Державна аудиторська служба України на своєму офіційному вебпорталі повідомляє, що Управління комунального господарства Житомирської міськради обрало ТОВ «Будівельні споруди міста» підрядником з будівництва нової лінії напірного каналізаційного колектора за понад 170 млн грн. Хоча це суперечить двом висновкам Держаудитслужби та рішенню Антимонопольного комітету про невідповідність приватної фірми технічним вимогам за умовами тендеру.
15.08.2024 Замовник оголосив на Prozorro закупівлю щодо будівництва напірного каналізаційного колектора від головної каналізаційної насосної станції до станції очисних споруд. Участь у закупівлі взяли дві компанії – ТОВ «Будівельні споруди міста» та ТОВ «КСМ-ГРУП». Переможцем процедури замовник обрав першого підрядника, пропозиція якого була на 15 млн грн нижчою за конкурента.
Водночас у вересні 2024 року ДАСУ провела моніторинг закупівлі, під час якого були виявлені порушення законодавства, з вимогою скасувати результати конкурсу. Також АМКУ у жовтні прийняла рішення, яким зобов’язала Управління комунального господарства Житомирської міськради не визнавати ТОВ «Будівельні споруди міста» переможцем тендеру.
19.11.2024 замовник повторно проводить повторно закупівлю, учасниками якого стають ті ж дві приватні компанії. Але тепер уже пропозиція ТОВ «КСМ-ГРУП» стає нижчою на 15 млн грн.
ДАСУ провела моніторинг закупівлі й у березні 2025 року зробила висновок про наявність порушень законодавства замовником та учасниками тендеру. Фахівці виявили, що Управління комунального господарства Житомирської міськради безпідставно відхилило учасника ТОВ «КСМ-ГРУП», пропозиція якого була дешевшою, і всупереч вимогам законодавства знову обрало переможцем ТОВ «Будівельні споруди міста», з яким і підписало договір на будівництво каналізаційного колектора. Держаудитслужба зобов’язала замовника усунути встановлені порушення шляхом розірвання договору. Водночас Управління комунального господарства Житомирської міськради, замість того, щоб провести процедуру закупівлі у встановленому законодавством порядку і рятувати місто від нечистот, звернулося до суду з оскарженням результатів моніторингу.
Підпишись на розсилку від Радника, щоб не пропустити найголовніші події у сфері публічних закупівель: