Інтерв’ю з заступницею Міністра економіки щодо змін до Закону про закупівлі (від 10.09.2022)

Редакція
402
25 Березня 2021
Інтерв’ю з заступницею Міністра економіки щодо змін до Закону про закупівлі (від 10.09.2022)
402
25 Березня 2021

Законодавство у сфері публічних закупівель мінливе, утім, ми впевнені, що закупівельна громада не тільки стресостійка, але й уміє в правовому полі пристосовуватись до всіх законодавчих змін. Але, як то кажуть, обізнаний — значить озброєний. Тож, чого очікувати закупівельній спільноті найближчим часом, які можливі зміни відбудуться в закупівельному процесі, дізнатись нам допоможе заступниця Міністра в Міністерстві економіки України Надія Бігун.

В інтерв’ю заступниця Міністра економіки, зокрема, зазначила:

«..Було багато дискусій, чи мають право замовники керуватися постановою Уряду від 28.02.2022 № 169 (далі — Постанова № 169), нарешті ці дискусії зняті.

Очевидно, що Постанова № 169 містить багато виключень, які пов’язані з введенням режиму воєнного стану та дозволяють робити закупівлі без процедур. Уже зараз є багато дискусій, як ці закупівлі повертати у відкрите конкурентне поле, аби бізнес, особливо малий та середній, мав рівний доступ до цих грошей.

Мінекономіки останнім часом дуже активно працювали над новим текстом Постанови. Сподіваюся, протягом найближчих тижнів він буде прийнятий…».

Більше інформації щодо майбутніх змін у закупівельному світі  дізнайтесь із інтерв’ю.

Відзначимо: змінами, внесеними Законом України «Про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” та інших законодавчих актів України щодо здійснення оборонних та публічних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану» до законодавства, яке регулює закупівельну сферу, запроваджено декілька нововведень.

По-перше, розширено Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон). Ключовою зміною є те, що під час війни для замовників особливості закупівель товарів, робіт і послуг встановлюватиме Уряд. Такі особливості діятимуть саме під час воєнного стану та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування.

По-друге, згідно зі змінами Уряд також визначатиме і особливості здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану.

По-третє, для вчинення вищевказаних дій законодавець прямо передбачив відповідні повноваження Уряду у Законі України «Про правовий режим воєнного стану» згідно зі змінами до статті 12цього Закону. Так, з урахуванням внесених змін Кабінет Міністрів України в разі введення воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях визначає особливості здійснення оборонних та публічних закупівель із забезпеченням захищеності державних замовників і замовників від воєнних загроз.

З огляду на внесені зміни до законодавства замовники під час здійснення закупівель товарів, робіт і послуг під час воєнного стану в подальшому будуть керуватися особливостями, які має визначити Уряд на виконання вимог цього Закону.

Нумо до перегляду інформації щодо змін в закупівельному законодавстві:

Більше по темі читайте у статтях:

Відеодопомога

Збірник відеоматеріалів щодо здійснення закупівель та успішної участі в них

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО