5 млрд грн.
Кількість проведених закупівель (надпорогові та допорогові) зросла більше ніж у 2 рази. Водночас збільшилась і очікувана вартість таких закупівель з 273 млрд грн в 2016 році до 500 млрд грн в 2017 році:
- в допорогових закупівлях очікувана вартість зросла на 78,5 млрд грн, а їх кількість на 502 244 закупівлі;
- в надпорогових очікувана вартість зросла на 148,6 млрд грн, а їх кількість на 34 388 закупівель.
Протягом 2017 року успішно завершились 17 торгів за процедурою конкурентних діалогів, за результатами яких укладено договорів на загальну на суму близько 1,4 млрд грн.
Загальна економія коштів по всіх закупівлях 2017 року становить в абсолютному відношенні близько 27,1 млрд грн (8,2%).
В усіх завершених надпорогових закупівлях взяли участь 35 283 суб’єкти підприємницької діяльності, у тому числі у процедурах відкритих торгів – 28 441 учасника. Середня кількість пропозицій на торгах в надпорогових закупівлях склала – 2,69, з них відкриті торги та відкриті з публікацією англійською мовою мали – 2,7 та 2,8 відповідно. В допорогових закупівлях взяли участь 33 066 учасників, які подали 403 936 пропозицій. Водночас середня кількість пропозицій в допорогових закупівлях становила – 2,11.
За результатами проведених у 2017 році процедур закупівель майже 99,8% договорів укладено з українськими компаніями і близько 0,2% договорів з іноземними постачальниками.
На початку 2017 року розпочав свою роботу пілотний проект з організації діяльності централізованої закупівельної організації (ЦЗО), яка за рік успішно провела 13 процедур відкритих торгів на закупівлю паперу офісного для друку, канцелярського приладдя та комп’ютерної техніки. За результатами завершених процедур укладено 22 договори. Економія бюджетних коштів за укладеними договорами становить більше 1 млн грн, або майже 13,1% від очікуваної вартості предметів закупівель.
Детальніше зі звітом можна ознайомитись за посиланням
За матеріалами прес-служби Міністерства економічного розвитку і торгівлі України