Нове в оборонних закупівлях – спрощені торги із застосуванням електронної системи закупівель

654
22 Січня 2021

Оскільки 1 січня 2021 року набрав чинності Закон України «Про оборонні закупівлі» ДП «Прозорро» вже реалізувало процедуру закупівлі спрощених торгів із застосуванням електронної системи закупівель, яка являє собою базовий набір рішень, необхідних Замовникам, що забезпечують потреби оборони. І тепер замовники, що закуповують для потреб оборони, мають застосовувати лише цю процедуру.

Це нова процедура, яка багато в чому схожа на попередню для потреб оборони — «переговорну процедуру закупівлі для забезпечення потреб оборони», однак є низка відмінностей. Зокрема, відсутній етап переговорів, існують зміни в кваліфікаційних критеріях, підставах кваліфікації, дискваліфікації, причинах відміни процедури, запроваджено можливість застосування норми «24 години» з певними особливостями тощо.

У лютому 2021 року в електронній системі буде реалізовано новий порядок оскарження. Але вже зараз замовники можуть проводити закупівельну діяльність, а постачальники подавати скарги. Далі будуть імплементовані зміни до довідників дискваліфікацій, відміни процедури, окремого порядку застосування нецінових критеріїв тощо.  

Окрім того, Законом передбачено окремий перелік кваліфікаційних критеріїв для процедури закупівлі із обмеженою участю, реалізацію оприлюднення повідомлення про намір укласти додаткову угоду або державний контракт (договір) за результатами спрощеного відбору без застосування електронної системи закупівель, під час дії правового режиму воєнного стану в Україні, відповідно до якої державний замовник укладає державний контракт (договір) з учасником відбору після проведення переговорів з одним або кількома учасниками відбору.

Джерело.

Підпишись на розсилку від Радника, щоб не пропустити найголовніші події у сфері публічних закупівель.

    load
    digest icon digest icon
    Обмін знаннями та досвідом в сфері публічних закупівель