Правові, економічні та організаційні засади функціонування ринку електричної енергії в Україні зазнали вагомих змін. Такі зміни повинні стати підґрунтям для модернізації галузі та інтеграції ринку до регіональних енергетичних ринків. А основна їхня мета — це входження до загальноєвропейського енергетичного ринку.
Нова модель конкурентного ринку електроенергії змінила схему закупівлі електричної енергії у єдиного покупця на закупівлю у різних постачальників, що сприяло підвищенню конкуренції на ринку, в тому числі публічних закупівель.
Аналізуючи практику Органу оскарження щодо даного предмета закупівлі, знайдемо відповіді на запитання: Чому учасники оскаржують результати закупівель електроенергії? Які основні підстави зазначають замовники при відхиленні учасників на ринку електроенергії? А які помилки, допущені переможцем, залишаються поза увагою замовника? Та якої думки щодо цього Колегія?
У разі закупівлі саме електричної енергії замовник у тендерній документації може застосувати формулу розрахунку цінової пропозиції учасника, відповідно до якої ціна електричної енергії, що включає передачі електроенергії, маржу учасника, витрати на сплату податків. Учасникам варто уважно ставитися до відповідних формул та дотримуватися вимог замовника, у тому числі враховувати величину маржі.
Замовники під час проведення закупівель електричної енергії, як і при закупівлі інших предметів закупівлі, припускаються помилок, відхиляють учасників за дрібниці та не відхиляють переможців за наявності помилок.
Гравці ринку публічних закупівель, у тому числі й при закупівлі електричної енергії, повинні завжди пам’ятати про основне правило публічних закупівель, відповідно до якого тендерна пропозиція повинна повністю відповідати умовам тендерної документації.
На вебінарі розглянемо найцікавішу практику Органу оскарження за предметом закупівлі «електрична енергія»; проаналізуємо, які умови, встановлені замовником в тендерній документації, вважаються дискримінаційними, а які ні; розберемо рішення АМКУ щодо безпідставного відхилення учасників тощо.
Усе про закупівлю електричної енергії читайте на порталі RADNUK.COM.UA в розділі «Електрична енергія».
Перелік корисних матеріалів на порталі RADNUK.COM.UA:
- «Оскаржувані вимоги, які Колегія вважає дискримінацією в закупівлях електричної енергії»;
- «Підвищення ціни на електричну енергію у зв’язку з коливанням цін на ринку цього товару»;
- «Практика участі у публічних закупівлях ТОВ „ЕНЕРГОІНВЕСТПРОЕКТ“ як постачальника електричної енергії»;
- «Вперед до перемоги: найактуальніше з оскарження при закупівлі електроенергії».