АМКУ затвердив річний Звіт за 2023 рік

183
15 Березня 2024

На засіданні Комітету 14 березня 2024 року затверджено Звіт Антимонопольного комітету України за 2023 рік.

У ньому, зокрема, зазначено, що впродовж 2023 року увага АМКУ була зосереджена на суспільно важливих ринках:

  • ринках банківських та фінансових послуг
  • енергетичних ринках (електрична енергія та природний газ)
  • ринках світлих нафтопродуктів (пального)
  • ринках будівельних матеріалів

Розмір економічного ефекту від діяльності органів Комітету у 2023 році склав 7,9 млрд грн – це найкращий результат за всю історію оцінки за методикою ОЕСР.

«Важливим кроком для АМКУ стало завершення у 2023 році І етапу реформування конкурентного законодавства: 9 серпня Верховною Радою України було ухвалено Закон № 3295-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства про захист економічної конкуренції та діяльності Антимонопольного комітету України», який набрав чинності 1 січня 2024 року, – зазначив Голова АМКУ Павло Кириленко. – Для імплементації норм цього закону Комітет розробив, затвердив і зареєстрував у Міністерстві юстиції 7 нормативно-правових актів».

З огляду на стратегічний курс України до набуття членства в ЄС, одним з пріоритетних напрямів роботи АМКУ є гармонізація українського законодавства з європейським. Комітет системно співпрацює з міжнародною юридичною спільнотою, конкурентними відомствами та організаціями і наразі веде підготовку до скринінгу, який проводитиметься Європейською Комісією в рамках майбутнього переговорного процесу.

Крім того, Антимонопольний комітет зосереджує свої зусилля на питаннях вдосконалення нормативно-правової бази та адвокатуванні системи надання держаної допомоги – навіть попри те, що внаслідок широкомасштабного вторгнення росії в Україну, дію закону «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» призупинено. Так, протягом 2023 року Кабмін затвердив 5 проєктів постанов у цій сфері, які були розроблені АМКУ.

«Порівняно з попереднім, 2022 роком, ділова активність на товарних ринках суттєво пожвавилася – завдяки стійкості громадян, бізнесу, державних інституцій та передусім – вправним діям Збройних сил України по стримуванню російської агресії», – сказав Голова АМКУ.

У 2024 рік Комітет входить із оновленим законодавством та чітко окресленими завданнями із захисту конкуренції, створення умов для дотримання закону усіма учасниками ринків.

«В умовах, коли країна зі зброєю в руках виборює своє право на існування, маємо докласти максимальних зусиль, щоб зміцнити державні інституції, зробити їхню роботу прозорою та ефективною – це надважлива складова нашої спільної Української Перемоги», – підкреслив Павло Кириленко.

Звіт АМКУ за 2023 рік спрямовано до Верховної Ради України.

З його повним текстом невдовзі можна буде ознайомитися тут, на офіційному сайті Комітету

Джерело: офіційний вебпортал Антимонопольного комітету України

З рішеннями АМКУ, як Органу оскарження маєте змогу ознайомитися у електронній книзі Збірник рішень АМКУ, як Органу оскарження

Підпишись на розсилку від Радника, щоб не пропустити найголовніші події у сфері публічних закупівель.

    load
    digest icon digest icon
    Обмін знаннями та досвідом в сфері публічних закупівель