АМКУ: штраф 54,2 млн грн за змову на закупівлях авіаційного палива для ДП «Антонов»

379
30 Жовтня 2023

Антимонопольний Комітет України повідомляє, що тимчасова Адміністративна колегія Антимонопольного комітету України 27 жовтня 2023 року встановила наявність змови між ТОВ «Юкойл» і ТОВ «Авіа Оіл» під час їхньої участі у трьох процедурах закупівель авіаційного палива, що проводилися у І півріччі 2020 року ДП «Антонов».

Загальна очікувана вартість закупівель становила 43 700 000 грн.

Північним міжобласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України під час розгляду справи було встановлено, що відповідачі під час участі у згаданих закупівлях узгоджували свою поведінку. З огляду на сукупність зібраних доказів, Тимчасова колегія АМКУ визнала, що ТОВ «Юкойл» і ТОВ «Авіа Оіл» вчинили порушення, передбачене пунктом 1 статті 50 та пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції» – антиконкурентні узгоджені дії, що призвели до спотворення результатів торгів. За змову відповідачів оштрафовано: – ТОВ «Юкойл» на загальну суму 27 356 409 гривень (по 9 118 803 гривні за кожне порушення); – ТОВ «Авіа Оіл» на загальну суму 26 837 049 гривень (по 8 945 683 гривні за кожне порушення)

Нагадаємо, згідно з Законом України «Про публічні закупівлі», підставою для відмови в участі у процедурі закупівлі є той факт, що суб’єкт господарювання (учасник) протягом останніх трьох років притягувався до відповідальності за вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів тендерів.

З відповідними Зведеними відомостями щодо спотворення результатів торгів можна ознайомитися за цим посиланням на сайті АМКУ (постійно оновлюється).

З практикою органу оскарження з урахуванням Особливостей можна ознайомитися у електронній книзі Оскарження закупівель до АМКУ за Особливостями № 1178

Підпишись на розсилку від Радника, щоб не пропустити найголовніші події у сфері публічних закупівель.

    load
    digest icon digest icon
    Обмін знаннями та досвідом в сфері публічних закупівель
    Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО