Міністерство оборони України повідомляє, що Європейська комісія виділила перші 3,9 млрд євро на закупівлю безпілотників для потреб Сил оборони України. Кошти є першим платежем у межах пакета фінансування обсягом близько 6 млрд євро, передбаченого для закупівлі дронів.
Фінансування здійснюється в межах механізму Ukraine Support Loan — кредитної програми Європейського Союзу загальним обсягом 90 млрд євро на 2026–2027 роки. Із цієї суми 60 млрд євро призначено для підтримки оборонної сфери України, зокрема розвитку оборонно-промислового комплексу та закупівлі озброєння.
За інформацією Міноборони, швидке фінансування закупівлі безпілотників дасть змогу оперативніше забезпечувати потреби Сил оборони та підтримати масштабування виробництва українських дронів.