Операторам системи розподілу електричної енергії спростили порядок отримання нової ліцензії за допомогою подавання скороченого пакета документів
Двадцять першого жовтня 2018 року набула чинностіПостанова НКРЕКП «Про внесення змін до ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії» від 18.10.2018 № 1229. Відповідно неї, якщо здобувач ліцензії відповідає таким критеріям:
- має чинну ліцензію на право провадження господарської діяльності з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами або розподілу електричної енергії;
- має встановлені НКРЕКП тарифи на розподіл/передачу електричної енергії;
- не змінює місця провадження господарської діяльності відповідно до чинної ліцензії,
то для отримання нової ліцензії з розподілу електричної енергії здобувач ліцензії до заяви про отримання ліцензії додає:
- відомість про місця та засоби провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії (додаток 2), до якої додають електронні географічні карти відповідних територій адміністративно-територіальних одиниць (область, район, місто, село тощо) на електронному носієві із нанесеними на них системами розподілу електричної енергії здобувача ліцензії (напругою 6 кВ та вище) (із зазначенням точок розмежування балансової належності між ліцензіатом та іншими власниками електричних мереж [ліцензіатами з виробництва, передачі та розподілу електричної енергії та суб’єктами господарювання, через електричні мережі яких здійснюється прийом та/або віддача електричної енергії від інших ліцензіатів)], без надання інших документів, визначених пунктом 1.5 глави 1 цих Ліцензійних умов;
- заяву про анулювання чинної на момент звернення ліцензії на право провадження господарської діяльності з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами або розподілу електричної енергії з дати набрання чинності новою ліцензією.
З текстом постанови можна ознайомитись за таким посиланням: https://www.nerc.gov.ua/?id=35267
За матеріалами журналу «Радник в сфері державних закупівель»
Державна архітектурно-будівельна інспекція України впровадила публічну онлайн-платформу «Прозора ДАБІ»
Система розроблена з ініціативи Мінрегіону спільно з Державною архітектурно-будівельною інспекцією. За допомогою сервісу «Прозора ДАБІ» на сайті Держархбудінспекції (https://dabi.gov.ua/prozora-dabi/) замовники будівництва тепер зможуть відстежити кожен етап опрацювання поданої до Держархбудінспекції документації з наступного дня після подання документів — на отримання дозволу, внесення змін чи видавання сертифіката. Онлайн-платформа вже доповнена Відкритою системою проведення інспекційних заходів у будівництві, до якої послідовно підключають територіальні органи Держархбудінспекції.
У системі буде інформація про всі позапланові перевірки щодо об’єктів незначного, середнього та значного класу наслідків, замовниками яких є юридичні особи. За адресою будівництва чи назвою замовника кожен зможе отримати вичерпну інформацію щодо підстав проведення перевірок, дати видавання направлення на перевірку та результатів позапланового контрольно-інспекційного заходу.
Таким чином, громадяни отримають реальну картину того, що відбувається у сфері містобудування їхнього регіону. Знатимуть, що та як будують на їхній території. А суб’єкти містобудування зможуть перевірити законність проведення контрольно-інспекційних заходів щодо них.
За матеріалами офіційного сайту ДАБІ
Служба геології та надр України виставлятиме дозволи на користування надрами на електронні аукціони в «ProZorro.Продажі».
Міністерство економічного розвитку і торгівлі на своєму офіційному сайті повідомило, що відтепер Державна служба геології та надр України виставлятиме дозволи на користування надрами на електронні аукціони в «ProZorro.Продажі». Двадцять другого жовтня 2018 року набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України «Про реалізацію експериментального проекту із запровадження проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами шляхом електронних торгів». З 24 жовтня 2018 року в межах експериментального проекту вже розпочнеться проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами, яке відбуватиметься відповідно до Тимчасового порядку. Експерементальний проект триватиме до 1 грудня 2019 року, після чого Держгеонадра мають надати пропозиції щодо подальшого розвитку проекту.
Завдяки відкритим аукціонам на «ProZorro.Продажі» держава й місцеві громади вже продали активів більш ніж на 11 млрд грн. «Експеримент з Держгеонадрами — це один з важливих кроків реформи державних продажів, — сказав в. о. директора ДП «ProZorro.Продажі» Олексій Соболев. — Сьогодні ми продаємо й активи банків-банкрутів, і брухт, й об’єкти малої приватизації. Днями ми затвердили умови пілотного проекту з Укрзалізницею щодо продажу послуг з перевезення вантажів. А вже в жовтні почнемо готуватись до продажу дозволів на користування надрами».
За матеріалами прес-служби Міністерства економічного розвитку і торгівлі
Закон про ринок електричної енергії може зазнати змін
У Верховній Раді України під № 9223 від 19.10.2018 зареєстровано законопроект «Про внесення змін до Закону України “Про ринок електричної енергії” (щодо надання універсальної послуги)». Серед запропонованих даним законопроектом змін до Закону України «Про ринок електричної енергії» є, зокрема, такі.
- Розширення понять «побутовий споживач» та «малий непобутовий споживач».
Так, відповідно до проекту в категорію «побутовий споживач» потрапляє колективний побутовий споживач (юридична особа, яка створена в результаті об’єднання фізичних осіб — побутових споживачів та розраховується за електричну енергію за загальним розрахунковим засобом обліку в обсягах електричної енергії, спожитої для забезпечення власних побутових потреб фізичних осіб, що не включають професійну та/або господарську діяльність). Малим непобутовим споживачем запропоновано визначити споживача, який купує електричну енергію для власного споживання, що не є побутовим споживачем, та електроустановки якого приєднані до електричних мереж з договірною потужністю до 50 кВт. - Категорію споживачів, котрі можуть користуватися послугами постачальника універсальних послуг, запропоновано тимчасово розширити.
Так, тимчасово на період з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2020 року включно універсальні послуги, окрім побутових та малих непобутових споживачів, постачальник таких послуг також надає бюджетним установам незалежно від розміру договірної потужності та іншим споживачам, електроустановки яких приєднані до електричних мереж з договірною потужністю до 150 кВт. У зазначений період на бюджетні установи незалежно від розміру договірної потужності та на інших споживачів, електроустановки яких приєднані до електричних мереж з договірною потужністю до 150 кВт, поширюються всі права та обов’язки, передбачені Законом України «Про ринок електричної енергії» для малих непобутових споживачів щодо отримання універсальних послуг, передбачених статтею 63 цього Закону. - Перехід до моделі нового ринку електричної енергії запропоновано відтермінувати до 1 січня 2019 року.
За матеріалами журналу «Радник в сфері державних закупівель»
Верховна Рада України 18 жовтня 2018 року в другому читанні прийняла Кодекс із процедур банкрутства
Документ підтримали 237 народних депутатів. Даний кодекс установлює умови та порядок відновлення платоспроможності боржника — юридичної особи або визнання його банкрутом з метою задоволення вимог кредиторів, а також відновлення платоспроможності фізичної особи. Одним з положень кодексу передбачено, що продаж майна банкрутів здійснюватимуть через дворівневу систему електронних державних торгів «ProZorro.Продажі».
«Метою проекту є підвищення ефективності процедур банкрутства, рівня захищеності прав кредиторів, удосконалення процедури продажу майна боржника на аукціоні, підвищення рівня виконання контрактів та судових рішень, урегулювання відносин щодо відновлення платоспроможності фізичних осіб, які опинилися в скрутній фінансовій ситуації та потребують допомоги з боку держави», — йдеться в пояснювальній записці.
Кодекс набуде чинності через шість місяців після його офіційного опублікування. Крім положення, яке визначає створення електронної торгової системи та авторизації електронних майданчиків, що набирає чинності через три місяці з моменту публікації кодексу.
За матеріалами журналу «Радник в сфері державних закупівель»
Уряд вніс зміни в порядок оформлення паспорта громадянина України у формі ID-картки
У січні 2016 року в Україні розпочалося запровадження паспорта у формі картки. Нові паспорти у формі картки видають лише в разі обміну паспорта замість втраченого або викраденого, а також особам, які досягли 14-річного віку та оформлюють паспорт уперше.
Перший паспорт громадянина України видають безкоштовно, за заміну та відновлення документа необхідно сплатити адміністративний збір, розмір якого складає 279 грн. Третього жовтня 2018 року Уряд вніс зміни до Постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 302 «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України».
Так, з 1 листопада 2018 року громадяни України матимуть можливість здійснити обмін паспорта у формі книжечки на паспорт у формі картки за бажанням у будь-який час. Міграційна служба наголошує, що обов’язкова заміна документів законодавством не передбачена, відповідно до закону всі раніше видані документи будуть чинними до завершення строку їх дії.
За матеріалами офіційного сайту Кабінету Міністрів України
В ProZorro СТАРТУВАВ АВТОМАТИЧНИй ПОшУК ПІДОЗРІЛИХ ТЕНДЕРІВ
ProZorro запрацювала система, яка автоматично шукає підозрілі закупівлі та відправляє їх на мо-ніторинг державним аудиторам. Це дозволить ауди-торам виявляти недобросовісних держзамовників на ранніх стадіях закупівлі та боротися із тендерними правопорушеннями. Про це на брифінгу розповіли команди ProZorro та Держаудитслужби. Раніше Державна аудиторська служба могла реагу-вати на порушення лише після торгів, коли договори вже підписані і гроші переказані. Весь обмін інфор-мацією між замовниками та контролерами здійсню-вався в паперовій формі. Проте із прийняттям За-кону № 4738-д повноваження Держаудитслужби у сфері моніторингу закупівель розширилися. Закон зобов’язав замовників реагувати на рекомендації і зауваження в обов’язковому порядку. Технічно це стало можливим завдяки появі в ProZorro електронного кабінету Держаудитслужби, через який здій-снюється моніторинг публічних закупівель. В електронний кабінет інтегрована система ризик-індикаторів. Вона моніторить усі закупівлі та в разі виявлення підозрілих тендерів автоматично надси-лає їх на перевірку державним аудиторам. Система реагує на 35 ризик-індикаторів. Приміром, замовник не підвантажив тендерну документацію, відсутній цифровий підпис, перевищено строки розгляду про-позицій, відсутній укладений договір.Усю інформацію щодо моніторингу можна буде невдовзі побачити в модулі публічної аналітики bi.prozorro.org. Створення е-кабінету Держаудитслужби реалізовано в рамках програми «Ефективне державне врядуван-ня» за підтримки компанії Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та уряду Німеччини.
За матеріалами офіційного сайту ProZorro