Технічна реалізація відкритих торгів за особливостями: вебінар

Редакція
1767
31 Жовтня 2022
Технічна реалізація відкритих торгів за особливостями: вебінар
1767
31 Жовтня 2022

Щоб і надалі вдосконалюватись у закупівлях, редакція порталу RADNUK.COM.UA спільно з майданчиком ZAKUPKI.PROM підготувала для вас вебінар «Технічна реалізація відкритих торгів за особливостями», запис якого доступний в кінці цієї статті.

Спочатку згадаємо, що 19.10.2022 набули чинності довгоочікувані зміни в закупівельній сфері, а саме постанова Уряду № 1178 від 12.10.2022 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» (далі — Особливості).

Тепер саме ці Особливості встановлюють порядок та умови здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), із забезпеченням захищеності таких замовників від воєнних загроз на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування. Це означає, що замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі відповідно до Закону з урахуванням Особливостей.

Особливостями передбачені такі типи закупівель:

  • «пряма» закупівля без ЕСЗ;
  • замовлення через електронний каталог;
  • спрощена закупівля за наказом ДП «ПРОЗОРРО» від 20.10.2022 № 25 «Про затвердження Інструкції про порядок використання електронної системи закупівель у разі здійснення закупівель, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в особливостях здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування та зупинення дії наказу ДП “ПРОЗОРРО” від 19.03.2019 року № 10 (зі змінами)»;
  • запит ціни пропозиції за допомогою електронного каталогу;
  • відкриті торги (в електронній системі цей тип закупівлі має назву «відкриті торги з особливостями»);
  • рамкові угоди.

Найпопулярнішою процедурою за Особливостями серед закупівельної громади є процедура відкритих торгів. У зв’язку з цим пропонуємо ознайомитися на порталі з матеріалом «Алгоритм відкритих торгів з 19.10.2022 за новими особливостями», а також використовуйте зразки для проведення відкритих торгів з особливостями, які допоможуть вам у роботі: 

Приклад Тендерної документації (за Особливостями)», 

Приклад Додатка 1 до тендерної документації (кваліфікаційні критерії, вимоги статті 17 Закону та інші вимоги),

Приклад Додатка 2 до тендерної документації (технічні вимоги до предмета закупівлі)

Приклад Додатка 3 до тендерної документації (проєкт Договору)

Приклад протоколу про затвердження (змін до) РП (за Особливостями), 

Приклад протоколу про затвердження тендерної документації (за Особливостями).

Сподіваємось, що зміни закупівельного законодавства допоможуть здійснювати закупівлі ефективніше і не додадуть додаткових навантажень закупівельному процесу. У відео нижче розберемо технічну реалізацію відкритих торгів за особливостями. Корисного перегляду!

Відеодопомога

Збірник відеоматеріалів щодо здійснення закупівель та успішної участі в них

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО