Вебінар: відкриті дані (практика Органу оскарження)

Редакція
284
27 Лютого 2021
Вебінар: відкриті дані (практика Органу оскарження)
284
27 Лютого 2021

Частиною 5 статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) передбачено, що замовник не вимагає документального підтвердження публічної інформації, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації» та / або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним, або публічної інформації, що є доступною в електронній системі закупівель.

Частина 4 статті 22 Закону передбачає, що тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників, а також вимог щодо документального підтвердження інформації про відповідність вимогам тендерної документації, якщо така інформація є публічною, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації» та / або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним.

З переліком відкритих даних можна ознайомитися на порталі RADNUK.COM.UA у статтях: «Нові набори відкритих даних, які має врахувати кожен замовник», «Нова інформація про учасників у відкритому доступі», окрім цього можна використати розділ «Інструменти» — «Реєстри ст. 17».

Отже, керуючись Законом, замовник не повинен вимагати від учасників інформації, яка оприлюднена у відкритих даних, але на практиці замовники все одно вимагають таку інформацію та відхиляють учасників, якщо у складі тендерної пропозиції не надано відповідних документів. Які ж рішення приймає Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі — Колегія) щодо інформації, що міститься у відкритих даних?

На вебінарі розглянемо, яку інформацію замовник може перевірити самостійно та не має права вимагати від учасників публічних закупівель. Проаналізуємо практику Органу оскарження щодо оскарження відповідних вимог та рішень, дій чи бездіяльності замовника.

Перелік корисних матеріалів на порталі RADNUK.COM.UA:

«Відкриті дані: рішення АМКУ»;

«Перевіряємо інформацію про учасника у відкритих даних без зайвих клопотів»;

«Нотатки закупівельника: відкриті дані, які замовник перевіряє самостійно»;

«Про надання ліцензій учасниками та переможцями закупівель».

Відеодопомога

Збірник відеоматеріалів щодо здійснення закупівель та успішної участі в них

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО