- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Сім найпоширеніших помилок учасників під час підготовки тендерної пропозиції: версія АМКУ

Нагадаємо, що Антимонопольний комітет України (далі — АМКУ) повідомив, що Комітет Верховної Ради України з питань економічного розвитку на засіданні 25 липня розглянув звіт Антимонопольного комітету України за 2022 рік та заслухав звіт Рахункової палати про результати аналізу згаданого звіту АМКУ в частині, що впливає на виконання державного бюджету України.

З повною версією Звіту АМКУ за 2022 рік можна ознайомитися за посиланням. Ми проаналізували Звіт АМКУ за 2022 рік та звернули увагу на найбільш поширені порушення, які вчиняються замовниками під час закупівель, у матеріалі «Дванадцять найпоширеніших порушень замовника — версія АМКУ». Сьогодні пропонуємо учасникам ознайомитися з найпоширенішими помилками при підготовці тендерних пропозицій.

Тож найпоширеніші помилки учасників, на які варто звернути увагу при підготовці тендерної пропозиції:

  1. Ненадання у складі тендерних пропозицій додатків до договорів (аналогічних договорів, на підтвердження матеріально-технічної бази тощо), у разі якщо такі додатки визначені договорами як невід’ємні частини.

    За нагоди ознайомтеся зі статтями «(Не)визнання договору нікчемним: практика АМКУ», «Наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного за предметом закупівлі договору: практика АМКУ та Суду».
  2. Неоскарження умов документації з приводу неможливості виконання певних умов документації.

    Для результативного оскарження пропонуємо ознайомитися зі статтями «Порядок оскарження відкритих торгів за Особливостями в редакції від 19.05.2023», «Робимо перші кроки в оскарженні процедури закупівлі», «5 правил успішного оскарження», «ТОП-3: помилки при складанні скарг».
  3. Ненадання у складі тендерних пропозицій підтвердження відповідності технічним, якісним та кількісним характеристикам предмета закупівлі, які встановив замовник у тендерній документації.

    Пропонуємо ознайомитися з практикою АМКУ в частині невідповідності тендерної пропозиції учасника умовам технічної специфікації тощо у матеріалах «Правомірність вимоги замовника надати зразок товару: практика АМКУ», «Фізико-хімічні показники природного газу», «Чи може дискримінувати учасника встановлення вимоги щодо надання технічного документа, складеного виключно українською мовою?», «Замовник установив параметр, який не відповідає ДСТУ: практика АМКУ».
  4. Відсутність у відповідних документах тендерної пропозиції всієї (повної) інформації та документів, передбачених вимогами тендерної документації.

    За нагоди ознайомтеся зі статтями «Документ, який не повинен бути визначений як конфіденційний, визначено таким. 24 години чи одразу відхилення?» та «Цінова пропозиція учасника: коли відхиляти, а коли надати 24 години?».
  5. Надання у складі тендерної пропозиції інформації та договорів, предмет яких не підпадає під визначене в тендерній документації поняття «аналогічного».

    Читайте також «Чи правомірно встановлювати вимогу щодо наявності 3 аналогічних договорів, що укладені із замовниками (контрагентами) за результатами конкурентного відбору», «Визначення аналогічного договору», «9 типових дискримінаційних вимог замовника. Стаття 16 Закону».
  6. Ненадання у статусі переможця документів, передбачених Законом для переможця відповідно до статті 17 такого Закону, у порядку, визначеному документацією.

    Радимо використовувати в роботі шпаргалку щодо застосування замовником норм пункту 47 Особливостей.
  7. Формування ціни пропозиції з від’ємною маржою (процедури закупівель електроенергії тощо) у випадках, коли замовник у тендерній документації встановлював заборону на встановлення від’ємної маржі та вимагав гарантійний лист від учасників, що така маржа не буде від’ємною, тим самим учасники надавали у складі своїх тендерних пропозицій недостовірну інформацію в цій частині, що призводило до правомірного відхилення тендерних пропозиції таких учасників з наведених підстав.

З практичними рішеннями АМКУ з цього питання ви можете ознайомитися у статтях «Вперед до перемоги: найактуальніше з оскарження при закупівлі електроенергії» та «Недопустимість від’ємної маржі — правомірна вимога замовника чи ні? Практика АМКУ».

Переконані, що інформація про типові помилки при підготовці тендерних пропозицій допоможе учасникам якісніше готуватися до участі у процедурі закупівлі та наблизить перемогу. Вдалих вам закупівель.