«Кращий момент, щоб посадити дерево, був двадцять років тому. Наступний — сьогодні», — каже одне прислів’я. А як щодо кращого моменту для завантаження корисного зразка документа? Редакція порталу «Радник у сфері публічних закупівель» щиро хоче допомогти та нагадати про приклади документів, які ви ненароком могли пропустити:
- Типовий договір завжди затверджується нормативно-правовим актом, що прийнятий або Кабінетом Міністрів України, або у випадках, прямо передбачених законом, іншим державним органом або органом державної влади. Головна ознака нормативно-правового акта — це його обов’язковість для виконання тими суб’єктами, кому він адресований (тобто на кого поширюється сфера його дії). При цьому орієнтовний перелік таких договорів, які можуть стосуватись сфери закупівель, можна переглянути в Таблиці. Орієнтовний перелік типових договорів, які використовують у сфері публічних закупівель.
- Закупівлі, що проводяться для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, проводить не уповноважена особа, а уповноважена замовником особа, тому вам можуть стати у пригоді Приклад наказу про УЗО та положення та Приклад примірного положення про уповноважену замовником особу, відповідальну за Covid-закупівлі.
- Якщо вам зручно орієнтуватись у певних нюансах здійснення закупівель в період воєнного стану за допомогою таблиці, то завантажте собі Шпаргалку УО щодо закупівель з 19.10.2022 за Особливостями (крім винятків, встановлених частинами 5, 6, 8 і 9 статті 3 Закону, а також державних замовників у сфері оборони).
Ще обов’язково ознайомтесь з корисними інфографіками (короткі поради / підказки щодо коду за Єдиним закупівельним словником / закупівельні схеми), просто клацнувши по банеру на головній сторінці порталу!