АМКУ: штраф понад 37 млн – за змову на закупівлі ремонту дороги

227
22 Грудня 2023

 Антимонопольний комітет України повідомив, що Тимчасова Адміністративна колегія Антимонопольного комітету України 19 грудня 2023 року наклала загальний штраф на суму понад 37 млн грн. на два товариства з обмеженою відповідальністю.

Службою автомобільних доріг у Кіровоградській області проводились відкриті торги на закупівлю «Капітальний ремонт автомобільної дороги державного значення М-12 Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Знам’янка (через м. Вінницю) на ділянці км 718+525 – км 720+995».переможцем – ТОВ «ДС ПРОМ ГРУП» – укладено договір на суму 61 900 000,00 грн з ПДВ.

Тимчасова адміністративна колегія Антимонопольного комітету України 19.12.2023 визнала, що ТОВ «ДС ПРОМ ГРУП» і ТОВ «ЗТС ГРУПП» вчинили порушення, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів зазначених торгів.

Під час розслідування справи встановлено обставини, що у своїй сукупності свідчать про вчинення зазначеними суб’єктами господарювання антиконкурентних узгоджених дій, метою яких було усунення конкуренції між ними. Зокрема, виявлені факти спільного ведення господарської діяльності та обміну інформацією.

За таке порушення законодавства на відповідачів накладено штрафи загальною сумою 37 156 398 грн.

Крім того, відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі», підставою для відмови в участі у процедурі закупівлі є той факт, що суб’єкт господарювання (учасник) протягом останніх трьох років притягувався до відповідальності за вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів тендерів.

З рішеннями АМКУ, як Органу оскарження маєте змогу ознайомитися у електронній книзі Збірник рішень АМКУ, як Органу оскарження

Підпишись на розсилку від Радника, щоб не пропустити найголовніші події у сфері публічних закупівель.

    load
    digest icon digest icon
    Обмін знаннями та досвідом в сфері публічних закупівель