Медзаклади зекономили 24% коштів, закуповуючи ліки через Prozorro Market

162
2 Жовтня 2023

Міністерство економіки України повідомляє, що Медзаклади зекономили 24% коштів, закуповуючи ліки через електронний каталог Prozorro Market. Про це повідомила заступниця Міністра економіки України Надія Бігун.

“З липня цього року медзаклади закуповують ліки та медичні вироби, які входять до затвердженого Урядом переліку, через електронний каталог Prozorro Market. Такі правила поширюються на закупівлі, загальна сума яких перевищує 50 тисяч гривень. І ми маємо дуже хороші результати дії такого механізму – лікарні змогли зекономити на закупівлях в середньому 24% коштів. З липня ним скористались майже 700 медзакладів. Окрім заощаджених коштів ще однією перевагою використання Prozorro Market є швидкість закупівель – в середньому запит пропозицій складає 9-11 днів”, – повідомила Надія Бігун.

З липня медзаклади уклали 1836 угод на закупівлю ліків та медичних виробів через Prozorro Market на загальну суму 214 млн грн. В середньому при закупівлях медзаклади зекономили 24% коштів, проте деякі з них змогли заощадити понад третину, зокрема:

 • Національний інститут раку заощадив 35% (411 тис грн);
 • Дніпровський обласний онкоцентр – 47% (503 тис грн);
 • Міська лікарня №10 в Запоріжжі – 41% (404 тис грн);
 • Одеський обласний центр соціально значущих хвороб – 35% (350 тис грн).

Нагадаємо, 7 липня 2023 року Кабінет Міністрів ухвалив рішення про обов’язковість використання електронного каталогу Prozorro Market при закупівлях ліків та медичних виробів, які входять до затвердженого Урядом переліку, в разі якщо сума закупівель перевищує 50 тисяч гривень. До такого переліку лікарських засобів та медичних виробів входить більше 160 найменувань. Він був сформований на підставі аналізу позицій, які найбільше закуповувались замовниками у 2022 році в медичній частині електронного каталогу Prozorro Market.

Довідково:

Адміністраторами Prozorro Market є три централізовані закупівельні організації. ДУ “Професійні закупівлі” наповнюють каталог товарами широкого вжитку, Медичні закупівлі України — ліками та медвиробами, ДП “Українські спеціальні системи” — комп’ютерною технікою та програмним забезпеченням. На сьогодні асортимент Prozorro Market налічує близько 90 тисяч товарів від 3 тисяч кваліфікованих постачальників.

Підпишись на розсилку від Радника, щоб не пропустити найголовніші події у сфері публічних закупівель:

Підпишись на розсилку від Радника, щоб не пропустити найголовніші події у сфері публічних закупівель.

  load
  digest icon digest icon
  Обмін знаннями та досвідом в сфері публічних закупівель
  Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО