В Prozorro уже можна проводити за рамковими угодами Централізовані оборонні закупівлі

158
5 Лютого 2024

Prozorro повідомляє, що Уряд удосконалив процедуру здійснення оборонних закупівель для потреб оборони, прийнявши зміни до постанови №1275. Ключове – впровадження уже розробленої ДП “Прозорро” процедури рамкової угоди в Prozorro.

Закупівлі за рамковою угодою здійснюватимуть Державний оператор тилу (ДП “Агенція у сфері оборони”) та Держслужба спецзв’язку та захисту інформації України. Ці організації централізовано закуповують пальне, продукти харчування, форму та дрони для потреб Сил оборони України.

Ключові особливості нової процедури:

 • За рамковими угодами можна проводити закупівлі товарів та послуг від 200 тис. грн, а робіт – від 1,5 млн грн.
 • Закупівля передбачає кілька етапів:
 • Перший етап закупівлі за рамковою угодою передбачає кваліфікацію кандидатів, за підсумками якої визначають учасників. Пройти кваліфікацію та долучитися до участі можна в будь-який момент протягом дії рамкової угоди.
 • На другому етапі буде проходити відбір переможця шляхом відкритих торгів або оголошення пропозицій серед учасників рамкової угоди. Це спростить процедуру та прискорить укладання договорів.
 • На першому етапі не публікуватимуться документи учасників, інформація про виробничі потужності, склади тощо. Доступ до цього матиме лише замовник, АМКУ та ДАСУ. А на другому етапі не буде оприлюднюватися інформація про переможця, проте буде доступна ціна та предмет закупівлі.
 • Закупівлі здійснюватимуться за участі мінімум 3-х учасників задля збереження конкуренції.
 • Замовник не буде оприлюднювати окрему інформацію (як от місце постачання товару чи надання послуги), проте вона буде доступною для учасників рамкової угоди. Це стосується і звітів про результати проведення закупівель.

Водночас уряд затвердив й інші зміни в оборонних закупівлях. Зокрема, учасники спрощених закупівель зможуть виправляти невідповідності в поданих документах чи інформації протягом 24-х годин. Також чітко виписані випадки, коли можливе укладання контракту без конкурентних процедур.

Нагадаємо, що у правовій базі порталу ви знайдете Особливості з усіма змінами й доповненнями:

Підпишись на розсилку від Радника, щоб не пропустити найголовніші події у сфері публічних закупівель.

  load
  digest icon digest icon
  Обмін знаннями та досвідом в сфері публічних закупівель
  Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО