Постанова КМУ “Деякі питання реалізації інструменту Ukraine Facility”

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 15 листопада 2024 р. № 1318
Київ
Деякі питання реалізації інструменту Ukraine Facility
Із змінами і доповненнями, внесеними
постановою Кабінету Міністрів України
від 29 грудня 2025 року N 1771
| (У тексті постанови слова “Міністерство економіки” в усіх відмінках замінено словами “Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства” у відповідному відмінку згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2025 року N 1771) |
З метою виконання зобов’язань України, що випливають із положень Рамкової угоди між Україною та Європейським Союзом щодо спеціальних механізмів реалізації фінансування Союзу для України згідно з інструментом Ukraine Facility, та запровадження національного механізму координації взаємодії державних органів для надання допомоги відповідно до інструменту Ukraine Facility, забезпечення захисту фінансових інтересів України та Європейського Союзу Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок управління, моніторингу та контролю за виконанням Плану України, що додається.
2. Визначити:
Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства Національним координатором, який діє як єдиний контактний пункт між державними органами та Європейською Комісією для забезпечення загального процесу координації дій з надання допомоги згідно з інструментом Ukraine Facility (в рамках Компонентів I, II та III) і забезпечення захисту фінансових інтересів Європейського Союзу;
Міністерство фінансів незалежним органом аудиту, який повинен забезпечувати разом з Державною аудиторською службою проведення аудиту виконання Плану України, схваленого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 березня 2024 р. N 244 (Офіційний вісник України, 2024 р., N 32, ст. 2035; 2025 р., N 70, ст. 4834) (далі – План), відповідно до Компонента I;
(абзац третій пункту 2 із змінами, внесеними згідно з
постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2025 р. N 1771)
Державну аудиторську службу органом, який здійснює в установленому законодавством порядку державний фінансовий контроль за видатками, передбаченими у межах виконання Плану, зокрема під час здійснення публічних закупівель, виплати компенсацій та кредитів;
Державну казначейську службу органом, який здійснює в установленому законодавством порядку казначейське обслуговування бюджетних коштів за видатками, передбаченими у межах виконання Плану, відповідно до переліку бюджетних програм, наданих Національним координатором, зокрема під час здійснення платежів.
(пункт 2 доповнено абзацом згідно з постановою
Кабінету Міністрів України від 29.12.2025 р. N 1771)
3. Погодитися з пропозицією Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства щодо автоматизації процесу управління, моніторингу та контролю за виконанням Плану.
4. Визначити, що учасниками автоматизації процесу управління, моніторингу та контролю виконання Плану є Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства, інші центральні органи виконавчої влади, державні органи, які відповідальні за виконання Плану.
5. Установити, що:
з метою автоматизації процесу управління, моніторингу та контролю за виконанням Плану використовується система стратегічного планування, моніторингу та оцінки на основі принципів управління, орієнтованих на результат (далі – система моніторингу), розроблена в рамках реалізації проекту міжнародної технічної допомоги “Супровід урядових реформ в Україні (SURGe)”;
центральні органи виконавчої влади, державні органи, які відповідальні за виконання Плану, визначають уповноважених осіб – користувачів системи моніторингу, забезпечують їх участь у навчанні стосовно використання системи моніторингу та регулярне і своєчасне внесення (оновлення) даних до системи моніторингу щодо виконання Плану;
методологічне забезпечення користувачів системи моніторингу здійснює Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства.
6. Міністерству фінансів затвердити стратегію аудиту з метою забезпечення проведення аудиту результатів виконання Плану, зокрема здійснення інвестицій.
7. Державній аудиторській службі в місячний строк розробити та подати Міністерству фінансів методику здійснення державного фінансового контролю за видатками, передбаченими у межах виконання Плану, зокрема під час здійснення публічних закупівель, виплати компенсацій та кредитів, що визначає методи проведення оцінки ризиків, встановлює пріоритети та параметри визначення контрольних заходів.
8. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади у місячний строк привести власні нормативно-правові акти у відповідність із цією постановою.
9. Центральним органам виконавчої влади, державним органам, які відповідальні за виконання Плану:
забезпечити виконання Плану за рахунок і в межах коштів, передбачених у державному та місцевих бюджетах на відповідний рік, а також інших джерел, не заборонених законодавством;
з метою забезпечення уникнення подвійного фінансування подати у двотижневий строк Міністерству економіки, довкілля та сільського господарства, Міністерству фінансів та Державній аудиторській службі інформацію щодо здійснення у 2021 – 2024 роках інвестицій, передбачених Планом, за рахунок міжнародної технічної допомоги від партнерів з розвитку, іноземних фінансових установ, міжнародних організацій, донорських установ та інших джерел, не заборонених законодавством, зокрема кредитів (позик), грантів, у розрізі бюджетних програм. Інформацію щодо здійснення у 2025 – 2027 роках зазначених інвестицій подавати у разі її зміни у тижневий строк.
| Прем’єр-міністр України | Д. ШМИГАЛЬ |
Інд. 55
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 15 листопада 2024 р. N 1318
ПОРЯДОК
управління, моніторингу та контролю за виконанням Плану України
1. Цей Порядок розроблений на виконання Плану України, схваленого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 березня 2024 р. N 224 (Офіційний вісник України, 2024 р., N 32, ст. 2035; 2025 р., N 70, ст. 4834) (далі – План), Рамкової угоди між Україною та Європейським Союзом щодо спеціальних механізмів реалізації фінансування Союзу для України згідно з інструментом Ukraine Facility, ратифікованої Законом України від 6 червня 2024 р. N 3786-IX (далі – Рамкова угода), з метою реалізації інструменту Ukraine Facility, запровадженого Регламентом Європейського Парламенту і Ради (ЄС) 2024/792 від 29 лютого 2024 р., та визначає механізм управління, моніторингу та контролю за виконанням протягом 2024 – 2027 років Плану в рамках інструменту Ukraine Facility.
(пункт 1 із змінами, внесеними згідно з постановою
Кабінету Міністрів України від 29.12.2025 р. N 1771)
2. У цьому Порядку терміни “реципієнти”, “обмежувальні заходи ЄС”, “особа, що підпадає під дію обмежувальних заходів”, “бенефіціар гранту”, “підрядник” вживаються у значенні, наведеному в Регламенті Європейського Парламенту і Ради (ЄС) 2024/792 від 29 лютого 2024 р., Рамковій угоді, Плані.
3. Основними завданнями Мінекономіки як Національного координатора (далі – Координатор) є:
забезпечення координації дій державних органів та партнерів з розвитку з реалізації інструменту Ukraine Facility;
проведення моніторингу та контролю за виконанням Плану та надання допомоги в рамках інструменту Ukraine Facility.
Координатор відповідно до основних завдань:
діє як контактна особа між Європейською Комісією (далі – Комісія), Європейським управлінням з питань запобігання зловживанням та шахрайству, Європейським судом аудиторів, Аудиторською радою, Європейською прокуратурою та державними органами, зокрема здійснює передачу інформації, передбаченої Рамковою угодою;
отримує від державних органів, відповідальних за виконання Плану (далі – відповідальні органи), звітну інформацію, інші документи, необхідні для здійснення контролю за виконанням Плану;
забезпечує публікацію інформації щодо виконання Плану на офіційному веб-сайті Мінекономіки, в інших джерелах;
публікує на офіційному веб-сайті Мінекономіки дані про реципієнтів, які отримали фінансування для виконання Плану;
з метою відстеження та забезпечення незмінності результатів виконання кроків Плану (незворотності попередніх задовільно виконаних заходів) проводить постійний моніторинг проектів актів, що передбачають внесення змін до нормативно-правових актів, які прийняті на виконання Плану;
організовує взаємодію з Верховною Радою України з метою забезпечення виконання Плану та здійснення контролю за його виконанням, забезпечує підготовку довідкових та аналітичних матеріалів для проведення парламентських слухань;
здійснює комунікацію з Комісією для проведення оцінки виконання Плану в рамках інструменту Ukraine Facility;
надає Мінфіну, Держаудитслужбі та Казначейству інформацію щодо виділення коштів для виконання кроків Плану у розрізі окремих бюджетних програм, які спрямовані на виконання кроків Плану (далі – бюджетні програми), та обсягів передбачених видатків, а також інформацію про правові акти, якими визначаються переліки проектів/об’єктів, що затверджуються відповідальними органами на виконання таких кроків;
(абзац дванадцятий пункту 3 у редакції постанови
Кабінету Міністрів України від 29.12.2025 р. N 1771)
здійснює функції, визначені пунктом 7 Порядку реалізації механізму міжвідомчої взаємодії Державної аудиторської служби як Служби координації боротьби із шахрайством щодо організації взаємодії з Європейським управлінням з питань запобігання зловживанням та шахрайству (OLAF), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 жовтня 2017 р. N 1110 “Про запровадження національного механізму координації взаємодії органів державної влади з метою захисту фінансових інтересів України та Європейського Союзу” (Офіційний вісник України, 2018 р., N 33, ст. 1149; 2024 р., N 84, ст. 5067);
подає Комісії запит на отримання коштів у рамках Кредитної угоди між Україною як Позичальником та Національним банком України як Агентом Позичальника та Європейським Союзом, представленим Європейською Комісією, як Кредитором (“Ukraine Facility”) від 24 червня 2024 р. (далі – Кредитна угода) та Угоди про фінансування між Україною та Європейським Союзом, представленим Європейською Комісією (“Ukraine Facility”) від 8 липня 2024 р. (далі – Угода про фінансування);
(пункт 3 доповнено новим абзацом чотирнадцятим згідно з
постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2025 р. N 1771)
аналізує та узагальнює отриману від відповідальних органів відповідно до підпункту 21 пункту 9 цього Порядку інформацію щодо бюджетних програм з урахуванням отриманих від Мінфіну пропозицій та рекомендацій;
(пункт 3 доповнено новим абзацом п’ятнадцятим згідно з
постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2025 р. N 1771)
надсилає перелік бюджетних програм Казначейству, Держаудитслужбі, відповідальним виконавцям, а також незалежному органу аудиту;
(пункт 3 доповнено новим абзацом шістнадцятим згідно з
постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2025 р. N 1771,
у зв’язку з цим абзац чотирнадцятий вважати абзацом сімнадцятим)
здійснює інші повноваження для забезпечення виконання Плану.
4. Координатор публікує щокварталу до 30 числа наступного місяця звіт про виконання Плану на офіційному веб-сайті Мінекономіки, зокрема шляхом використання інтерактивних інформаційних панелей.
(абзац перший пункту 4 із змінами, внесеними згідно з
постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2025 р. N 1771)
Звіт про виконання Плану містить інформацію про виконані у звітному періоді кроки із зазначенням фактично отриманих результатів, а також кроки, які виконуються або виконання яких ще не розпочато.
5. Координатор зберігає протягом п’яти років з дати завершення реалізації інструменту Ukraine Facility порядки денні та протоколи зустрічей, засідань тощо, відповідну кореспонденцію та всі відповідні фінансові документи відповідно до вимог, визначених Рамковою угодою.
6. Координатор відповідно до положень Рамкової угоди, Кредитної угоди та Угоди про фінансування надсилає щокварталу Комісії звіт про виконання Плану за відповідний звітний період, а також інші документи, передбачені договорами, копії прийнятих нормативно-правових актів у рамках виконання Плану, підтвердних документів, зокрема щодо здійснення інвестицій.
(пункт 6 із змінами, внесеними згідно з постановою
Кабінету Міністрів України від 29.12.2025 р. N 1771)
7. Копію звіту про виконання Плану за відповідний звітний період та додатки до нього Координатор надсилає Мінфіну як незалежному органу аудиту та Держаудитслужбі для проведення аудиту результатів виконання Плану.
На запит незалежного органу аудиту у визначений ним строк Координатор з метою подальшого проведення аудиту зобов’язаний надати додаткову інформацію.
8. Відповідальні органи визначають структурні підрозділи, відповідальні за організацію виконання Плану, проведення моніторингу, підготовку звітної документації та здійснення контролю за виконанням Плану (відповідно до компетенції державного органу), а також забезпечення його безпосереднього виконання. Перелік відповідальних органів визначений в додатку 1.
Для виконання Плану відповідальні органи можуть залучати інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації незалежно від форми власності.
9. Відповідальні органи під час виконання Плану:
1) забезпечують перед укладенням відповідних угод або здійсненням платежів проведення перевірки щодо даних, що містяться в санкційних списках Європейського Союзу, стосовно кожного виконавця, бенефіціара гранту та реципієнта, з яким відповідальний орган має або може мати прямі договірні відносини (прямий реципієнт), для визначення, чи такий реципієнт є особою, що підпадає під дію обмежувальних заходів. У разі коли прямий або непрямий реципієнт є або став особою, що підпадає під дію обмежувальних заходів, відповідальний орган невідкладно повідомляє про це Координатору та не подає платіжну інструкцію для здійснення платежів. У разі здійснення платежів відповідальний орган разом з платіжною інструкцією подає лист, який містить інформацію, що прямий або непрямий реципієнт є особою, що не підпадає під дію обмежувальних заходів;
(підпункт 1 пункту 9 у редакції постанови
Кабінету Міністрів України від 29.12.2025 р. N 1771)
2) приймають правові акти, якими визначаються переліки проектів/об’єктів у рамках виконання Плану та надають їх Координатору; в пояснювальній записці до проекту акта зазначається інформація про розроблення проекту акта на виконання відповідного кроку Плану;
(підпункт 2 пункту 9 у редакції постанови
Кабінету Міністрів України від 29.12.2025 р. N 1771)
21) не пізніше ніж протягом 15 календарних днів з дня підписання Президентом України закону про Державний бюджет України на відповідний рік формують та подають Координатору пропозиції щодо бюджетних програм разом з інформацією щодо обсягу передбачених видатків, а також нормативно-правових актів, відповідно до яких такі видатки будуть здійснюватися;
(пункт 9 доповнено підпунктом 21 згідно з постановою
Кабінету Міністрів України від 29.12.2025 р. N 1771)
22) забезпечують у межах своїх повноважень та з урахуванням цього Порядку дотримання вимог, передбачених Рамковою угодою, зокрема щодо:
проведення перевірки реципієнтів фінансування, у тому числі підрядників та субпідрядників щодо застосування до них обмежувальних заходів Європейського Союзу відповідно до статті 3 Рамкової угоди;
дотримання правил щодо прийнятності осіб, суб’єктів і матеріалів для постачання відповідно до статті 5 Рамкової угоди;
недопущення будь-якого подвійного фінансування одних і тих же компонентів проектів, зокрема за рахунок коштів, наданих Європейським Союзом чи іншими донорами відповідно до статті 12 Рамкової угоди;
забезпечення публічності отриманого фінансування від Європейського Союзу під час виконання кроків Плану України відповідно до статті 16 Рамкової угоди;
(пункт 9 доповнено підпунктом 22 згідно з постановою
Кабінету Міністрів України від 29.12.2025 р. N 1771)
23) включають у відповідні проекти порядків використання бюджетних коштів положення про спрямування коштів на виконання кроків Плану;
(пункт 9 доповнено підпунктом 23 згідно з постановою
Кабінету Міністрів України від 29.12.2025 р. N 1771)
3) на етапі формування річного плану закупівель та внесення змін до нього передбачають деталізацію інформації за позицією “джерело фінансування закупівлі” (у разі, коли в позиції “джерело фінансування закупівлі” зазначено державний або місцевий бюджет, зазначають код бюджету та код програмної класифікації видатків та кредитування);
4) забезпечують здійснення закупівель для виконання Плану відповідно до законодавства в частині, що не суперечить положенням статті 5 Рамкової угоди. При цьому участь у закупівлях для виконання Плану є відкритою для міжнародних і регіональних організацій, фізичних осіб, які є громадянами, і юридичних осіб, які зареєстровані в країнах, зазначених у пункті 1 статті 5 Рамкової угоди. Поставки і матеріали, які фінансуються та закуповуються для виконання Плану, повинні походити з країн, зазначених у пункті 1 статті 5 Рамкової угоди, крім випадків, коли поставки та матеріали не можуть бути отримані у жодній із таких країн або можуть підпадати під дію обмежувальних заходів ЄС відповідно до пунктів 4 і 7 статті 5 Рамкової угоди;
5) не допускають будь-якого фінансування інвестицій та/або реформ у рамках виконання Плану, зокрема інвестицій за рахунок коштів, наданих Європейським Союзом, іншими донорами (далі – подвійне фінансування). У разі виникнення ризику подвійного фінансування відповідальний орган повинен невідкладно подати Координатору інформацію за формою згідно з додатком 2;
(підпункт 5 пункту 9 у редакції постанови
Кабінету Міністрів України від 29.12.2025 р. N 1771)
6) проводять моніторинг проектів актів, що передбачають внесення змін до нормативно-правових актів, які прийняті на виконання Плану. З метою дотримання незворотності попередніх задовільно виконаних кроків Плану відповідно до компетенції вживають заходів до попередження внесення змін до нормативно-правових актів. Під час погодження з Координатором проектів актів, що передбачають внесення змін до нормативно-правових актів, які прийняті на виконання Плану, подають інформацію про незворотність попередніх задовільно виконаних кроків Плану;
(підпункт 6 пункту 9 у редакції постанови
Кабінету Міністрів України від 29.12.2025 р. N 1771)
7) збирають дані про реципієнтів, які отримали фінансування для виконання Плану, у машинозчитуваному форматі згідно з додатком 3 та передають їх Координатору;
71) збирають дані про закупівлі, здійснені для забезпечення виконання кількісних та якісних кроків Плану, у машинозчитуваному форматі згідно з додатком 31 та передають їх Координатору;
(пункт 9 доповнено підпунктом 71 згідно з постановою
Кабінету Міністрів України від 29.12.2025 р. N 1771)
8) подають Координатору інформацію щодо реципієнтів, які сумарно, зокрема за наростаючим підсумком протягом чотирьох років, отримали фінансування для виконання Плану, обсяг якого перевищує 100 тис. євро;
9) забезпечують публічність інформування щодо реалізації інструменту Ukraine Facility та виконання Плану, зокрема тендерної документації та договорів, відповідно до вимог, визначених додатком 4;
10) зберігають протягом п’яти років з дати завершення виконання кроку Плану документи, які стосуються закупівель, договорів, порядки денні та протоколи засідань, відповідну кореспонденцію та відповідні документи стосовно виплат і повернення коштів відповідно до вимог, визначених Рамковою угодою;
11) надають незалежному органу аудиту, Держаудитслужбі документи та інформацію:
(абзац перший підпункту 11 пункту 9 із змінами, внесеними згідно з
постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2025 р. N 1771)
щодо розподілу обсягу субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам або розподілу видатків між розпорядниками та/або одержувачами бюджетних коштів на плановий бюджетний період у межах виконання Плану – щороку до 1 лютого або у разі внесення змін;
щодо товарів робіт або послуг, які закуповують у рамках виконання Плану, – протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення річного плану закупівель розпорядниками та/або одержувачами бюджетних коштів;
щодо виділення коштів для виконання кроків Плану у розрізі бюджетних програм, а також щодо правових актів, якими визначаються переліки проектів/об’єктів, фінансування яких здійснюється у рамках виконання Плану;
(абзац четвертий підпункту 11 пункту 9 із змінами, внесеними згідно з
постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2025 р. N 1771)
12) подають за відповідним запитом Координатора, незалежного органу аудиту, Держаудитслужби документи та додаткову інформацію;.
(підпункт 12 пункту 9 із змінами, внесеними згідно з
постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2025 р. N 1771)
13) здійснюють координацію діяльності органів місцевого самоврядування під час виконання Плану, зокрема проводять роз’яснювальну роботу з питань, пов’язаних із виконанням відповідних кроків Плану;
(пункт 9 доповнено підпунктом 13 згідно з постановою
Кабінету Міністрів України від 29.12.2025 р. N 1771)
14) надають Комісії та її уповноваженим представникам, а також Аудиторській раді через Координатора в обсязі, необхідному для виконання їх повноважень відповідно до Рамкової угоди, доступ до баз даних і реєстрів, які містять інформацію та документи, безпосередньо пов’язані з виконанням Плану та підтвердженням виконання відповідних кроків Плану, у тому числі передбачених звітністю згідно з цим Порядком (зокрема шляхом тимчасового доступу до відповідних інформаційно-комунікаційних систем із дотриманням вимог законодавства про захист персональних даних та з урахуванням вимог до забезпечення захисту інформації, яка є власністю держави, або інформації з обмеженим доступом, вимога щодо захисту якої встановлена законом), а також доступ до своїх установ і документів, необхідних для проведення верифікацій або виїзних перевірок систем управління та контролю.
(пункт 9 доповнено підпунктом 14 згідно з постановою
Кабінету Міністрів України від 29.12.2025 р. N 1771)
10. Відповідальні органи надають необхідну інформацію та документи Координатору через систему стратегічного планування, моніторингу та оцінки на основі принципів управління, орієнтованих на результат (далі – система моніторингу) та систему електронної взаємодії органів виконавчої влади (далі – система взаємодії).
Після введення системи моніторингу в промислову експлуатацію подання інформації та документів через систему взаємодії здійснюється як допоміжний спосіб інформаційного обміну для підготовки звіту про виконання Плану за відповідний звітний період.
11. З метою підготовки запиту на отримання коштів у рамках Кредитної угоди та Угоди про фінансування відповідальні органи подають Координатору підтвердження щодо відсутності подвійного фінансування, а також щодо незворотності попередніх задовільно виконаних кроків Плану.
111. Мінфін формує та надає Координатору запит на отримання коштів у рамках Кредитної угоди та Угоди про фінансування і резюме результатів аудитів та перевірок, проведених Мінфіном та Держаудитслужбою, що гарантують належне використання фінансування (за наявності).
Координатор подає Комісії запит на отримання коштів у рамках Кредитної угоди та Угоди про фінансування, до якого додаються:
декларація щодо управління за формою згідно з додатком 11;
надане Мінфіном резюме результатів аудитів та перевірок, проведених Мінфіном та Держаудитслужбою, що гарантують належне використання фінансування (за наявності);
звіт про виконання Плану за відповідний звітний період згідно з пунктом 6 цього Порядку;
інформація про комунікаційні заходи та забезпечення публічності інформування щодо реалізації інструменту Ukraine Facility.
(Порядок доповнено пунктом 111 згідно з постановою
Кабінету Міністрів України від 29.12.2025 р. N 1771)
112. Декларація щодо управління формується Координатором відповідно до декларацій щодо управління відповідальних органів згідно з додатком 12 та відповідно до необхідної інформації, наданої відповідальними органами Координатору в рамках проведення моніторингу.
