Порядок визначення розміру штрафу, що накладається за порушення законодавства про захист економічної конкуренції затверджено АМКУ

147
18 Грудня 2023

 Антимонопольний комітет України повідомив, що  14 грудня 2023 року затвердив звіт за результатами громадського обговорення проєкту Порядку визначення розміру штрафу, що накладається за порушення законодавства про захист економічної конкуренції, та прийняв розпорядження про його затвердження.

Під час громадського обговорення проєкту, що відбулось у режимі електронних консультацій, отримано зауваження та пропозиції Асоціації правників України. З них враховано пропозиції про диференціацію підходів до визначення базового розміру штрафу у випадках горизонтальних і вертикальних узгоджених дій суб’єктів господарювання (максимальні розміри базового штрафу мають встановлюватися у випадках антиконкурентних узгоджених дій між конкурентами), врахування географічного масштабу порушення, встановлення фіксованого розміру штрафу за порушення правил контролю за концентраціями суб’єктів господарювання у випадках, коли на території України діяльність здійснює лише один учасник концентрації або коли учасники концентрації діють на різних та несуміжних ринках.

Повний звіт про результати громадського обговореня проєкту Порядку буде розміщено на вебсайті АМКУ.

За результатами погодження проєкту із зацікавленими міністерствами та відомствами враховано пропозицію Міністерства цифрової трансформації стосовно уточнення засобів надсилання подання з попередніми висновками та пропозицію Міністерства фінансів щодо розширення кола джерел відомостей, що беруться до уваги під час визначення граничного розміру штрафу.

Порядок спрямований на встановлення прозорих і чітких засад визначення розміру штрафу, що накладається за порушення законодавства про захист економічної конкуренції, які грунтуються на підходах Організацієї економічного співробітництва та розвитку, Європейської Комісії.

Проєктом порядку визначаються, зокрема:

 • загальні підходи до визначення розміру штрафів за порушення законодавства про захист економічної конкуренції;
 • етапи визначення розміру штрафу;
 • підходи до визначення базового розміру штрафу на основі економічних показників;
 • обтяжуючі та пом’якшуючі обставини, відповідно до яких корегується базовий розмір штрафу;
 • інші обставини, що впливають на розмір штрафу;
 • механізми встановлення граничного розміру штрафу.

Після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України Порядок визначення розміру штрафу, що накладається за порушення законодавства про захист економічної конкуренції, буде оприлюднено у встановленому порядку.

З рішеннями АМКУ, як Органу оскарження маєте змогу ознайомитися у електронній книзі Збірник рішень АМКУ, як Органу оскарження

Підпишись на розсилку від Радника, щоб не пропустити найголовніші події у сфері публічних закупівель.

  load
  digest icon digest icon
  Обмін знаннями та досвідом в сфері публічних закупівель
  Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО