Тестову роботу порталу Є-Dата» продовжено до кінця 2016 року
Мінфін наказом від 01.08.2016 № 719 продовжив тестову роботу порталу Є-data на ІІІ–ІV квартали 2016 року.
Це означає, що до кінця 2016 року до розпорядників бюджетних коштів не застосовуватимуть штрафів за неоприлюднення чи несвоєчасне оприлюднення інформації на цьому веб-порталі.
Нагадуємо, що оприлюднення інформації на веб-порталі Є-data є вимогою Закону «Про відкритість використання публічних коштів». Єдиний веб-портал використання публічних коштів Є-data є офіційним державним інформаційним ресурсом у мережі Інтернет, на якому оприлюднюють інформацію згідно із Законом «Про відкритість використання публічних коштів».
На порталі кожен громадянин у режимі реального часу має можливість подивитися, як органи влади, державні та комунальні підприємства розпоряджаються публічними коштами. Зокрема, громадяни можуть прослідкувати, який товар чи послугу закупили на сплачені ними податки і скільки це коштувало.
Доступ до інформації, оприлюдненої на єдиному веб-порталі використання публічних коштів, є вільним та безоплатним.
Проект Є-data складається з двох основних модулів:
- модуль SPENDING, у рамках якого на порталі e-data.gov.ua оприлюднюють трансакції Держказначейства, а також звітність і договори розпорядників, державних цільових фондів, державних та комунальних підприємств;
- триває робота над запровадженням другого модуля — системи «Прозорий бюджет», що дасть змогу викорінити корупційну складову в бюджетному процесі та оперативно отримувати інформацію щодо виконання державного та місцевих бюджетів, оцінювати ризики для виконання бюджету тощо.
За матеріалами редакції журналу «Радник в сфері державних закупівель»
Держпідприємство «Зовнішторгвидав України» змінило назву на ДП «Прозорро»
Днями держпідприємство «Зовнішторгвидав України» змінило назву на ДП «Прозорро» (наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 26.07.2016 № 1220). Зміна назви — це один з фінальних кроків трансформації підприємства, свідчення того, що бюрократичне ДП з довгим шлейфом корупційних скандалів перетворилося на ефективну організацію, яка є надійною основою реформи публічних закупівель.
Сьогодні ДП «Прозорро» є власником центральної бази даних ProZorro і відповідає за консультаційну, технічну і маркетингову підтримку системи публічних закупівель. Державне підприємство «Зовнішторгвидав України» перейменоване в ДП «Прозорро», яке є правонаступником майнових прав та обов’язків ДП «Зовнішторгвидав України».
Прес-служба ДП «Прозорро»
Кабінет Міністрів України підтримав спрощення процедури реєстрації імпортних ліків
Восьмого серпня 2016 року на своєму засіданні уряд ухвалив постанову «Про внесення змін до Порядку державної реєстрації (перереєстрації) лікарських засобів».
Цей документ прийнято з метою узгодження Порядку державної реєстрації (перереєстрації) лікарських засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 травня 2005 року № 376, із Законом України «Про внесення змін до статті 9 Закону України “Про лікарські засоби” щодо спрощення державної реєстрації лікарських засобів», прийнятим 31 травня 2016 року Верховною Радою України.
Як зазначила у своєму виступі в. о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун, прийняття цієї постанови дасть змогу спростити державну реєстрацію лікарських засобів, які зареєстровані компетентними органами Сполучених Штатів Америки, Швейцарії, Японії, Австралії, Канади, Європейського Союзу, та скоротить до десяти днів термін прийняття рішення про реєстрацію лікарського засобу або про відмову в такій реєстрації.
«Закон прийнято, наше завдання — ухвалити всі необхідні рішення уряду, щоб українці отримали великий спектр якісних ліків і щоб було знижено ціну. Я впевнений, що найближчими місяцями це вже повинно відбутися», — підсумував Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.
«У Міністерстві охорони здоров’я України напрацьовано всі необхідні підзаконні акти, щоб якнайшвидше запровадити цю спрощену систему», —додала Уляна Супрун.
