Мовне питання — пастка, якої варто уникнути

Тема: Допорогові закупівлі

Тема розширена: Подання в спрощеній закупівлі документів виданих в іноземній державі та викладених іноземною мовою.

Суть питання: Прошу надати роз’яснення стосовно наступного питання:
в спрощеній закупівлі на підтвердження виконання кваліфікаційних вимог учасником було подано документ, що був виданий в іноземній державі та викладений іноземною мовою, також учасник додав власноруч зроблений переклад українською мовою. В умовах тендерної документації не було жодних згадок про мови, якими можуть бути подані тендерні пропозиції. Чи зобов’язаний був учасник, що подав документи видані в іноземній державі, здійснити їх легалізацію відповідно до ст.13 ЗУ «Про міжнародне приватне право» , щоб визнати ці документи офіційними та дійсними на території України для подання в тендерній пропозиції? Чи зобовязаний учасник, для визнання офіційним документу викладеного іноземною мовою і подальшого подання його в складі тендерної пропозиції, здійснити передбачену процедуру нотаріального засвідчення перекладу документу?

Відповідь на запит 745/2021

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Порядок проведення спрощених закупівель встановлений статтею 14 Закону.

Своєю чергою, виходячи з частини третьої статті 14 Закону, умови про проведення спрощеної закупівлі, що містяться в оголошенні, встановлюються замовником самостійно та з дотриманням вимог чинного законодавства.

Крім цього, згідно з частиною сьомою статті 14 Закону у період уточнення інформації учасники спрощеної закупівлі мають право звернутися до замовника через електронну систему закупівель за роз’ясненням, зокрема щодо інформації, зазначеної в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі. Усі звернення за роз’ясненнями, звернення з вимогою щодо усунення порушення автоматично оприлюднюються в електронній системі закупівель без ідентифікації особи, яка звернулася до замовника. Замовник протягом одного робочого дня з дня їх оприлюднення зобов’язаний надати роз’яснення на звернення учасників спрощеної закупівлі, які оприлюднюються в електронній системі закупівель, та/або внести зміни до оголошення про проведення спрощеної закупівлі, та/або вимог до предмета закупівлі.

Поряд з цим частиною тринадцятою статті 14 Закону встановлено обов’язок замовника відхилити пропозицію у разі якщо пропозиція учасника не відповідає умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмета закупівлі.

Таким чином, пропозиція подається відповідно до вимог, установлених замовником в оголошенні про спрощену закупівлю.

Крім цього,  рекомендуємо ознайомитися з листом від  05.05.2020 №  3304-04/28729-06 “Щодо спрощених закупівель”, розміщеному на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланням:  https://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=3304-04%2F28729-06