Реалізація проектів із розвитку сталих закупівель

224
25 Січня 2021

Сталі закупівлі – ефективні закупівлі товарів, робіт або послуг з поліпшеними екологічними характеристиками та з урахуванням вартості предмету закупівлі протягом його життєвого циклу. Тобто це сучасний європейський підхід до здійснення закупівель, що включає:

  • зелені публічні закупівлі;
  • застосування нецінових критеріїв оцінки пропозицій учасників закупівель;
  • оцінку товару за вартістю “життєвого циклу”.

“Наразі в Україні вже діє сформована система публічних закупівель. Проте впровадження сталих публічних закупівель допоможе не лише заощаджувати державні ресурси, але й одночасно досягти більш масштабних цілей: інвестиційна привабливість, збільшення експорту, лояльність іноземних ринків та зелена економіка”, – зазначив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

З цією метою Мінекономіки спільно з ЮНЕП (Програма ООН з довкілля) реалізує проект по зміцненню спроможності України щодо сталих публічних закупівель та екологічного маркування. В рамках проекту планується розроблення політики щодо просування сталих публічних закупівель і системи екологічного маркування, а також розвитку потенціалу бізнес-секторів в контексті реагування на тендери та доступ до екологічного маркування.

Крім того, нещодавно був затверджений проект Світового Банку “Розвиток зелених державних закупівель в Україні”. В рамках проекту планується розробити методологію зелених публічних закупівель, проведення консультацій з замовниками та централізованими закупівельними організаціями, створення Інтернет-платформи для навчання замовників.

“Впровадження зелених закупівель як інструменту політики дозволить Україні досягати ключових економічних цілей, створюючи попит на інноваційні продукти, послуги та товари, які мають найменший вплив на навколишнє середовище протягом усього їх життєвого циклу”, – додав Ігор Петрашко.

Джерело.

Підпишись на розсилку від Радника, щоб не пропустити найголовніші події у сфері публічних закупівель.

    load
    digest icon digest icon
    Обмін знаннями та досвідом в сфері публічних закупівель