Новини закупівель за червень 2016 року

Редакція
1233
1 Червня 2016
Новини закупівель за червень 2016 року
1233
1 Червня 2016

Інормація щодо стану підготовки номенклатур для закупівель лікарських засобів та медичних виробів у 2016 році

Міністерством охорони здоров’я України відповідно до наказу МОЗ України від 3 березня 2016 року № 158 «Про затвердження положення про Експертнотехнічну групу МОЗ України з питань супроводу закупівель лікарських засобів та медичних виробів у 2016 році та складу Експертно-технічної групи МОЗ України з питань супроводу закупівель лікарських засобів та медичних виробів у 2016 році», за результатами обговорення на офіційному сайті МОЗ України, затверджено підготовлені фахівцями, за участю громадськості, номенклатури лікарських засобів та виробів медичного призначення, обладнання та інших товарів для здійснення збору заявок із територіальних структурних підрозділів охорони здоров’я для закупівлі у 2016 році: – номенклатура імунобіологічних препаратів та виробів для забезпечення умов температурного контролю імунобіологічних препаратів; – номенклатура медикаментів та виробів медичного призначення для лікування дітей, хворих на хронічну та гостру ниркову недостатність;

  • номенклатура медикаментів для дітей, хворих на нанізм різного походження;
  • номенклатура лікарських засобів для лікування дітей, хворих на ювенільний ревматоїдний артрит;
  • номенклатура медикаментів для дітей, хворих на дитячий церебральний параліч; – номенклатура медикаментів для дітей, хворих на розлади психіки та поведінки із спектра аутизму;
  • номенклатура медикаментів для громадян, які страждають на мукополісахаридоз;
  • номенклатура медикаментів для громадян, які страждають на хворобу Гоше;
  • номенклатура лікарських засобів та продуктів харчування для громадян, які страждають на орфанні метаболічні захворювання;
  • номенклатура тест-систем (реактивів) для скринінгу новонароджених на фенілкетонурію та вроджений гіпотиреоз.

Прес-служба МОЗ України.

Мінприроди планує проводити відкриті аукціони з видобутку надр

Міністерство екології та природних ресурсів України має намір пропонувати бізнесу родовища бурштину для видобутку на відкритих аукціонах. Про це 25 травня 2016 року в ефірі програми «Люди. Hard Talk» заявив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

«Проблема бурштину насправді має, як мінімум, чотири складові. Це — екологічна складова, і ми як міністерство повинно цим займатися. Це — кримінальна складова та соціальна складова. Сьогодні в цьому напрямку працює до 10 тис. людей. І четверта складова – економічно-фіскальна складова. Вирішення проблеми видобутку бурштину має бути комплексним і стратегічним», — зазначив Остап Семерак. Міністр екології та природних ресурсів України переконаний, що використання надр має бути прозорим і відкритим.

«Мій підхід зрозумілий: будь-яке використання надр має відбуватися на прозорих, відкритих умовах. Міністерство підготувало пропозиції для представників бізнесу, де можна добувати бурштин, і через відкриті, прозорі аукціони плануємо їх продавати. Проте компанія, яка купила, заплатила на відритому аукціоні реальні гроші, повинна мати зобов’язання щодо здійснення рекультивації цих земель», — заявив Остап Семерак. За словами міністра, це не стосуватиметься лісу.

«Дійсно, у лісах великі поклади бурштину, але там його добувати — це значить зрізати ліс. Давайте не поспішати їхати в ліс за бурштином, так як відкрита місцевість, де можна почати цю роботу, і відповідь на це питання веде нас до тотальної реформи, яку потрібно провести в сфері використання надр», — зазначив Остап Семерак. Міністр також підкреслив, що окремо розробляють програму рекультивації кратерів, які виникли внаслідок видобутку бурштину.

За матеріалами офіційного урядового веб-порталу.

Недобросовісних постачальників буде притягнуто до матеріальної і репутаційної відповідальності за порушення умов проведення процедури закупівель

Законопроект «Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони» став результатом 6-місячної роботи і 9-місячного експерименту в системі ProZorro. Про це 18 травня 2016 року повідомила керівник групи з розробки законопроекту Проектного офісу реформ Міністерства оборони України Тетяна Доманова.

