ДАСУ про те, що закон про прибуток оборонних підприємств знімає всі колізії між бізнесом та державою

145
18 Березня 2024

Державна аудиторська служба України на своєму офіційному вебпорталі повідомляє, що Президент України Володимир Зеленський підписав закон №10454 щодо удосконалення правового регулювання ціноутворення в оборонних закупівлях під час дії правового режиму воєнного стану.

Верховна Рада врахувала позицію Держаудитслужби, що нарешті дозволить вирішити правову колізію, яка склалася у ситуації з визначенням рівня прибутку для державних оборонних контрактів після 24 лютого 2022 року.

«Парламент підтвердив, що державні аудитори професійно виконували свою роботу під час аудиту оборонних закупівель. На той час ми керувалися чинними нормативно-правовими актами. Нарешті розставлені всі крапки на «і»: питання про прибуток врегульоване на законодавчому рівні», – прокоментувала підписання Президентом закону голова Державної аудиторської служби України Алла Басалаєва.

«Підписаний закон матиме ретроспективне застосування. Таким чином розв’язується питання для всіх підприємств, які з початку дії воєнного стану виконували державні оборонні замовлення», – наголосила голова Держаудитслужби.

Нагадаємо, 22 лютого 2024 року Верховна Рада України в другому читанні й у цілому ухвалила закон №10454 про внесення змін до ЗУ «Про оборонні закупівлі», якими удосконалюється правове регулювання ціноутворення в оборонних закупівлях під час дії воєнного стану.

Зокрема ухвалений закон передбачає:

• у разі придбання товарів, робіт і послуг для потреб безпеки та оборони за неконкурентною процедурою або без проведення процедури закупівель рівень прибутку не може перевищувати граничного рівня прибутку, встановленого Урядом;
• для випадків, де рівень прибутку Урядом не був встановлений, ціна мала визначатися відповідно до пропозиції виконавця з урахуванням прибутку такого виконавця.

Вищезазначені норми застосовуються до всіх держконтрактів з оборонних закупівель, укладених за неконкурентною процедурою або без процедури за весь час дії воєнного стану. Тобто закон має ретроспективний напрям, що даватиме змогу правоохоронним органам закрити справи, порушені раніше через неузгодженість нормативного поля.

Нагадуємо, що на порталі RADNUK.COM.UA у розділі «Книги» доступний збірник висновків моніторингу закупівель з практичними порадами та доцільними рекомендаціями. 

Підпишись на розсилку від Радника, щоб не пропустити найголовніші події у сфері публічних закупівель.

    load
    digest icon digest icon
    Обмін знаннями та досвідом в сфері публічних закупівель