Через Prozorro Market закупили майже 500 автобусів

179
1 Вересня 2023

Міністерство економіки України повідомляє, що перед новим навчальним роком обласні й місцеві адміністрації з 18-ти областей підписали договори на закупівлю 493 шкільних автобусів. Всі закупівлі провели через систему Prozorro Market, яка дає змогу робити це в конкурентний і прозорий спосіб.

«Уряд постійно збільшує прозорість публічних закупівель. З травня цього року замовники закуповують автобуси через Prozorro Market, використовуючи запит цін пропозицій. Це надає їм можливість обрати найкращу пропозицію за декілька днів та нижчу ціну, ніж у відкритих торгах. Економія при такому виді закупівель забезпечується завдяки більшій кількості пропозицій постачальників», – пояснила заступниця Міністра економіки України Надія Бігун.

Закупівлі шкільних автобусів провели замовники з 18 областей. На сьогодні вже підписано 63 договори на 1,47 мільярда гривень, 165 автобусів мають бути поставлені до 1 вересня. Решта надійде в жовтні, листопаді й грудні 2023 року.

Також до кінця 2023 року понад 300 автобусів надійдуть від Євросоюзу як гуманітарна допомога. З них 192 вже передані в школи.

Окрім того, будь-яка область може подати заявку до Фонду ліквідації наслідків збройної агресії (Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України) на придбання автобусів замість тих, що були передані ЗСУ або знищені чи пошкоджені. 15 заявок на 721 автобус вже очікують на  рішення.

Довідково:

Кабінет Міністрів України постановою № 418 від 2 травня 2023 року затвердив надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання шкільних автобусів. Згідно з постановою Кабміну – субвенцію  на шкільні автобуси замовники можуть витрачати виключно з використанням Prozorro Market. Постановою також визначено, що адміністратором відповідальним за підготовку технічних завдань та кваліфікацію постачальників є ДУ «Професійні Закупівлі». На основі консультацій з ринком ДУ розробили чіткі технічні та кваліфікаційні вимоги до автобусів та їх постачальників. Зокрема обов’язковою є вимога локалізації виробництва автобусів в Україні.

Підпишись на розсилку від Радника, щоб не пропустити найголовніші події у сфері публічних закупівель:

Підпишись на розсилку від Радника, щоб не пропустити найголовніші події у сфері публічних закупівель.

    load
    digest icon digest icon
    Обмін знаннями та досвідом в сфері публічних закупівель
    Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО