Уряд планує підвищити кримінальну відповідальність у закупівлях: штраф від 34 000 грн до позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років

975
11 Липня 2022

11.07.2022 направлено на розгляд Комітету проект Закону про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо участі у процедурі публічної та/або оборонної закупівлі особи, до якої застосовано санкцію у виді заборони на здійснення у неї публічних закупівель товарів, робіт і послуг (№ 7547 від 11.07.2022) (далі – Закон № 7547). Сформуємо основну пропозицію Уряду в Таблиці.

Таблиця

Зміст положення (норми) чинного акта законодавстваЗапропоновано внести зміни до Кримінального кодексу України, а саме доповнити статтею 2092 такого змісту:
Стаття відсутняСтаття 2092. Умисне порушення вимог законодавства про закупівлі з метою допущення до участі у процедурі публічної та/або оборонної закупівлі учасника, який є особою, до якої застосовано санкцію у виді заборони на здійснення у неї публічних закупівель товарів, робіт і послуг  

1. Умисний допуск до участі у процедурі публічної та/або оборонної закупівлі учасника, який є особою, до якої застосовано санкцію у виді заборони на здійснення у неї публічних закупівель товарів, робіт і послуг згідно із Законом України «Про санкції», – караються штрафом від двох тисяч до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (прим ред.: 34 000 – 85 000 грн) з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.  

2. Те саме діяння, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб, – карається штрафом від чотирьох тисяч до восьми тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (прим ред.: 68 000 – 136 000 грн) або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до чотирьох років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до п’яти років.  

3. Діяння, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені під час надзвичайного або воєнного стану, –  караються позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до п’яти років та з конфіскацією майна.».

Слідкуйте за даним проєктом Закону № 7547 разом з порталом RADNUK.COM.UA! А вже зараз задля уникнення вищезазначених порушень читайте:

Також користуйтесь актуальною правовою базою 24/7:

Підпишись на розсилку від Радника, щоб не пропустити найголовніші події у сфері публічних закупівель.

    load
    digest icon digest icon
    Обмін знаннями та досвідом в сфері публічних закупівель