Міністерство фінансів України надає роз’яснення Державній казначейській службі України у листі від 15.06.2023 № 05130-14-5/16317, у якому, зокрема, зазначає:
“<…> Прикінцеві та перехідні положення Бюджетного кодексу України (далі – Кодекс) доповнено пунктом 225, яким установлено, що у період дії воєнного стану та з метою відсічі збройної агресії російської федерації проти України, забезпечення національної безпеки, заходів територіальної оборони, підтримки місцевої інфраструктури, соціального захисту населення органи місцевого самоврядування, місцеві державні адміністрації, військово-цивільні адміністрації або військові адміністрації (у разі їх утворення) можуть приймати рішення про здійснення, як виняток з положень частини другої статті 85 Кодексу, видатків, не віднесених до відповідних місцевих бюджетів Кодексом, і видатків на утримання бюджетних установ одночасно з різних бюджетів. Такі видатки здійснюються шляхом надання міжбюджетного трансферту з відповідного місцевого бюджету…
<…> після прийняття зазначених наказів під час планування відповідних субвенцій з місцевого бюджету державному бюджету на цілі, зазначені у пункті 222 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу, слід застосовувати запроваджені коди програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету і класифікації доходів бюджету.
Водночас КПКВК 9800 «Субвенція з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів» може застосовуватися у разі визначення розпорядників коштів державного бюджету виконавцями заходів, передбачених місцевими програмами, необхідності забезпечення заходів та робіт з територіальної оборони місцевого значення.
Законом України «Про основи національного спротиву» до повноважень обласних та районних рад, сільських, селищних та міських рад віднесено питання фінансування заходів територіальної оборони місцевого значення, заходів національного спротиву місцевого значення та підготовки громадян України до національного спротиву (стаття 14), однак зміст таких заходів цим Законом та іншими нормативно-правовими актами не визначений. Разом з цим, статтею 23 зазначеного Закону встановлено, що питання забезпечення добровольчих формувань територіальних громад індивідуальною штатною зброєю та боєприпасами до неї здійснюється в загальній системі забезпечення Збройних Сил України.
Відповідно до статті 10 Закону України «Про оборону України» до основних функцій Міністерства оборони України належить організація накопичення озброєння, військової техніки, інших матеріальних ресурсів <…>
<…> Механізм виділення коштів із спеціального фонду державного бюджету, отриманих за рахунок надходжень за ККД 41011100 «Субвенція з місцевого бюджету державному бюджету на перерахування коштів в умовах воєнного стану або для здійснення згідно із законом заходів загальної мобілізації та з метою відсічі збройної агресії Російської Федерації проти України та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності» на цей час не визначений і потребує нормативного врегулювання<…>”.