Зверніть увагу на програмне забезпечення, яким користуєтесь в роботі

456
18 Липня 2022

Використання у роботі установами / підприємствами / організаціями програмного забезпечення, що має російське походження, може нести суттєві ризики. Окрім зрозумілої на поверхні співпраці та сплати послуг компанії-агресора, бізнес ризикує втратити інформацію або опинитися у ситуації, коли дані напряму потрапляють до агрессора.

Ба більше! Під час дії воєнного стану Кабінетом Міністрів України винесено не тільки постанову «Про застосування заборони ввезення товарів з Російської Федерації» від 09.04.2022 № 426, але й постанову «Про забезпечення захисту національних інтересів за майбутніми позовами держави Україна у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації» від 03.03.2022 № 187, якою, зокрема, установлено до прийняття та набрання чинності Законом України щодо врегулювання відносин за участю осіб, пов’язаних з державою-агресором, мораторій (заборону) на виконання, у тому числі в примусовому порядку, грошових та інших зобов’язань, кредиторами (стягувачами) за якими є Російська Федерація або такі особи (далі — особи, пов’язані з державою-агресором):

  • громадяни Російської Федерації;
  • юридичні особи, створені та зареєстровані відповідно до законодавства Російської Федерації;
  • юридичні особи, створені та зареєстровані відповідно до законодавства України, кінцевим бенефіціарним власником, членом або учасником (акціонером), що має частку в статутному капіталі 10 і більше відсотків, якої є Російська Федерація, громадянин Російської Федерації або юридична особа, створена та зареєстрована відповідно до законодавства Російської Федерації.

Лайфхак: Опендатабот разом з фахівцями агенції інтернет-маркетингу Netpeak зібрали перелік українських та світових компаній, якими можна безпечно замінити ПЗ російського походження. Така інформація знаходиться у відкритому доступі за покликанням: https://opendatabot.ua/analytics/russian-software

Також можете ознайомитись зі статтею”Мінекономіки про договори щодо постачання товарів виробництва РФ + приклад додаткової угоди на розірвання договору“.

Підпишись на розсилку від Радника, щоб не пропустити найголовніші події у сфері публічних закупівель.

    load
    digest icon digest icon
    Обмін знаннями та досвідом в сфері публічних закупівель