Наказ НАЗК Про затвердження Порядку інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, та електронною системою закупівель

НАЦІОНАЛЬНЕ АГЕНТСТВО З ПИТАНЬ ЗАПОБІГАННЯ КОРУПЦІЇ
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
18.01.2023 № 13/23/395
 Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
26 січня 2023 р.
за № 159/39215

Про затвердження Порядку інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, та електронною системою закупівель

Відповідно до пункту 5 частини першої статті 12 Закону України «Про запобігання корупції», Закону України «Про публічні закупівлі», підпунктів 2, 3 пункту 4 Положення про Міністерство економіки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 459 (зі змінами), та Положення про Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 09 лютого 2018 року № 166, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21 березня 2018 року за № 345/31797 (зі змінами), НАКАЗУЄМО:

1. Затвердити Порядок інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, та електронною системою закупівель, що додається.

2. Департаменту запобігання та виявлення корупції апарату Національного агентства з питань запобігання корупції забезпечити в установленому порядку подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Національного агентства з питань запобігання корупції Андрія ВИШНЕВСЬКОГО та заступника Міністра економіки України Надію БІГУН.

Голова
Національного агентства
з питань запобігання корупції


О. Новіков
Виконувач обов’язків
Міністра економіки України

Д. Кудін
ПОГОДЖЕНО:

Заступник Міністра цифрової трансформації України


О. Борняков

 ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Національного
агентства з питань
запобігання корупції,
Міністерства економіки України
18 січня 2023 року № 13/23/395
 Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
26 січня 2023 р.
за № 159/39215

ПОРЯДОК
інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, та електронною системою закупівель

1. Цей Порядок визначає механізм здійснення інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення (далі – Реєстр), та електронною системою закупівель з метою проведення автоматичної перевірки відсутності підстав для відхилення тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі, передбачених пунктами 2 та 3 частини першої статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – інформаційна взаємодія).

2. У цьому Порядку терміни вживаються у значеннях, наведених в Законах України «Про публічні закупівлі», «Про запобігання корупції», «Про електронні довірчі послуги», «Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах», Положенні про Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, затвердженому рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 09 лютого 2018 року № 166, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 21 березня 2018 року за № 345/31797.

3. Суб’єктами інформаційної взаємодії відповідно до цього Порядку є Міністерство економіки України та Національне агентство з питань запобігання корупції (далі – Національне агентство).

4. Інформаційну взаємодію безпосередньо забезпечують Національне агентство та державне підприємство «ПРОЗОРРО» (далі – ДП «ПРОЗОРРО»).

5. Електронна інформаційна взаємодія між Реєстром та електронною системою закупівель здійснюється засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів.

У разі відсутності технічної можливості передачі даних засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів електронна інформаційна взаємодія між Національним агентством та ДП «ПРОЗОРРО» може здійснюватися з використанням інших інформаційно-комунікаційних систем із застосуванням в них відповідних комплексних систем захисту інформації з підтвердженою відповідністю за результатами державної експертизи в порядку, встановленому законодавством або захищеними каналами зв’язку згідно з вимогами законодавства у сфері технічного та криптографічного захисту інформації.

6. Електронна система закупівель автоматично формує та передає до Реєстру запит щодо отримання інформації про наявність або відсутність відомостей в Реєстрі про учасника процедури закупівлі та/або службову (посадову) особу учасника процедури закупівлі, яку уповноважено учасником представляти його інтереси під час проведення конкурентної процедури закупівлі (далі – запит).

У запиті зазначаються такі відомості:

1) ідентифікатор запиту;

2) ідентифікатор конкурентної процедури закупівлі;

3) тип особи (фізична або юридична);

4) код згідно з ЄДРПОУ та повне найменування юридичної особи, учасника процедури закупівлі (у разі обрання типу особи «юридична»);

5) реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків відповідно до закону), та прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) учасника процедури закупівлі (фізичної особи – підприємця) або службової (посадової) особи учасника процедури закупівлі, яку уповноважено учасником процедури закупівлі представляти його інтереси під час проведення конкурентної процедури закупівлі (у разі обрання типу особи «фізична»).

На запит накладається кваліфікована електронна печатка ДП «ПРОЗОРРО».

7. Запит має містити інформацію виключно щодо однієї особи (фізичної або юридичної).

8. Відповідь на запит формується програмно-апаратними засобами Реєстру та передається в автоматичному режимі до електронної системи закупівель.

На відповідь на запит накладається кваліфікована електронна печатка Національного агентства.

У відповіді на запит зазначаються ідентифікатор запиту, дата і час формування відповіді та позначка про наявність або відсутність відомостей в Реєстрі про учасника процедури закупівлі та/або службову (посадову) особу учасника процедури закупівлі, яку уповноважено учасником представляти його інтереси під час проведення конкурентної процедури закупівлі, яка є актуальною на момент формування відповіді на запит.

9. Структуру і формати даних, що передаються та приймаються в порядку інформаційної взаємодії, визначають спільно Національне агентство і Міністерство економіки України та оформлюють окремими протоколами обміну інформацією та/або договорами про інформаційну взаємодію, підготовленими відповідно до цього Порядку.

10. У разі виникнення обставин, що унеможливлюють виконання положень цього Порядку, ДП «ПРОЗОРРО» та Національне агентство зобов’язані інформувати про це одне одного протягом двох робочих днів, що настають за днем виникнення таких обставин.

11. ДП «ПРОЗОРРО» та Національне агентство забезпечують своєчасність та повноту даних, якими електронна система закупівель та Реєстр обмінюються відповідно до цього Порядку.

12. Про виявлені помилки при поданні запиту до Реєстру або при отриманні відповіді на нього ДП «ПРОЗОРРО» та Національне агентство протягом одного робочого дня інформують одне одного в електронній формі шляхом направлення повідомлення про неприйняття запиту або відповіді із зазначенням причини неприйняття.

13. Під час інформаційної взаємодії ДП «ПРОЗОРРО» та Національне агентство здійснюють організаційно-технічні заходи, які забезпечують захист інформації, що передається.

14. Для захисту інформації застосовуються засоби криптографічного захисту інформації, що мають сертифікат відповідності або позитивний експертний висновок за результатами державної експертизи у сфері криптографічного захисту інформації.

15. Інформація, що передається, обробляється згідно із законодавством про захист персональних даних та використовується в електронній системі закупівель (у тому числі на авторизованих електронних майданчиках) виключно з метою проведення автоматичної перевірки відсутності підстав для відхилення тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі, передбачених пунктами 2 та 3 частини першої статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі», і не може бути передана третій стороні, якщо інше не передбачено законом.

В.о. керівника
Департаменту запобігання
та виявлення корупції апарату
Національного агентства
з питань запобігання корупції




В. Луцик
Директор департаменту
сфери публічних закупівель
та конкурентної політики
Міністерства економіки
України




Г. Медвєднікова
Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО