Дніпровська міська рада систематично не допускає Держаудитслужбу до перевірок

360
31 Березня 2023

Державна аудиторська служба України на своєму офіційному вебпорталі повідомляє, 27.03.2023 Державну аудиторську службу було вчергове недопущено до проведення планових заходів у Дніпровській міській раді.

Працівники органу державного фінансового контролю прийшли на плановий контрольний захід в Департамент благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради.  Аудиторів було допущено до будівлі, уповноважена посадова особа Департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради (не представилася) поінформувала, що зазначений Департамент працює тільки дистанційно, тож можливостей працювати аудиторам фактично немає. 

 Водночас раніше, 16.02.2023, після прибуття працівників Держаудитслужби до Департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради, встановлено, що вхідні двері до приміщення зачинені, посадові особи відсутні. Через пристрій віддаленого звязку, особа, яка представилась адміністратором будівлі, повідомила, що Департамент благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради зачинений на карантин та працівники в приміщенні не перебувають. Зазначені обєктивні і незалежні від органу державного фінансового контролю обставини унеможливили проведення ревізії, про що було поінформовано Національну поліцію України та складено Акт про неможливість проведення ревізії. Варто зазначити, що заходами державного фінансового контролю Держаудитслужба має перевірити використання виділених Департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради коштів на суму близько  10 млрд грн. Також інформуємо, що протягом 2022 року на різні обєкти Дніпровської міської ради аудиторів не допустили 30 разів. 

Голова Держаудитслужби Алла Басалаєва закликає  міського голову міста Дніпра втрутитися в ситуацію, аби забезпечити якнайшвидший початок аудиту. Голова Держаудитслужби також повідомила, що виступає за запровадження кримінальної відповідальності  у випадку невиконання службовою особою законних вимог органу державного фінансового контролю, чи створення штучних перешкод у їх роботі і надання завідомо неправдивої інформації. Відповідні норми містяться у законопроєкті  «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо перешкоджання діяльності органу державного фінансового контролю» (реєстраційний № 7569 від 19.07.2022). 

Нагадуємо, що на порталі RADNUK.COM.UA у розділі «Книги» доступний збірник висновків моніторингу закупівель з практичними порадами та доцільними рекомендаціями. Щоб не наступати на «закупівельні граблі» інших замовників, користуйтесь цією електронною книгою. Дивіться, як її знайти:

Підпишись на розсилку від Радника, щоб не пропустити найголовніші події у сфері публічних закупівель.

    load
    digest icon digest icon
    Обмін знаннями та досвідом в сфері публічних закупівель
    Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО