Міністерство фінансів України наказом № 476 від 27.09.2024 відповідно до частини двадцятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», підпункту 5 пункту 4 та пункту 8 Положення про Міністерство фінансів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 375, та з метою приведення нормативно-правових актів у відповідність до законодавства, зокрема, наказало:
- Затвердити:
Методику визначення автоматичних індикаторів ризиків;
Перелік автоматичних індикаторів ризиків;
Порядок застосування автоматичних індикаторів ризиків. - Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства фінансів України від 28.10.2020 № 647 «Про затвердження Методики визначення автоматичних індикаторів ризиків, їх переліку та порядку застосування», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 23.12.2020 за № 1284/35567.
Методика визначення автоматичних індикаторів ризиків передбачає, зокрема:
- Індикатори розраховуються з метою визначення закупівель, що містять ознаки порушень законодавства у сфері публічних закупівель та/або свідчать про ймовірність допущення таких порушень.
- Розрахунок індикаторів здійснюється ризик-системою за допомогою програмного забезпечення, яке використовує алгоритми розрахунку згідно із заданими параметрами.
- Для розрахунку індикаторів ризик-система може використовувати інформацію, яку розміщено або оприлюднено в таких джерелах:
електронна система закупівель;
єдині державні реєстри;
бази даних, відкриті для доступу центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю. - Алгоритмом розрахунку індикаторів передбачено аналіз інформації з джерел, зазначених у пункті 3 цього розділу, як під час проведення окремої закупівлі (за окремим лотом), так і кількох закупівель упродовж певного періоду.
Індикатори розраховуються протягом проведення закупівлі, укладення договору про закупівлю / державного контракту (договору) та його дії з урахуванням подій в електронній системі закупівель, що вмикають та вимикають індикатори. - Індикатори відображають інформацію щодо пріоритету ризику, опису ризику, параметрів та назви ризику.
- Під час визначення переліку індикаторів кожному індикатору присвоюється пріоритет ризику:
високий пріоритет ризику;
середній пріоритет ризику;
низький пріоритет ризику.
Пріоритет ризику визначається з урахуванням впливу наявності ознак порушень законодавства у сфері публічних закупівель на результат закупівлі та враховується під час застосування індикаторів для формування переліку ризикових закупівель з метою прийняття прозорого, об’єктивного та неупередженого рішення про початок моніторингу закупівлі відповідно до положень законодавства у сфері закупівель. - Ризик-система фіксує:
дату та час розміщення закупівлі, щодо якої спрацював (спрацювали) індикатор (індикатори), у персональному кабінеті;
дату та час настання події в електронній системі закупівель, що вмикає індикатор (індикатори).
Станом на 14.10.2024 наказ Мінфіну № 476 від 27.09.2024 офіційно не оприлюднений, отже не набрав чинності.
Підпишись на розсилку від Радника, щоб не пропустити найголовніші події у сфері публічних закупівель: