З 01.07.2018 змінено рахунки на оплату за подання скарг до органу оскарження
Двадцять сьомого червня Антимонопольний комітет України проінформував усіх зацікавлених осіб про зміну рахунків на оплату за подання скарг до органу оскарження, які діятимуть з 1 липня 2018 року.
Так, з переліком реквізитів рахунків, відкритих у Головному управлінні Державної казначейської служби України для зарахування надходжень до державного бюджету за кодом класифікації доходів бюджету 24061800 «Плата за подання скарги до органу оскарження», можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Антимонопольного комітету України. Здійснити пошук відповідної інформації на сайті АМКУ можливо так: у мережі Інтернет знаходимо офіційний сайт АМКУ, далі обираємо сторінку з назвою «Головна», далі обираємо розділ «Прес-центр», а потім — «Новини АМКУ» та шукаємо новину від 27.06.2018 «УВАГА! АМКУ ІНФОРМУЄ».
Також додатково до повідомлення органу оскарження Міністерство економічного розвитку і торгівлі України листом з вих. № 3304-04/28316-07 від 02.07.2018 «Щодо інформування» проінформувало органи державної влади, органи місцевого самоврядування, установи, організації, підприємства та інші суб’єкти сфери публічних закупівель щодо зміни рахунків на оплату за подання скарг до органу оскарження.
За матеріалами журналу «Радник в сфері державних закупівель»
Уже 18 майданчиків отримали акредитацію для проведення малої приватизації
Проект «ProZorro.Продажі» провів першу хвилю акредитації електронних майданчиків для проведення малої приватизації. Станом на кінець липня, за підсумками тестів, право підключати продавців і покупців до аукціонів малої приватизації отримали 18 майданчиків:
- ТОВ «Держзакупівлі.Онлайн»;
- ТОВ «Електронні торги України»;
- ТБ «Перспектива-Коммодіті»;
- ТБ «Катеринославська»;
- ТОВ НВП «Інформаційні технології»;
- ТОВ «Національна електронна біржа»;
- ТБ «Біржа.Онлайн»;
- ТОВ «25 ГОДИН» ;
- ТОВ «МЕРЕЖА ПУБЛІЧНИХ АУКЦІОНІВ»;
- ТБ «ІННЕКС» ;
- ТОВ «ЗАКУПКИ.ПРОМ.УА»;
- ТБ «УТСБ»;
- ТБ «ТСБ «ГАЛКОНТРАКТ»;
- ТБ «УКРАЇНСЬКА АГРОПРОМИСЛОВА»;
- УКРАЇНСЬКА УНІВЕРСАЛЬНА БІРЖА (УУБ);
- УКРАЇНСЬКА ЕНЕРГЕТИЧНА БІРЖА (ТБ «УЕБ»);
- ТОВ «РЕЦЕНЗІЙНА ПАЛАТА» (ТОВ «РП»);
- ЦЕНТРАЛЬНА УНІВЕРСАЛЬНА ТОВАРНА БІРЖА (ТБ «ЦУТБ»).
За матеріалами журналу «Радник в сфері державних закупівель»
З 26 липня у ProZorro не можна працювати зі старими версіями браузерів
Відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» доступ до Системи публічних закупівель та передача інформації здійснюється через Інтернет із використанням криптографічного захисту із застосуванням протоколу TLS версії не нижче 1.2.
У зв’язку із цим 26 липня 2018 року було відключено протоколи нижчого рівня, а тому користувачі зі старими версіями браузерів не зможуть здійснювати свою роботу. Адміністратор системи рекомендує користувачам ProZorro оновити свої браузери до останньої версії.
За матеріалами прес-служби ДП «ПРОЗОРРО»
Україна переходить на використання міжнародного класифікатора в закупівлях медичних виробів
МОЗ України, Мінекономрозвитку та GMDN Агенція 18 липня підписали меморандум про співпрацю. Це означає, що вже з наступного року українські медзаклади почнуть закуповувати медичні вироби за визнаним у розвинених країнах уніфікованим класифікатором — GMDN. Це спростить процес закупівель й унеможливить корупцію. У результаті цього лікарні зможуть купувати більше необхідних якісних матеріалів, інструментів, імплантів та медичного обладнання.
Класифікатор GMDN — це база даних, що містить інформацію про всі типи медичних виробів (усі вироби, що використовують для діагностики, профілактики, моніторингу, лікування або полегшення стану людини у випадках хвороби або травми).
Класифікатор використовують у понад 70 країнах світу, зокрема в більшості країн Європи та у США. Нині в системі близько 7,5 тисячі виробників з усього світу та понад мільйон медичних виробів.
Досі медзаклади могли вільно формулювати назви медичних виробів, маніпулювати технічними характеристиками і таким чином завищувати ціни та сприяти корупції в тендерах на публічну закупівлю медичних виробів. З упровадженням GMDN-класифікатора такі дії стануть неможливими, адже в цій базі даних кожен тип медвиробів має унікальний короткий код (5 цифр) і супроводжується чіткими характеристиками. Наприклад, неможливо буде розділити закупівлю одного виробу на кілька під різними назвами, змінити технічні характеристики виробу під конкретного учасника тендеру чи одразу подати заявку на закупівлю ліків і медичних виробів.
Міністерство охорони здоров’я вже почало переклад медичної бази GMDN, в якій міститься близько мільйона назв медичної продукції. До кінця року буде перекладено близько 30 тисяч інформаційних кейсів медвиробів та інтегровано їх у систему ProZorro.
За матеріалами прес-служби МОЗ
В АМКУ відбулась робоча зустріч з приводу виконання рекомендації комітету з формування лотів при закупівлях лікарських засобів
В Антимонопольному комітеті України 18 липня під керівництвом державного уповноваженого комітету Світлани Панаіотіді відбулась робоча зустріч з приводу стану виконання рекомендацій АМКУ від 30.03.2018 № 4-рк щодо вдосконалення формування лотів у процедурі закупівлі лікарських засобів.
Участь у зустрічі взяли також представники Міністерства охорони здоров’я, Мінекономрозвитку, представники замовників і учасників публічних закупівель лікарських засобів, виробників, бізнесових та громадських організацій та інші учасники фармацевтичного ринку і експерти.
Під час заходу було презентовано та обговорено проект спільного наказу МОЗ та МЕРТУ «Про затвердження Методичних рекомендацій для замовників, що здійснюють закупівлі лікарських засобів», розроблений на виконання рекомендацій АМКУ від 30.03.2018 № 4-рк.
Зважаючи на те, що проект Методичних рекомендацій був завчасно оприлюднений комітетом для ознайомлення, дискусія навколо їх положень була жвавою та предметною.
Найбільше коментарів було висловлено щодо необхідності припинення практики встановлення замовниками в тендерній документації такої умови, як надання гарантійних листів від виробників лікарських засобів щодо можливості поставки лікарських засобів у конкретних торгах конкретним учасником, які, на думку присутніх, призводять до штучного звуження кола учасників торгів, і при цьому такі листи не мають жодних правових наслідків.
Також учасники заходу обговорили запропонований підхід до визначення предмета закупівлі лікарських засобів за принципом «один МНН — один лот», визначення предмета закупівлі за лотами щодо окремої МНН, у разі якщо предмет закупівлі містить два та більше лікарських засобів, граничної загальної очікуваної вартості при визначенні предмета закупівлі тощо.
Згідно з повідомленням Світлани Панаіотіді, подані пропозиції будуть опрацьовані МОЗ та МЕРТУ, остаточну редакцію Методичних рекомендацій буде відправлено на погодження та підписання найближчим часом.
За матеріалами прес-служби АМКУ
Доповнено перелік товарів, що походять з РФ, які заборонено для ввезення в Україну
Набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 23.05.2018 № 490, якою внесено зміни до переліку товарів, заборонених до ввезення на митну територію України, що походять з Російської Федерації, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2015 р. № 1147 «Про заборону ввезення на митну територію України товарів, що походять з Російської Федерації».
Вказані зміни передбачають заборону ввезення на територію України листів азбестоцементних гофрованих (шиферу) походженням з Російської Федерації.
За матеріалами журналу «Радник в сфері державних закупівель»