Прес-служба Міністерства охорони здоров’я України
«Сетам» і Prozorro: початок співпраці у сфері реалізації активів неплатоспроможних банків — шлях до підвищення ефективності!
Держпідприємство «СЕТАМ» приєдналося до багатостороннього меморандуму між Міністерством економічного розвитку і торгівлі, Національнім банком, Фондом гарантування вкладів фізичних осіб і TransparencyInternational Україна щодо реалізації активів неплатоспроможних банків за технологією, подібною до ProZorro.
«Ми приєднуємося до меморандуму і беремо зобов’язання його виконувати», — сказав на прес-конференції в інформагентстві «Укрінформ» генеральний директор ДП «СЕТАМ» Віктор Вишньов.
Сьогодні продажем активів неплатоспроможних банків займається багато організаторів торгів, кожен з яких функціонує за власними правилами. При цьому деякі з організаторів навіть не мають технічних можливостей забезпечити ефективне проведення торгів. Це призводить до того, що майно реалізують неефективно, а надходження від цього — суттєво зменшуються.
Віктор Вишньов нагадав прогноз кінця 2015 року, згідно з яким від виведення з ринку неплатоспроможних банків очікували отримати близько 7,5 млрд гривень. «Незважаючи на те, що від початку роботи ДП «СЕТАМ» з Фондом гарантування вкладів фізичних осіб ми продали майна банків-банкрутів на 203 млн грн, реалізація активів неплатоспроможних банків не йде так швидко, як би ми всі хотіли», — зазначив генеральний директор ДП «СЕТАМ». За його словами, перехід до реалізації майна за передовими стандартами, введення уніфікованих правил продажу майна та форматів його оплати, удосконалення методики оцінки майна призведуть до підвищення ефективності продажу та збільшення надходжень.
Заступник міністра юстиції Сергій Шкляр зазначив, що приєднання ДП «СЕТАМ» до меморандуму дасть змогу об’єднати зусилля передових державних підприємств для досягнення якомога ефективніших показників реалізації активів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.
За словами заступника міністра економічного розвитку і торгівлі Максима Нефьодова, на балансі ФГВФО зараз знаходиться активів на орієнтовну суму у 440 млрд гривень, але щомісяця вдається реалізувати майна приблизно на 20 млн гривень. Це призводить до того, що величезна кількість активів продовжує псуватись і втрачати свою вартість. «Нам необхідно активізувати зусилля в побудові нової прозорої електронної системи продажу активів, яка базуватиметься на принципах системи ProZorro. І ми дуже раді, що ДП «СЕТАМ», яке має велику клієнтську базу і досвід проведення цих торгів, приєднується до нас. Я сподіваюсь, що ДП «СЕТАМ» буде активним і дієвим учасником цієї системи», — сказав Максим Нефьодов.
Заступник міністра економічного розвитку і торгівлі зазначив, що зараз пілотний проект нової електронної системи з продажу активів неплатоспроможних банків за єдиними прозорими стандартами перебуває на фінальних стадіях тестування і що перші реальні торги заплановано вже на середину вересня цього року.
За словами Максима Нефьодова, для забезпечення максимальної прозорості процесу під час пілотного проекту центральну базу даних нової системи контролюватиме TransparencyInternational Україна. Як і у випадку з ProZorro, після завершення пілотного проекту ця авторитетна антикорупційна організація передасть базу даних безкоштовно у власність держави. «Ми дуже розраховуємо на активну співпрацю із ДП «СЕТАМ» і сподіваємося, що у вересні зможемо побачити не тільки прозорі державні закупівлі, а й прозорий державний продаж», — зазначив заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов.
Своєю чергою генеральний директор ДП «СЕТАМ» Віктор Вишньов наголосив, що його підприємство завжди виступало за створення єдиних, прозорих та рівних умов для всіх охочих придбати через відкриті електронні торги майно неплатоспроможних банків. У тому числі надати доступ іноземним інвесторам до цих електронних торгів. «Саме тому підприємство підтримало дану ініціативу і готове активно працювати над реалізацією поставлених цілей», — резюмував Віктор Вишньов.
Прес-служба Міністерства юстиції України