Закупівельники на державних тендерах мають створювати передумови залучення постачальників української продукції на тендер

613
9 Січня 2024

Міністерство економіки України повідомляє, що закупівельники на державних тендерах мають обовʼязково аналізувати пропозиції українських постачальників та створювати передумови залучення постачальників української продукції на тендер. Про це заявила заступник Міністра економіки України Надія Бігун у своїй колонці для журналу «Держзакупівлі».

«Сьогодні ми маємо докладати надзусиль, аби перемога стала ближчою. Щодня. Потреби безпеки і оборони фінансуються за рахунок податків і зборів, що ми збираємо всередині України. Тому взаємозв’язок дуже простий: що більше податків, то більше дронів, снарядів та систем ППО. Збільшити обсяги надходження податків до бюджету ми, як закупівельники, можемо лише за рахунок збільшення споживання продукції, виготовленої в Україні. Сьогодні це не просто патріотична позиція, а питання нашого виживання як незалежної країни», – відзначила Надія Бігун.

Також заступник Міністра зауважила, що закупівельники на державних тендерах мають враховувати, що нині український виробник має нерівні умови з іноземцями.

«У наших виробників є повітряні тривоги, мобілізація працівників, брак фінансових ресурсів через високу вартість грошей, а інколи навіть обстріли та втрата майна. Проте саме ці виробники тримають нашу економіку на своїх плечах і наближають нашу перемогу. Тож ми, як закупівельники, маємо їм допомогти», – підкреслила Надія Бігун.

Крім того, у своїй колонці для журналу «Держзакупівлі» Надія Бігун повідомила, що Міністерство економіки України підготувало проєкт змін до Закону України «Про публічні закупівлі». Їхня мета – гармонізувати українське закупівельне законодавство з європейськими директивами, а також перенести в регулярне законодавство ті ініціативи, які були запроваджені на час війни і підтвердили свою ефективність. Зокрема, мають з’явитися нові інструменти закупівель: динамічні системи закупівель (DPS); торги з обмеженою участю (restricted tender); зарезервовані контракти (reserved contracts) для соціально відповідального бізнесу, що готовий працевлаштовувати ветеранів; архітектурні конкурси. Також будуть розширені можливості застосовувати інструменти нецінової оцінки пропозиції.

Рекомендаційні листи Мінекономіки розміщено на порталі RADNUK.COM.UA у розділі «Правова база» – «Листи Мінекономіки»

Підпишись на розсилку від Радника, щоб не пропустити найголовніші події у сфері публічних закупівель.

    load
    digest icon digest icon
    Обмін знаннями та досвідом в сфері публічних закупівель
    Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО