Законодавством у сфері публічних закупівель виділено три види предмета закупівлі:
- Товари.
- Роботи.
- Послуги.
Законом України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон) визначаються правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.
У свою чергу, Особливостями здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості), урегульовані правові підстави застосування Закону в період дії правового режиму воєнного стану.
Пунктом 21 частини 1 статті 1 Закону встановлено поточний ремонт за видом предмета закупівлі як послуга. Порядком визначення предмета закупівлі, затвердженим наказом Міністерства розвитку економіки, сільського господарства та торгівлі України від 15.04.2020 № 708, встановлено порядок визначення такого предмета закупівлі як поточний ремонт.
Також Особливостями визначена вартісна межа для закупівлі послуг з поточного ремонту в розмірі 200 тисяч гривень (шпаргалка уповноваженої особи щодо вартісних меж).
Сам же предмет закупівлі поточний ремонт є специфічним та передбачає багато нюансів. Цей предмет також необхідно розмежовувати з капітальним ремонтом, що за видом предмета є роботами (а не послугами).
Щоб розібратися зі специфікою та нюансами такого предмета закупівлі, пропонуємо перелік корисних посилань на статті щодо закупівель поточного ремонту, а саме:
- «Щодо поточного ремонту в розумінні Закону з урахуванням Особливостей»;
- «Закупівля послуг з поточного ремонту разом з проєктно-кошторисною документацією: міф чи реальність?»;
- «Закупівля поточного ремонту: чи потрібно зазначати номенклатурні позиції?»;
- «Поточний ремонт внутрішнього приміщення та поточний ремонт прибудинкової території. Один об’єкт?»;
- «Чи можна на другому поверсі приміщення провести поточний ремонт, а на першому — реконструкцію?».
А також відеороз’яснення.
Корисного перегляду!