ДАСУ виявила фінансові порушення в Центренерго на 5,5 млрд грн

182
30 Листопада 2023

Державна аудиторська служба України на своєму офіційному вебпорталі повідомляє, що виявила фінансові порушення у діяльності компанії на суму 5,5 млрд грн. Відповідні висновки отримані за результатами фінансового аудиту та планової ревізії ПАТ “Центренерго” за період з 1 січня 2022 по 31 серпня 2023 року.

Зобов’язання Центренерго становлять 15,7 млрд грн (станом на 30 червня 2023 року). За 2022 рік збиток становив 7,1 млрд грн, за І півріччя 2023 року – 720,9 млн гривень.

“Компанія є збитковою та перебуває в кризовому стані, в її діяльності відсутні економічне зростання та розвиток. Державний аудит зафіксував продаж електроенергії за заниженими цінами, випадки прихованого кредитування сторонньої комерційної структури, закупівлю мазуту та хімічних речовин не у виробників, а через посередників з додатковою маржею. Сумнівні комерційні рішення призвели до того, що зобов’язання товариства в 1,4 рази перевищують річні доходи”, – зазначила голова Держаудитслужби Алла Басалаєва. 

Так, у 2021-2022 роках Центренерго отримало передоплату від покупців за електроенергію із терміном постачання 2022-2023 роки, проте не виконало своїх зобов’язань. У результаті заборгованість перед покупцями, зокрема перед ТОВ “ГК “Нафтогаз України”, ВП “Енергоатом-Трейдинг” ДП “НАЕК “Енергоатом”, ПрАТ “НЕК “Укренерго” склала 3,5 млрд грн, можливі штрафні санкції – на 352,9 млн гривень.

Також Центренерго в січні-квітні 2022 року поставило ряду покупців електроенергію за аукціонами 2021 року за заниженими цінами. Вартість електроенергії виявилася на 63,7 млн грн нижчою за ціни Української енергетичної біржі в цей період.

Крім того, через невиконання Центренерго господарських договорів у судах розглядаються позовні вимоги кредиторів на суму 4,3 млрд грн.

Держаудитслужба надіслала до компанії вимогу про усунення виявлених порушень. Також матеріали заходів державного фінансового контролю надіслані до Кабінету міністрів та Служби безпеки України.

Нагадуємо, що на порталі RADNUK.COM.UA у розділі «Книги» доступний збірник висновків моніторингу закупівель з практичними порадами та доцільними рекомендаціями. Щоб не наступати на «закупівельні граблі» інших замовників, користуйтесь цією електронною книгою. Дивіться, як її знайти:

Підпишись на розсилку від Радника, щоб не пропустити найголовніші події у сфері публічних закупівель.

    load
    digest icon digest icon
    Обмін знаннями та досвідом в сфері публічних закупівель