За її словами, спеціально для Міністерства оборони та інших силових відомств були внесені зміни в чинне законодавство, аби в умовах бойових дій пришвидшити процедуру закупівель. Таким чином, із набранням чинності Законом максимальний термін проведення процедур становитиме два тижні, а не 60 днів, як це було раніше.

«Крім того, були вжиті заходи, аби постачальники більше не могли маніпулювати на проведенні процедур, оскільки тепер вони понесуть за це як матеріальну, так і репутаційну відповідальність», — зазначила Тетяна Доманова. Так, недобросовісні постачальники вимушені будуть за платити гарантійне забезпечення — банківську гарантію, якщо порушать процедуру закупівлі. Також вони потраплять до дискваліфікаційного списку і протягом року не матимуть змоги брати участі у процедурах закупівель Міністерства оборони та інших силових відомств. «Водночас, якщо постачальник припустився технічних помилок при оформленні тендерної документації, йому буде надана можливість усунути їх протягом 24 годин, після чого буде підписаний договір», — наголосила Тетяна Доманова.

Прес-служба Міноборони України.


Від редакції. Першого травня 2016 року проект Закону про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони № 4288 від 22.03.2016 повернуто з підписом від Президента. Читайте в наступному випуску журналу «Радник в сфері державних закупівель» аналіз алгоритму проведення процедур закупівель відповідно до даного нормативно-правового акту.


Україна офіційно приєдналася до угоди СОТ Про державні закупівлі (GPA)

Восьмого травня 2016 року завершилася офіційна процедура приєднання України до Угоди Світової організації торгівлі про державні закупівлі (Agreement on Government Procurement, GPA). Із цього дня українські компанії отримали право брати участь у державних закупівлях 45 країн-учасниць угоди GPA, серед яких: країни ЄС, Японія, США, Корея, Тайвань, Сінгапур, Гонконг і Канада. Загальний об’єм ринку держзакупівель СОТ оцінюється в 1,7 трильйона доларів щорічно, що більш ніж у 30 разів перевищує об’єм українського експорту в 2014 році. Угода GPA поширює головний принцип СОТ — рівний доступ до ринків — на сферу державних закупівель. Іноземці матимуть повний доступ до українських державних тендерів так само, як українці — до закордонних. Але якщо іноземні компанії вже давно де-факто могли брати участь в публічних закупівлях в Україні, то українські компанії тільки відкривають для себе глобальний ринок державних закупівель.

Процес приєднання до Угоди розпочався чотири роки тому, але помітно пришвидшився в 2015 році з оновленням команди Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Команда Департаменту регулювання державних закупівель активно проводила перемовини з іншими країнами щодо умов приєднання. В листопаді 2015 року делегації всіх 45 країн-учасниць GPA одноголосно підтримали рішення про приєднання України до Угоди. Верховна Рада ратифікувала це рішення в березні 2016 року, а згодом документ підписав голова держави. Відкриття світового ринку державних закупівель для українських компаній є одним з напрямків реформи держзакупівель.

«Це — найпростіший шлях для експорту вітчизняних товарів. Українським компаніям не треба витрачати зайвих коштів на маркетинг, домовлятися про вихід у мережу чи відкривати представництво. Заявки і процедури державних тендерів зазвичай чітко структуровані. Тому все, що треба, — це знайти цікавий тендер і відповідним чином оформити заявку», — розповів заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов. З початку 2016 року Мінекономрозвитку проводить активну роз’яснювальну роботу з представниками бізнесу щодо можливостей роботи в рамках Угоди GPA. Крім того, із січня міністерство розпочало пілотний проект з підтримки українських компаній, які вперше планують взяти участь у закордонному тендері. Результати пілотного проекту лягатимуть в основу детальних інструкцій та рекомендацій для тих українських компаній, які розглядають можливість брати участь у держзакупівлях за кордоном.

Прес-служба Мінекономрозвитку України.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО