Роз’яснення НАЗК про те, коли подають декларації військовослужбовці та поліцейські поліції особливого призначення, визначені абз. 1 ч. 7 ст. 45 Закону

Через 90 днів після звільнення або закінчення війни.

Суб’єкти декларування з числа військовослужбовців Державної прикордонної служби України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Управління державної охорони України, Збройних Сил України та інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, а також поліцейських поліції особливого призначення, які під час дії воєнного стану залучені до ведення бойових дій у порядку, визначеному ч. 4 ст. 24 Закону України «Про Національну поліцію» (крім суб’єктів декларування із числа військовослужбовців, зазначених у п.п. 1–5 ч. 7 ст. 45 Закону), зобов’язані подати визначені ст. 45 Закону декларації не пізніше 90 календарних днів з дня настання першої з таких обставин – припинення або скасування воєнного стану чи звільнення з військової служби (служби в поліції) (абз. 1 ч. 7 ст. 45 Закону).

Зазначена норма Закону поширюється на:

  1. військовослужбовців Державної прикордонної служби України (ДПС), Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України (Держспецзв’язку), Управління державної охорони України (УДО), Збройних Сил України (ЗСУ) та інших військових формувань, утворених відповідно до законів України (крім зазначених у п.п. 1–5 ч. 7 ст 45 Закону);
  2. поліцейських поліції особливого призначення, які під час дії воєнного стану залучені до ведення бойових дій у порядку, визначеному ч. 4 ст. 24 Закону України «Про Національну поліцію»;
  3. осіб, за якими зберігаються місце роботи та посада, яка зумовлює обов’язок подання декларацій (тобто які мають дуальний статус), які:
  • призвані на строкову військову службу, 
  • призвані на військову службу за призовом осіб офіцерського складу, 
  • призвані на  військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період,
  • призвані на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період;
  • прийняті на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення (абз. 1 ч. 7 ст. 45 Закону; ст. 119 КЗпП України). 

Такі суб’єкти декларування подають декларації, у т.ч. за 2021, 2022 роки (якщо їх не було подано раніше),  не пізніше 90 календарних днів з дня настання першої з таких обставин: припинення / скасування воєнного стану чи звільнення з військової служби (служби в поліції) (абз. 1 ч. 7 ст. 45 Закону, п. 2-7 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону). 

! Коли подають декларації суб’єкти декларування, визначені в п.п. 1–4 ч. 7 ст. 45 Закону, див. відповідь на запитання 197-2 цих Роз’яснень.

! Коли подають декларації суб’єкти декларування, визначені у п. 5 ч. 7 ст. 45 Закону (на яких поширюється дія ст. 52-1 Закону та особливий порядок подання декларацій), див. відповідь на запитання 197-3 цих Роз’яснень.

Приклад

01.06.2023 прокурора було призвано на військову службу за призовом під час мобілізації. На час мобілізації за ним зберігається посада прокурора, а тому і обов’язок подання щорічної декларації. 

Особа скористалася правом не подавати декларацію під час війни. 

У цій ситуації прокурор зобов’язаний подати щорічну декларацію (продовжується діяльність) за 2022 рік не пізніше 90 календарних днів з дня настання першої з таких обставин:  припинення / скасування воєнного стану чи звільнення з військової служби.

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО