Технічні вимоги замовника завжди потребують найретельнішої уваги учасника. Найчастіше саме в технічних вимогах замовник приховує перешкоди для чесної участі. Замовник може встановити певний технічний параметр, прописаний під єдиного виробника, або певний специфічний документ, який є лише в одного учасника, тощо.
Відповідно до частини 4 статті 23 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) технічні специфікації не повинні містити посилання на конкретні марку чи виробника або на конкретний процес, що характеризує продукт чи послугу певного суб’єкта господарювання, чи на торгові марки, патенти, типи або конкретне місце походження чи спосіб виробництва. Якщо таке посилання є необхідним, воно повинно бути обґрунтованим та містити вираз «або еквівалент».
У разі виявлення в технічному завданні вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників, учасникам варто відстоювати свою думку шляхом подання скарги до Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель
- Лист від виробника: правильно чи ні?;
- Замовник вимагає зразок товару: має право чи ні?;
- Прив’язка замовника до одного виробника: правильно чи ні?;
- Залежність учасника від третіх осіб: правильно чи ні?.
- Проблема «двох виробників» у скаргах на тендерну документацію
- У сертифікаті якості не зазначено всіх технічних параметрів
- Прив’язка до виробника: практика Органу оскарження
На нижщенаведеному вебінарі розглянемо, які технічні вимоги замовника варто оскаржувати. У відео ми проаналізували добірку рішень Колегії стосовно вимоги замовника в частині технічних, якісних та кількісних характеристик предмета закупівлі. Які скарги задовольняє Колегія, а які ні? Проаналізуємо разом.