(Порядок доповнено пунктом 112 згідно з постановою
Кабінету Міністрів України від 29.12.2025 р. N 1771)
12. Управління виконанням Плану здійснюється на таких рівнях та передбачає:
на рівні Координатора – регулярний розгляд із залученням міністрів і керівників відповідальних органів питання щодо стану та ризиків здійснення реформ та інвестицій в рамках виконання Плану з метою прийняття необхідних управлінських рішень;
на операційному рівні – взаємодію на постійній основі Координатора з підрозділами відповідальних органів, які забезпечують управління, моніторинг та контроль за виконанням Плану;
на рівні відповідального органу – взаємодію на постійній основі підрозділів, відповідальних за організацію виконання Плану, проведення моніторингу виконання Плану, підготовку звіту про виконання Плану за відповідний звітний період та підтвердної документації, забезпечення безпосереднього виконання Плану.
13. Координатор проводить моніторинг стану виконання Плану на підставі інформації, що надходить від відповідальних органів, про результати виконання Плану, а також інформації, отриманої з офіційних джерел, з метою своєчасного виявлення відхилень і прийняття рішень щодо забезпечення подальшого задовільного виконання Плану.
Цілями проведення моніторингу є:
проведення аналізу стану виконання Плану та етапів виконання кроків із зазначенням результатів їх виконання;
виявлення відхилень під час виконання кроків та ризиків, що впливають на їх виконання;
інформування про стан виконання Плану заінтересованих сторін, а саме: відповідальними органами – Координатора, Координатором – Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України, Міністра економіки, довкілля та сільського господарства, міністрів, керівників відповідальних органів, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, які залучені відповідальними органами для виконання Плану, а також громадськості.
(абзац п’ятий пункту 13 із змінами, внесеними згідно з
постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2025 р. N 1771)
14. Для проведення моніторингу виконання Плану відповідальні органи подають Координатору:
щомісяця до останнього робочого дня – звіт про стан виконання кроків Плану (далі – звіт) за формою згідно з додатком 5;
невідкладно – інформацію у разі зміни стану виконання кроку Плану;
щокварталу до останнього робочого дня звітного періоду до звіту додатково подаються:
– декларація щодо управління відповідального органу за формою згідно з додатком 12;
– підтвердні документи про виконання Плану українською мовою в машинозчитуваному форматі з метою забезпечення перекладу на англійську мову та у форматі PDF/A і RTF із застосуванням засобів кваліфікованого електронного підпису (кваліфікованої електронної печатки, якщо документ розміщено у формі фотокопії);
– інформація про незворотність попередніх задовільно виконаних кроків Плану;
щокварталу до 25 числа наступного місяця:
– інформацію щодо результатів перевірки даних, що містяться в санкційному списку Європейського Союзу, перед укладенням угод та/або здійсненням платежів стосовно кожного виконавця, бенефіціара гранту та будь-якого іншого реципієнта, з яким відповідальний орган має або може мати прямі договірні відносини (за наявності);
– інформацію про дотримання вимог щодо здійснення закупівель для забезпечення виконання Плану відповідно до законодавства в частині, що не суперечить положенням статті 5 Рамкової угоди (за наявності), зокрема звіт про результати проведення процедури закупівлі з використанням електронної системи закупівель та звіт про виконання договору про закупівлю (з використанням або без використання електронної системи закупівель);
– інформацію про проекти, що реалізуються для виконання кроків Плану за участю міжнародних донорів (партнерів з розвитку), в електронній формі у форматі XLSX (XLS) згідно з додатком 2;
– дані про реципієнтів, які отримали фінансування для виконання кроків Плану, протягом звітного періоду в електронній формі у форматі XLSX (XLS) згідно з додатком 3 та уточнюючі дані за попередні звітні періоди (за наявності змін);
– інформацію про закупівлі, здійснені протягом звітного періоду для забезпечення виконання реформ та інвестицій Плану, в електронній формі у форматі XLSX (XLS) згідно з додатком 31 та уточнюючі дані за попередні звітні періоди (за наявності змін);
– інформацію про проведення комунікаційних заходів та забезпечення публічності інформування щодо реалізації інструменту Ukraine Facility згідно з додатком 6;
– чек-лист за формою згідно з додатком 7;
– інформацію про осіб, відповідальних за виконання бюджетних програм у рамках виконання кроків Плану, що передбачають здійснення інвестицій та/або проведення закупівель, згідно з додатком 71.
(пункт 14 у редакції постанови Кабінету
Міністрів України від 29.12.2025 р. N 1771)
141. Використання бюджетних коштів за відповідними бюджетними програмами здійснюється з дотриманням усіх вимог, передбачених Рамковою угодою.
У разі надання міжбюджетного трансферту з державного бюджету місцевим бюджетам бюджетні кошти за відповідними бюджетними програмами повинні використовуватися виключно в межах окремих нових бюджетних програм відповідного місцевого бюджету.
(Порядок доповнено пунктом 141 згідно з постановою
Кабінету Міністрів України від 29.12.2025 р. N 1771)
15. Координатор у разі виявлення інформації про порушення під час використання в Україні фінансової допомоги, яка отримана від ЄС у рамках реалізації інструменту Ukraine Facility, за результатами узагальнення інформації, отриманої від відповідальних органів, виконання кроків Плану інформує Аудиторську раду, Комісію, Європейське управління з питань запобігання зловживанням та шахрайству, Службу координації боротьби із шахрайством з питань виконання розділу VI Угоди про асоціацію та додатків до нього, вимог статей 8, 9 Рамкової угоди між Україною та Європейським Союзом щодо спеціальних механізмів реалізації фінансування Союзу для України згідно з інструментом Ukraine Facility (далі – Служба координації боротьби із шахрайством) про порушення (незаконні дії, шахрайство, корупцію та іншу незаконну діяльність), що впливають на фінансові інтереси ЄС.
16. Координатор для виконання зобов’язання щодо протидії неналежному управлінню коштами, наданим ЄС у рамках реалізації інструменту Ukraine Facility, забезпечує прямий доступ Комісії, Європейського управління з питань запобігання зловживанням та шахрайству, Аудиторської ради, Європейського суду аудиторів та Європейської прокуратури до даних про реципієнтів у рамках виконання кроків, передбачених Планом, у машинозчитуваному форматі відповідно до вимог щодо захисту даних.
17. Координатор на підставі звітної інформації, поданої відповідальними органами, у випадках, визначених статтею 14 Рамкової угоди, публікує двічі на рік у червні та грудні на офіційному веб-сайті Мінекономіки актуальні дані про реципієнтів (за згодою) у разі, коли обсяги отриманого ними фінансування для виконання Плану, зокрема за наростаючим підсумком протягом чотирьох років, перевищують 100 тис. євро.
(пункт 17 із змінами, внесеними згідно з постановою
Кабінету Міністрів України від 29.12.2025 р. N 1771)
18. Координатор готує щороку до 1 червня звіт про результати виконання Плану за попередній рік, а також з метою забезпечення взаємодії Кабінету Міністрів України з Верховною Радою України – довідкові та аналітичні матеріали для проведення щорічних парламентських слухань.
19. Мінфін забезпечує проведення аудиту (з урахуванням інших заходів державного фінансового контролю) результатів виконання Плану. За результатами проведеного аудиту Мінфін щороку до 1 квітня готує звіт про результати аудиту і подає його Координатору для подальшого внесення на розгляд Комісії. Функції з проведення аудиту здійснює відповідний самостійний структурний підрозділ, утворений в структурі апарату Мінфіну. З цією метою Мінфін може залучати інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації незалежно від форми власності.
20. Держаудитслужба здійснює державний фінансовий контроль видатків, передбачених на виконання кроків Плану, зокрема для виконання яких необхідно здійснити публічні закупівлі, виплату компенсацій та кредитів у межах виконання Плану, шляхом проведення державного фінансового аудиту, інспектування (ревізії), перевірки закупівель та моніторингу закупівель в установленому законодавством порядку.
Для організації здійснення державного фінансового контролю Координатор та відповідальні органи, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації подають Держаудитслужбі інформацію та документи, необхідні для виконання її основних завдань, за відповідним запитом Держаудитслужби.
Держаудитслужба формує та подає щокварталу Координатору та Мінфіну інформацію про заплановані заходи в рамках здійснення державного фінансового контролю за видатками, передбаченими на виконання кроків Плану, зокрема для виконання яких необхідно здійснити публічні закупівлі, виплату компенсацій та кредитів у межах виконання Плану, та інформацію про результати їх проведення.
(абзац третій пункту 20 із змінами, внесеними згідно з
постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2025 р. N 1771)
Інформація про результати проведення заходів у рамках здійснення державного фінансового контролю за видатками, передбаченими на виконання кроків Плану, щокварталу оприлюднюється на офіційному веб-сайті Держаудитслужби.
(пункт 20 доповнено абзацом згідно з постановою
Кабінету Міністрів України від 29.12.2025 р. N 1771)
21. Держаудитслужба під час виконання функції Служби координації боротьби із шахрайством здійснює надані повноваження, передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 25 жовтня 2017 р. N 1110 “Про запровадження національного механізму координації взаємодії органів державної влади з метою захисту фінансових інтересів України та Європейського Союзу” (Офіційний вісник України, 2018 р., N 33, ст. 1149), та забезпечує виконання завдань, визначених статтями 8 і 9 Рамкової угоди.
Держаудитслужба отримує та узагальнює інформацію про порушення під час використання в Україні фінансової допомоги, отриманої від ЄС в рамках реалізації інструменту Ukraine Facility, забезпечує її передачу в повному обсязі Координатору, Мінфіну та компетентним органам України та ЄС.
(абзац другий пункту 21 із змінами, внесеними згідно з
постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2025 р. N 1771)
211. Казначейство подає щомісяця до 15 числа Координатору, Мінфіну та Держаудитслужбі інформацію про використання станом на останній календарний день звітного періоду коштів бюджетних програм, у тому числі субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам, відповідно до узгодженого переліку бюджетних програм, наданого Координатором відповідно до пункту 3 цього Порядку.
(Порядок доповнено пунктом 211 згідно з постановою
Кабінету Міністрів України від 29.12.2025 р. N 1771)
22. З метою забезпечення проведення аудиту Координатор надає на постійній основі доступ через систему моніторингу Мінфіну та Держаудитслужбі до інформації та документів, поданих відповідальними органами; надсилає щокварталу до 30 числа наступного місяця Мінфіну як незалежному органу аудиту чек-лист (за весь період виконання Плану), заповнений відповідальними органами, за формою згідно з додатком 7, а також інші документи та інформацію, необхідні для проведення аудиту виконання Плану, зокрема інвестицій.
(пункт 22 із змінами, внесеними згідно з постановою
Кабінету Міністрів України від 29.12.2025 р. N 1771)
23. Перелік інформації та документів, необхідних для проведення аудиту виконання Плану, методи та періодичність проведення аудиту та звітування відповідальними органами визначається стратегією аудиту, затвердженою Мінфіном.
24. Фізичні або юридичні особи, відповідальні органи, які використовують кошти, надані ЄС у рамках реалізації інструменту Ukraine Facility, для виконання Плану, зобов’язані невідкладно повідомляти Аудиторській раді, Комісії, Європейському управлінню з питань запобігання зловживанням та шахрайству, Службі координації боротьби із шахрайством про порушення (незаконні дії, шахрайство, корупцію та іншу незаконну діяльність), що впливають на фінансові інтереси ЄС, за формою згідно з додатком 8.
Додаток 1
до Порядку
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 29 грудня 2025 р. N 1771)
ПЕРЕЛІК
органів, відповідальних за виконання Плану України
| Найменування органу | Назва розділу Плану України |
| НАДС Мінфін Мінцифри | Реформа державного управління (розділ 1) |
| Мінфін Держмитслужба ДПС Мінрозвитку Держаудитслужба | Управління державними фінансами (розділ 2) |
| Мін’юст Вища кваліфікаційна комісія суддів (за згодою) Вища рада правосуддя (за згодою) Державна судова адміністрація (за згодою) Мінцифри Офіс Генерального прокурора (за згодою) Рада прокурорів (за згодою) Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів (за згодою) | Судова система (розділ 3) |
| Мін’юст Спеціалізована антикорупційна прокуратура (за згодою) Національне агентство з питань запобігання корупції Кабінет Міністрів України Конкурсна комісія з відбору на посаду Голови Національного агентства з питань запобігання корупції (за згодою) Вищий антикорупційний суд (за згодою) Вища кваліфікаційна комісія суддів (за згодою) Вища рада правосуддя (за згодою) АРМА Держфінмоніторинг ДПС Мінфін Національний банк (за згодою) НКЦПФР (за згодою) | Боротьба з корупцією та відмиванням грошей (розділ 4) |
| Мінфін Національний банк (за згодою) Мін’юст НКЦПФР (за згодою) Фонд державного майна | Фінансові ринки (розділ 5) |
| Мінфін Мінекономіки Фонд державного майна Мінрозвитку Міненерго Держлісагентство Держгеонадра Агентство відновлення Мін’юст | Управління державними активами (розділ 6) |
| МОН МОЗ Мінветеранів Мінсоцполітики Мінекономіки Мінрозвитку Мінкульт Мінфін | Людський капітал (розділ 7) |
| Мінфін Мінекономіки Мін’юст ДРС БЕБ Мінрозвитку Державне підприємство “Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості” (за згодою) НКРЕКП Мінветеранів | Бізнес-середовище (розділ 8) |
| Мін’юст Мінрозвитку МОН МОЗ Мінкульт Мінсоцполітики Мінмолодьспорт Мінфін Мінветеранів | Децентралізація та регіональна політика (розділ 9) |
| Мінекономіки Міненерго НКРЕКП Мінрозвитку Мінфін | Енергетичний сектор (розділ 10) |
| Мінрозвитку Адміністрація судноплавства Мінфін | Транспорт (розділ 11) |
| Мінекономіки Мінфін | Агропродовольчий сектор (розділ 12) |
| Держгеонадра Мінекономіки Міненерго Мінфін | Управління критично важливими матеріалами (розділ 13) |
| Мінцифри Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку Адміністрація Держспецзв’язку Національна рада з питань телебачення і радіомовлення (за згодою) | Цифрова трансформація (розділ 14) |
| Мінекономіки Держлісагентство | Зелений перехід та охорона довкілля (розділ 15) |
| Мінфін Держаудитслужба | Загальний аудит та фінансовий контроль виконання Плану |
(додаток 1 у редакції постанови Кабінету
Міністрів України від 29.12.2025 р. N 1771)
Додаток 11
до Порядку
ДЕКЛАРАЦІЯ
щодо управління
| Я, _______________________________________________________, як Національний координатор (власне ім’я та прізвище) повідомляю стосовно реалізації фінансування ЄС для України у рамках інструменту Ukraine Facility у ___ кварталі ____ року на основі власного судження та інформації, що перебуває в моєму розпорядженні, зокрема результатів, отриманих від національних систем контролю та аудиту, зазначених у Плані України, що: кошти були використані за цільовим призначенням відповідно до статті _____ Угоди про фінансування між Україною та Європейським Союзом, представленим Європейською Комісією (“Ukraine Facility”), від 8 липня 2024 р. та Кредитної угоди між Україною як Позичальником та Національним банком України як Агентом Позичальника та Європейським Союзом, представленим Європейською Комісією, як Кредитором (“Ukraine Facility”) від 24 травня 2024 р.; інформація, подана разом із запитом на виплати, є повною, достовірною та надійною і належним чином підтверджує задовільне виконання якісних і кількісних кроків Плану України та наявність аудиторського сліду, що підтверджує досягнення таких кроків; наявні системи контролю надають необхідні гарантії управління коштами згідно з усіма відповідними правилами, зокрема правилами щодо уникнення конфліктів інтересів, запобігання шахрайству та корупції згідно з принципом розсудливого управління фінансами; заходи, вжиті з метою виконання якісних і кількісних кроків Плану України, зазначені в запиті на виплати, не фінансуються згідно з будь-якою іншою програмою або інструментом ЄС або у разі потреби інші програми або інструменти ЄС не покривають ті самі витрати. Згідно з резюме результатів аудитів та перевірок, проведених у частині питань, зазначених в абзацах другому – четвертому цієї декларації, разом з результатами аналізу виявлених недоліків та здійснених або запланованих коригувальних дій, що додається, виявлено / не виявлено порушення*. Я підтверджую: що порушення, виявлені за результатами аудиту або контролю виконання Плану України, виправлені належним чином та повернуті відповідні суми реципієнтами чи зазначені порушення перебувають у процесі виправлення та відповідні суми у процесі повернення кінцевими реципієнтами. У разі потреби вжиті або вживаються належні подальші заходи до виправлення недоліків системи контролю, зазначених у таких звітах, у формі необхідних коригувальних дій (із зазначенням коригувальних дій, які тривають станом на дату підписання цієї декларації). Про усі виявлені порушення та недоліки систем, а також стан здійснення подальших заходів повідомлено Аудиторській раді; незворотність попередньо виконаних кроків Плану України; що мені невідомо про будь-які неповідомлені репутаційні питання, пов’язані з реалізацією інструменту Ukraine Facility. | ||
| _________________________________________ (найменування посади керівника державного органу) | __________ (підпис) | _________________________ (власне ім’я та прізвище) |
| ___ ____________ 20__ р. ____________ * У разі коли порушення не виявлені, зазначається інформація про те, що не виявлені жодні порушення у формі шахрайства, корупції або конфлікту інтересів; якщо порушення виявлені, – про те, що виявлені такі порушення у формі шахрайства, корупції або конфлікту інтересів (із зазначенням вжитих коригувальних дій). | ||
(Порядок доповнено додатком 11 згідно з постановою
Кабінету Міністрів України від 29.12.2025 р. N 1771)
Додаток 12
до Порядку
ДЕКЛАРАЦІЯ
відповідального органу щодо управління
| __________________________________________ (найменування посади керівника державного органу) | __________ (підпис) | _______________________ (власне ім’я та прізвище) |
___ ____________ 20__ р.
(Порядок доповнено додатком 12 згідно з постановою
Кабінету Міністрів України від 29.12.2025 р. N 1771)
Додаток 2
до Порядку
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 29 грудня 2025 р. N 1771)
ІНФОРМАЦІЯ
про проекти, що реалізуються для виконання кроків Плану України за участю міжнародних донорів (партнерів з розвитку)
| Номер кроку Плану України | Найменування кроку Плану України | Код програмної класифікації видатків та кредитування державного бюджету | Найменування бюджетної програми на 20__ рік, згідно з якою фінансується крок Плану України | Назва проекту | Номер і дата державної реєстрації проекту | Строк реалізації проекту | Вартість реалізації проекту | Найменування міжнародного донора (партнера з розвитку) | Дата та номер договору, укладеного з донором (партнером з розвитку) | Опис виду діяльності в межах реалізації проекту, що відповідає кроку Плану України* | Напрям спрямування коштів, передбачених для реалізації проекту (загальний фонд державного бюджету, відшкодування здійснених витрат, перерахування коштів замовнику, спеціальний фонд державного бюджету тощо) | Загальна сума коштів, витрачених у 20__ році на реалізацію проекту | Сума коштів, яка залишилася на реалізацію проекту, за роками |
| __________________________________________________ (найменування посади керівника державного органу) | ____________ (підпис) | ______________________ (власне ім’я та прізвище) |
___ ____________ 20__ р.
____________
* Зазначається вид діяльності, який в рамках проекту міжнародної технічної допомоги відповідає досягненню цілей відповідного кроку Плану України, зокрема компонент чи інша складова частина проекту.
(додаток 2 у редакції постанови Кабінету
Міністрів України від 29.12.2025 р. N 1771)
Додаток 3
до Порядку
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 29 грудня 2025 р. N 1771)
ІНФОРМАЦІЯ
щодо реципієнтів, які отримали фінансування для виконання Плану України
| Номер кроку Плану України | Найменування кроку Плану України | Код програмної класифікації видатків та кредитування державного бюджету | Найменування бюджетної програми | Тип реципієнта* | Найменування реципієнта** | Код згідно з ЄДРПОУ або реєстраційний номер облікової картки платника податків реципієнта*** | Кінцевий бенефіціарний власник (власники) реципієнта**** | Дата народження бенефіціарного власника (власників)***** | Сума сплачених коштів державного бюджету, гривень | Дата сплати коштів державного бюджету | Джерело підтвердження сплачених коштів (дата, номер, назва документа) | Результат перевірки реципієнта щодо застосування санкцій ЄС****** |
| __________________________________________________ (найменування посади керівника державного органу) | ____________ (підпис) | ______________________ (власне ім’я та прізвище) |
___ ____________ 20__ р.
____________
* Зазначається тип особи, що отримала фінансування, – юридична або фізична особа або фізична особа – підприємець.
** Для юридичних осіб зазначається повне найменування згідно з ЄДРПОУ; для фізичних осіб та фізичних осіб – підприємців – прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності).
*** Для юридичних осіб зазначається код згідно з ЄДРПОУ; для фізичних осіб та фізичних осіб – підприємців – реєстраційний номер облікової картки платника податків.
**** Зазначається прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності) кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи; у разі наявності кількох кінцевих бенефіціарних власників – прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності) кожного власника.
***** Зазначається дата народження у форматі дд.мм.рррр, де дд – день, мм – місяць, рррр – рік. Для юридичних осіб вказується дата народження кінцевого бенефіціарного власника, у разі наявності кількох кінцевих бенефіціарних власників – дата народження кожного власника; для фізичних осіб та фізичних осіб – підприємців – дата народження реципієнта коштів.
****** Зазначається результат перевірки реципієнта коштів та його кінцевого бенефіціарного власника (власників) щодо наявності у санкційних списках ЄС. Якщо реципієнт та/або його кінцевий бенефіціарний власник (власники) включений до відповідного санкційного списку, у графі робиться відмітка “застосовано санкції”, якщо реципієнт та/або його кінцевий бенефіціарний власник (власники) відсутній в санкційних списках, – відмітка “не застосовано санкції”, якщо перевірка триває, – відмітка “перевірка триває”, якщо перевірка не проводилася, – відмітка “перевірка не проводилася”.
