Визначення предмета закупівлі (практика ДАСУ): вебінар

Редакція
1465
23 Жовтня 2022
Визначення предмета закупівлі (практика ДАСУ): вебінар
1465
23 Жовтня 2022

Щоб замовнику провести будь-яку публічну закупівлю, спочатку необхідно правильно визначити предмет закупівлі. Останнім часом Державна аудиторська служба України (далі — Держаудитслужба, ДАСУ) встановлює чимало порушень щодо недотримання порядку розміщення інформації про публічні закупівлі та помилки у визначенні предмета закупівлі.

На що потрібно звернути увагу замовникові, аби правильно визначити предмет закупівлі:

  1. Наказом Мінекономіки № 708 від 15.04.2020 затверджено Порядок № 1082, який встановлює правила визначення замовником предмета закупівлі із застосуванням показників цифр основного словника національного класифікатора України ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник», а також особливості визначення предмета закупівлі для окремих товарів, робіт і послуг.
  2. Предмет закупівлі товарів і послуг визначається замовником згідно з пунктами 21 і 34 частини 1 статті 1 Закону та Порядком визначення предмета закупівлі, за показником четвертої цифри Єдиного закупівельного словника.
  3. Для визначення коду ДК 021:2015 Єдиного закупівельного словника рекомендуємо користуватися спеціально розробленим інструментом на порталі RADNUK.COM.UA — «Пошук ДК».
  4. Не рекомендуємо замовникам закуповувати товари за третім знаком ДК 021:2015 чи використовувати код ДК 021:2015: 99999999-9 — Не відображене в інших розділах, оскільки це може бути визнано порушенням.
  5. За допущені при визначенні предмета закупівлі помилки передбачена адміністративна відповідальність згідно зі статтею 164-14 КУпАП, якою передбачена відповідальність уповноважених осіб замовника в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1 700 грн). Повторне правопорушення протягом року особою, яку було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, тягне за собою накладення штрафу органом державного фінансового контролю на службових (посадових), уповноважених осіб замовника в розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3 400 грн).

Пропонуємо вам на підставі висновків моніторингу на вебінарі проаналізувати разом з редакцією порталу «Радник» основні помилки та неточності, які допускають замовники при визначенні предмета закупівлі. Краще вчитися на чужих помилках, чи не так?

Перелік корисних матеріалів на порталі RADNUK.COM.UA:

Відеодопомога

Збірник відеоматеріалів щодо здійснення закупівель та успішної участі в них

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО