Бізнес-сніданок Prozorro для постачальників, питання, що обговорювались: нові тарифи АМКУ на оскарження, правила Закону про аномально низьку ціну та 24 години на виправлення помилок.

1149
2 Березня 2020

Звіт від Радника

В минулу п’ятницю редакція журналу «Радник в сфері державних закупівель» відвідала Бізнес-сніданок Prozorro для постачальників, на якому обговорювались наступні питання: нові  тарифи АМКУ на оскарження, правила Закону про аномально низьку ціну та 24 години на виправлення помилок.

Спікери:

 • Лілія Кулік, начальниця сектору підтримки користувачів ДП «Прозорро»; 
 • Ірина Биковська, заступниця начальника відділу політики Департаменту регулювання публічних закупівель;
 • Кристина Гуцалова, менеджер проекту моніторингу та контролю ДП «Прозорро». 

Більш детально хотілось би зупинитись на нововведеннях Закону, а саме: «Аномально низька ціна» та «24 години на виправлення помилок»: як користуватися цими інструментами на практиці?

Розгляд та обговорення цих питань відбувалось за наступним планом:

 • Визначення аномально низької ціни
 • Порядок розрахунку аномально низької ціни, приклади
 • Дії Постачальника, який надав аномально низьку ціну
 • Дії Замовника, якому в тендері запропонували аномально низьку ціну
 • В яких документах можна виправляти помилки
 • Як та у які строки Замовник сповіщає про невідповідності в тендерній пропозиції
 • Строки виправлення помилок Постачальником

Поняття «Аномально низька ціна» в новій редакції Закону та порядок її розрахунку (основні тези теми)

Визначення «аномально низька ціна» у розумінні Закону

Аномально низька ціна тендерної пропозиції (далі – аномально низька ціна) – ціна/приведена ціна найбільш економічно вигідної пропозиції за результатами аукціону, яка є:

 • меншою на 40 або більше відсотків від середньоарифметичного значення ціни/приведеної ціни тендерних пропозицій інших учасників на початковому етапі аукціону, 

та/або 

 • меншою на 30 або більше відсотків від наступної ціни/приведеної ціни тендерної пропозиції за результатами проведеного електронного аукціону. 

Як ми бачимо, аномально низька ціна може бути в двох випадках.

Дії Постачальника, який надав аномально низьку ціну

 • протягом одного робочого дня з дня визначення найбільш економічно вигідної тендерної пропозиції, Учасник, що надав аномально низьку ціну, повинен надати  обгрунтування в довільній формі щодо цін або вартості відповідних товарів, робіт чи послуг пропозиції.

Дії Замовника, якому в тендері запропонували аномально низьку ціну

Замовник самостійно приймає рішення щодо відхилення тендерної пропозицїї з аномально низькою ціною. Останній може відхилити таку пропозицію, якщо:

 • учасник не надав належного обґрунтування вказаної у ній ціни або вартості;
 • обґрунтування так і не було надане учасником протягом протягом одного робочого дня з дня визначення найбільш економічно вигідної тендерної пропозиції.

Підстава: абз. 7 п. 1 ч. 1 статті 31 Закону.

Важливо: аномально низька ціна визначається лише в конкурентних процедурах закупівлі. Відповідно, це не розповсюджується на спрощені закупівлі, оскільки остання  не є процедурою закупівлі згідно Закону.

24 години на виправлення помилок в Прозорро

Лілія Кулик ознайомила присутніх ще з одною новинкою Закону – можливість Постачальникам виправити помилки на кваліфікації, прекваліфікації.

Декілька важливих моментів:

 • Виправлення  помилок можливо лише в процедурах закупівлі, тобто у відкритих торгах, конкурентному діалозі;
 • Постачальник не у всіх документах може виправляти помилки, це стосується лише деяких із них;
 • Замовник має чітко зазначити, що саме має потрібно виправити в тендерній пропозиції.

ТОП – питання/відповіді:

 1. Чи буде відноситись до обґрунтування аномально низької тендерної пропозиції отримання учасником державної допомоги згідно законодавства? Так, обґрунтування аномально низької тендерної пропозиції може містити зокрема інформацію про отримання учасником державної допомоги згідно законодавства.
 2. Чи не означає слово «може» в законопроекті повну свободу вибору для замовника: «хочу відхиляю, хочу не відхиляю» по відношенню до ціни, визначеної системою як аномально низька? Так, замовник самостійно приймає рішення щодо відхилення даної тендерної пропозиції.
 3. Які дії постачальника, якщо замовник свідомо чи несвідомо зазначив в повідомленні з вимогою про усунення невідповідностей в інформації та/або документах, що подані учасником у тендерній пропозиції не всі невідповідності з подальшим  відхиленням пропозиції»? Так, це означає, замовник має право відхилити, хоча строк на усунення недоліків не надавав.

Підпишись на розсилку від Радника, щоб не пропустити найголовніші події у сфері публічних закупівель.

  load
  digest icon digest icon
  Обмін знаннями та досвідом в сфері публічних закупівель