(додаток 3 у редакції постанови Кабінету
Міністрів України від 29.12.2025 р. N 1771)
Додаток 31
до Порядку
ІНФОРМАЦІЯ
про закупівлі, здійснені протягом звітного періоду для забезпечення виконання реформ та інвестицій Плану України
| Номер кроку Плану України | Найме- нування кроку Плану України | Код прог- рамної класи- фікації видатків та креди- тування держав- ного бюджету | Найме- нування бюджетної програми | Найме- нування замовника | Код замовника згідно з ЄДРПОУ | Опис предмета закупівлі | Унікальний номер (ID закупівлі) | Найме- нування проекту | Найме- нування закладу, в якому реалі- зується проект | Місце- знаход- ження закладу, в якому реалі- зується проект | Рівень завершення реалізації проекту (об’єкта) | Номер дого- вору, укла- деного за резуль- татами закупівлі | Дата укла- дення дого- вору | Сума дого- вору, гривень | Тип підряд- ника* | Найме- нування підряд- ника** | Код згідно з ЄДРПОУ або реєстра- ційний номер облікової картки платника податків підрядника | Кінцевий бенефі- ціарний власник (власники) підряд- ника*** | Дата народ- ження бенефі- ціарного власника (влас- ників) **** | Результат перевірки підрядника щодо наявності у санкційних списках ЄС***** | Сума коштів державного бюджету, сплачених за договором, гривень | Дата сплати коштів | Джерело підтвер- дження сплачених коштів (дата, номер, назва доку- мента) | Наявність субпід- рядника/ співви- конавця (так/ні) | Тип субпід- рядника/ співви- конавця* | Найме- нування субпід- рядника/ співви- конавця** | Код згідно з ЄДРПОУ або реєстра- ційний номер облікової картки платника податків субпід- рядника/ співви- конавця | Кінцевий бенефі- ціарний власник (власники) субпід- рядника/ співви- конавця*** | Дата народ- ження бенефі- ціарного власника (влас- ників) **** | Результат перевірки субпід- рядника/ співви- конавця щодо наявності у санкційних списках ЄС***** | Сума коштів державного бюджету, сплачених субпід- ряднику/ співви- конавцю, гривень | Дата сплати коштів | Джерело підтвер- дження сплачених коштів (дата, номер, назва доку- мента) |
| __________________________________________ (найменування посади керівника державного органу) | _____________ (підпис) | ______________________ (власне ім’я та прізвище) |
___ ____________ 20__ р.
____________
* Зазначається тип особи, що отримала фінансування, – юридична або фізична особа або фізична особа – підприємець.
** Для юридичних осіб зазначається повне найменування згідно з ЄДРПОУ; для фізичних осіб та фізичних осіб – підприємців – прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності).
*** Зазначається прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності) кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи; у разі наявності кількох кінцевих бенефіціарних власників – прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності) кожного власника.
**** Зазначається дата народження у форматі дд.мм.рррр, де дд – день, мм – місяць, рррр – рік. Для юридичних осіб зазначається дата народження кінцевого бенефіціарного власника, у разі наявності кількох кінцевих бенефіціарних власників – дата народження кожного власника; для фізичних осіб та фізичних осіб – підприємців – дата народження реципієнта коштів.
***** Зазначається результат перевірки підрядника, субпідрядника/співвиконавця (у разі наявності) та його кінцевого бенефіціарного власника (власників) щодо наявності у санкційних списках ЄС. Якщо підрядник та/або субпідрядник/співвиконавець та/або його кінцевий бенефіціарний власник (власники) включений (включені) до відповідного санкційного списку, у графі робиться відмітка “застосовано санкції”, якщо підрядник та/або субпідрядник/співвиконавець та/або його кінцевий бенефіціарний власник (власники) відсутній (відсутні) в санкційних списках, – відмітка “не застосовано санкції”, якщо перевірка триває, – відмітка “перевірка триває”, якщо перевірка не проводилася, – відмітка “перевірка не проводилася”.
(Порядок доповнено додатком 31 згідно з постановою
Кабінету Міністрів України від 29.12.2025 р. N 1771)
Додаток 4
до Порядку
ВИМОГИ
щодо інформування про реалізацію інструменту Ukraine Facility та виконання Плану України
1. Координатор, відповідальні органи та реципієнти у всіх публікаціях, інформаційних та комунікаційних матеріалах, розроблених у межах виконання кроків Плану України, під час організації заходів, виконання робіт і надання послуг, на закупленому обладнанні та інших товарах, які стали результатом реалізації інструменту Ukraine Facility та виконання Плану України, повинні використовувати емблему Європейського Союзу, яка розміщена на сайті Європейського Союзу (https:european union.europa.eu/principles-countries-history/symbols/european-flag_en#download) без будь-яких змін, зокрема кольору, чи додавання будь-яких елементів до емблеми.
2. Емблема Європейського Союзу повинна розміщуватися на видному місці на всіх комунікаційних матеріалах, закупленому обладнанні та інших товарах з дотримання інструкції про її використання, що розміщена на сайті Європейського Союзу (https://commission.europa.eu/document/3192a0ef-6bda-4e1a-81ca- 65ade2ffad73_en).
3. До емблеми Європейського Союзу обов’язково додається інформація про джерело фінансування.
4. Під час посилання на інформацію про джерело фінансування обов’язково зазначається, що конкретний крок Плану України фінансується/співфінансується Європейським Союзом, з використанням таких формулювань: “Цей крок фінансується Європейським Союзом – Ukraine Facility” або “Цей крок співфінансується Європейським Союзом – Ukraine Facility”.
5. Інформація про джерело фінансування розміщується у місці, де буде легко помітною для цільової аудиторії.
6. Під час проведення заходів, здійснення публікацій, на інформаційних та комунікаційних матеріалах, розроблених у межах виконання кроків Плану України, необхідно зазначати, що зміст висвітленої інформації не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.
Додаток 5
до Порядку
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 29 грудня 2025 р. N 1771)
ЗВІТ
про стан виконання кроку Плану України
| Найменування кроку, строк виконання | Статус виконання кроку | Етап виконання кроку | Відповідальні за виконання | Дата і номер погодження в системі моніторингу |
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
REPORT
on the state of implementation of the step of the Plan of Ukraine
| Name of the step, timeline | Jmplementation status | Step execution stage | Responsible for implementation | Date and N of approval in monitoring system |
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
| ____________ Примітки: | 1. У графі “Статус виконання кроку” зазначається один із варіантів статусу виконання кроку (“не розпочато виконання”, “в процесі виконання”, “завершено виконання”). 2. У графі “Етап виконання кроку” послідовно зазначається: важливість кроку в контексті проведення реформ в Україні (не більше трьох речень); підтвердження і належне обґрунтування факту виконання кроку із зазначенням назви, номера, дати прийняття (набрання чинності) та посилання на офіційне джерело публікації прийнятого акта (закону, акта Президента України або Кабінету Міністрів України, наказу або іншого рішення державного органу); короткий опис досягнутих результатів виконання кроків із зазначенням норми прийнятого акта (стаття, розділ, пункт, підпункт тощо). 3. До звіту за кожним кроком додаються такі підтвердні документи: якщо кроком передбачено набрання чинності нормативно-правовим актом, – електронна копія відповідного нормативно-правового акта, опублікованого в офіційному друкованому виданні “Офіційний вісник України” або “Урядовий кур’єр”, у форматі pdf із зазначенням сторінки, де опублікований такий акт; якщо кроком передбачено ухвалення стратегічного документа (стратегії, плану дій, дорожньої карти тощо), – електронна копія акта та схваленого стратегічного документа і посилання на веб-сайт, на якому можна отримати доступ до такого документа; якщо в рамках виконання кроку проводилися громадські обговорення, – посилання на оголошення про початок проведення таких обговорень та на звіт про їх результати, а також копія такого звіту в електронній формі; якщо в рамках виконання кроку проводилися інші заходи з комунікації та інформування громадськості (крім громадських обговорень), а також заходи щодо комунікації з донорами, – стисла інформація про такі заходи, посилання на будь-які матеріали, які підтверджують проведення таких заходів, або копії відповідних документів в електронній формі; якщо в рамках виконання кроку проводилися консультації з Верховною Радою України, – стисла інформація про такі консультації з посиланням на будь-які матеріали, які підтверджують їх проведення, або копії відповідних документів в електронній формі; якщо кроком передбачено введення в експлуатацію системи, яка, зокрема, забезпечить здійснення нових технічних функцій, – електронна копія договору та акти приймання-передачі, підписані підрядником і компетентним органом згідно із законодавством, які підтверджують функціонування системи, а також будь-яка технічна документація (зокрема відповідні знімки екрана засобу телекомунікаційного зв’язку), яка може продемонструвати, що необхідна функція працює, має нові технічні характеристики або сумісна з іншими системами; у разі надання візуальних доказів (графіки, фото-, відеоматеріали, таблиці тощо) – їх короткий опис, важливість для належного виконання кроку; якщо кроком передбачено здійснення закупівель товарів, робіт та послуг, – звіт про результати здійснення закупівель з використанням електронної системи закупівель; звіт про виконання договору про закупівлю або звіт про виконання договору про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель; договір про закупівлю; акт введення в експлуатацію та візуальні докази результату закупівлі товарів, робіт та послуг в електронній формі (фото-, відеоматеріали); якщо кроком передбачено призначення вищого керівництва в певних державних установах, – електронна копія рішення про призначення та копії всіх документів, що використовувалися в процесі відбору; інші документи, що підтверджують задовільне виконання кроку. 4. У графі “Дата і номер погодження у системі моніторингу” зазначається дата та номер успішного погодження виконання кроку із системи стратегічного планування, моніторингу та оцінки на основі принципів управління, орієнтованих на результат (для кроків, які успішно виконані). Дата та номер такого погодження формується в системі автоматично після успішного завершення погодження виконання кроку у відповідному форматі. |
| _______________________________ (найменування посади керівника державного органу) | ____________ (підпис) | __________________________ (власне ім’я та прізвище) |
___ ____________ 20__ р.
(додаток 5 у редакції постанови Кабінету
Міністрів України від 29.12.2025 р. N 1771)
Додаток 6
до Порядку
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 29 грудня 2025 р. N 1771)
ІНФОРМАЦІЯ
про комунікаційні заходи та забезпечення публічності інформування щодо реалізації інструменту Ukraine Facility
I. Проведення комунікаційних заходів
| Найменування кроку Плану України | Найменування комунікаційного заходу | Посилання на матеріали |
| 1 | 2 | 3 |
II. Забезпечення публічності інформування щодо джерела фінансування в рамках інструменту Ukraine Facility
| Найменування кроку Плану України | Об’єкт (найменування, адреса або місце його розташування) | Розміщення емблеми Європейського Союзу та заяви про джерело фінансування | Підтвердні матеріали |
| 1 | 2 | 3 | 4 |
| ____________ Примітки: | 1. У графі “Назва комунікаційного заходу” розділу I зазначається вид комунікаційного заходу, зокрема пресконференція, брифінг, публічний захід, освітня подія. 2. У графі “Посилання на матеріали” розділу I додаються посилання на матеріали, які підтверджують здійснення комунікаційного заходу, зокрема посилання на публікацію в соціальних мережах чи на веб-сайті, фотозвіт. 3. У графі “Об’єкт (найменування, адреса або місце його розташування)” розділу II зазначається назва об’єкта (укриття, заклад загальної середньої освіти, IT-система тощо), адреса (за наявності). 4. У графі “Розміщення емблеми Європейського Союзу та заяви про джерело фінансування” розділу II зазначається місце розміщення емблеми Європейського Союзу та заяви про джерело фінансування (“фінансується Європейським Союзом – Ukraine Facility” або “співфінансується Європейським Союзом – Ukraine Facility”). 5. Підтвердними матеріалами вважається фото- та/або відеозвіт про розміщення емблеми та заяви про джерело фінансування, знімок екрана засобу телекомунікаційного зв’язку та/або посилання на веб-сайт з маркуванням інформаційної системи тощо. Підтвердні матеріали можуть надаватися додатком до листа відповідального органу або у графі “Розміщення емблеми Європейського Союзу та заяви про джерело фінансування” розділу II зазначається, зокрема, гіперпосилання на хмарний ресурс, посилання на сайт відповідального органу, де розміщено підтвердні матеріали. |
| _______________________________ (найменування посади керівника державного органу) | ____________ (підпис) | __________________________ (власне ім’я та прізвище) |
___ ____________ 20__ р.
(додаток 6 у редакції постанови Кабінету
Міністрів України від 29.12.2025 р. N 1771)
Додаток 7
до Порядку
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 29 грудня 2025 р. N 1771)
ЧЕК-ЛИСТ
(додаток 7 у редакції постанови Кабінету
Міністрів України від 29.12.2025 р. N 1771)
Додаток 71
до Порядку
ІНФОРМАЦІЯ
про осіб, відповідальних за виконання бюджетних програм у рамках виконання кроків Плану України, що передбачають здійснення інвестицій та/або проведення закупівель
| Номер та найменування кроку | Найменування відповідального органу | Код програмної класифікації видатків та кредитування державного бюджету | Найменування бюджетної програми | Особи, відповідальні за виконання бюджетної програми | |||
| прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності) | найменування посади | номер телефону | адреса електронної пошти | ||||
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
| ____________________________________________ (найменування посади керівника державного органу) | _____________ (підпис) | ______________________ (власне ім’я та прізвище) |
___ ____________ 20__ р.
(Порядок доповнено додатком 71 згідно з постановою
Кабінету Міністрів України від 29.12.2025 р. N 1771)
Додаток 8
до Порядку
ЗВІТ
про порушення (незаконні дії, шахрайство, корупцію та іншу незаконну діяльність), що впливає на фінансові інтереси Європейського Союзу, пов’язані з реалізацією інструменту Ukraine Facility
| Найменування державного органу, юридичної особи або прізвище, власне ім’я та по батькові фізичної особи ________________________________________________________________________ Найменування кроку ___________________________________________________________________ Дані про залучених фізичних та юридичних осіб або організацій – учасників реалізації інструменту Ukraine Facility та їх функція _____________________________________________________________________________________ Найменування регіону або району, в якому проведена операція з реалізації інструменту Ukraine Facility, з використанням відповідної інформації _____________________________________________________________________________________ Положення законодавства, які порушені ___________________________________________________ Дата та джерело початкової інформації, що призвела до виникнення підозри у вчиненні порушення _____________________________________________________________________________________ Характер, фактичні дії, цілі та методи здійснення дій, що застосовувалися для вчинення порушення _____________________________________________________________________________________ Чи призвели дії до виникнення підозри у шахрайстві ________________________________________ _____________________________________________________________________________________ Спосіб виявлення порушення ____________________________________________________________ Найменування залучених держав – членів Європейського Союзу та/або третіх країн (у разі потреби) _____________________________________________________________________________________ Період, протягом якого вчинено порушення, або момент, у який вчинено порушення _____________________________________________________________________________________ Дата ухвалення адміністративного або судового рішення про початкове встановлення факту порушення ___________________________________________________________________________ Загальна сума прийнятних витрат, які є частиною внеску Європейського Союзу, України та інших юридичних осіб _______________________________________________________________________ Витрати, які є частиною внеску Європейського Союзу, України, на які вплинуло порушення _____________________________________________________________________________________ Сума, яка підлягала сплаті відповідно до частини внеску Європейського Союзу, України, у разі невиявлення порушення ________________________________________________________________ Характер неналежних витрат, які є частиною внеску Європейського Союзу, України _____________________________________________________________________________________ Зупинення платежів (у разі застосовування) і можливість повернення коштів; причини будь-якої відмови від процедури повернення коштів; номер справи Європейського управлінням з питань запобігання зловживанням та шахрайству (OLAF) або Європейської прокуратури (EPPO) _____________________________________________________________________________________ Порушення, які призвели до застосування санкцій: адміністративний чи кримінальний характер санкцій ________________________________________ вимоги законодавства Європейського Союзу чи України, які порушені в результаті застосування санкцій ______________________________________________________________________________ положення законодавства, в яких зазначаються санкції ______________________________________ факт шахрайства (у разі встановлення) ____________________________________________________ |
| __________________________________________ (найменування посади керівника державного органу) | ____________ (підпис) | _____________________ (власне ім’я та прізвище) |
| ___ ____________ 20__ р. |
Error: Contact form not found.
зателефонуємо Вам найближчим часом!