АМКУ схвалив проєкт Порядку визначення штрафу за порушення законодавства про захист економічної конкуренції

165
22 Листопада 2023

 Антимонопольний комітет України повідомив, що 21.11.2023 Антимонопольним комітетом України схвалено проєкт розпорядження «Про затвердження Порядку визначення розміру штрафу, що накладається за порушення законодавства про захист економічної конкуренції».

Проєкт розроблено відповідно до частини восьмої статі 52 Закону України «Про захист економічної конкуренції» та з урахуванням частини п’ятої статті 255 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

До цього часу підходи органів Антимонопольного комітету до визначення розміру штрафу було сформульовано в Рекомендаційних роз’ясненнях АМКУ від 9 серпня 2016 р. № 39-рр «Щодо застосування положень частин другої, п’ятої та шостої статті 52 Закону України «Про захист економічної конкуренції», частин першої та другої статті 21 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції». Однак, цей документ мав лише рекомендаційний характер, не був нормативно-правовим актом, недотримання його положень не могло бути підставою для оскарження рішень органів Антимонопольного комітету про накладення штрафів у певному розмірі в суді. Крім того, з урахуванням нагромадженої практики, визначені в Рекомендаційних роз’ясненнях підходи потребували вдосконалення та більш глибокої гармонізації з положеннями Керівних принципів Європейської комісії щодо способу встановлення штрафів, які накладаються згідно зі статтею 23(2)(а) Регламенту № 1/2003 (2006/С 210/02).

Розроблений проєкт Порядку спрямований на встановлення прозорих і чітких підстав і механізмів визначення розміру штрафу, які ґрунтуються на підходах Організації економічного співробітництва та розвитку і Європейської Комісії.

Проєктом Порядку, зокрема, визначаються:

 • загальні засади визначення розміру штрафів за порушення законодавства про захист економічної конкуренції;
 • етапи визначення розміру штрафу;
 • підходи до визначення базового розміру штрафу на основі економічних показників;
 • обтяжуючі та пом’якшуючі обставини, відповідно до яких корегується базовий розмір штрафу;
 • інші обставини, що впливають на розмір штрафу;
 • механізми встановлення граничного розміру штрафу.

З практикою органу оскарження з урахуванням Особливостей можна ознайомитися у електронній книзі Оскарження закупівель до АМКУ за Особливостями № 1178

Підпишись на розсилку від Радника, щоб не пропустити найголовніші події у сфері публічних закупівель.

  load
  digest icon digest icon
  Обмін знаннями та досвідом в сфері публічних закупівель