АМКУ затвердив Порядок проведення перевірок

381
11 Грудня 2023

Антимонопольний комітет України повідомив, що 07.12.2023 схвалив звіт за результатами громадського обговорення та прийняв розпорядження про затвердження Порядку проведення перевірки суб’єктів господарювання, об’єднань, органів влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю Антимонопольним комітетом України, його територіальними відділеннями.

Громадське обговорення відбулося в формі електронних консультацій, під час яких отримано зауваження та пропозиції Асоціації правників України. Зауваження та пропозиції не враховано, оскільки вони або стосувалися питань, вже врегульованих іншим актами законодавства України, зокрема, Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», або передбачали істотне обмеження можливостей органів Антимонопольного комітету у проведенні перевірок всупереч положенням Законів України «Про Антимонопольний комітет України», «Про захист економічної конкуренції».

За результатами погодження проєкту Порядку із зацікавленими міністерствами та відомствами враховано пропозиції Міністерства внутрішніх справ України щодо визначення порядку взаємодії органів Комітету та правоохоронних органів у випадках, коли стосовно певного об’єкта перевірки водночас здійснюється перевірка органами Комітету та досудове розслідування в межах кримінального провадження.

Порядок розроблено відповідно до Законів України «Про Антимонопольний комітет України», «Про захист від недобросовісної конкуренції”, “Про захист економічної конкуренції» з метою здійснення державного контролю за додержанням законодавства про захист економічної конкуренції, у т. ч. законодавства про захист від недобросовісної конкуренції. Проєкт акта передбачає затвердження порядку проведення перевірки Комітетом, його територіальними відділеннями суб’єктів господарювання, об’єднань, органів влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю.

Порядок забезпечує прозорі, чіткі умови та підстави проведення перевірки Комітетом, його територіальними відділеннями.

Порядком проведення перевірки визначаються, зокрема:

 • загальні засади проведення перевірки Комітетом, його територіальними відділеннями;
 • послідовність дій Комітету, його територіальних відділень під час проведення перевірки;
 • права та обов’язки Комісії з проведення перевірки, порядок її утворення;
 • права та обов’язки об’єкта перевірки;
 • строки проведення перевірки;
 • час проведення перевірки;
 • етапи проведення перевірки;
 • порядок проведення: огляд, опломбування (опечатування);
 • копіювання та/або одержання копій документів, інших носіїв інформації;
 • вилучення доказів або накладення арешту;
 • порядок оформлення результатів перевірки.

Після затвердження Порядок проведення перевірки підлягає державній реєстрації та офіційному оприлюдненню.

З практикою органу оскарження з урахуванням Особливостей можна ознайомитися у електронній книзі Оскарження закупівель до АМКУ за Особливостями № 1178

Підпишись на розсилку від Радника, щоб не пропустити найголовніші події у сфері публічних закупівель.

  load
  digest icon digest icon
  Обмін знаннями та досвідом в сфері публічних закупівель