АМКУ щодо розгляду справи про зловживання монопольним становищем АТ «Прозорро.Продажі»

171
2 Листопада 2023

Антимонопольний Комітет України повідомляє, що 26.10.2023 Комітетом прийнято рішення у справі про порушення законодавства про захист економічної конкуренції АТ «Прозорро.Продажі».

Нагадуємо, що Комітет у вересні 2022 року розпочав справу за фактом встановлення ДП «Прозорро.Продажі» (після 09.03.2023 АТ «Прозорро.Продажі») додаткових, а саме маркетингових, умов договору, а також необґрунтованого розміру оплати операторами авторизованих електронних майданчиків доступу до електронної торгової системи (ЕТС) Prozorro.Продажі.

За результатами розгляду справи визнано, що з 01.04.2019 до 31.12.2022 АТ «Прозорро.Продажі» займало монопольне (домінуюче) становище на загальнодержавному ринку надання послуги доступу операторів до ЕТС для проведення аукціонів / торгів за нормативно визначеними напрямами (продаж об’єктів державної власності, малої приватизації, передача в оренду державного та комунального майна тощо).

При цьому Комітет закрив провадження у справі в частині маркетингових умов у зв’язку з виконанням товариством наданих Комітетом 13.04.2023 останньому рекомендацій усунути причини та умови, що сприяють покладенню на операторів додаткових, а саме маркетингових, умов, які за своєю природою не стосуються надання доступу до ЕТС. Так, АТ «Прозорро.Продажі» визнало нечинними свої накази, якими передбався відбір маркетингового агентства, чим усунуло причини та умови, що сприяють вчиненню порушення. Варто також зауважити, що під час розгляду справи товариство виключило з угод доступу операторів до ЕТС маркетингові умови, чим припинило порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

З приводу встановленого товариством розміру оплати операторами доступу до ЕТС Комітет за результатами аналізу співвідношення доходів і витрат АТ «Прозорро.Продажі» не виявив, що останнє встановило його на економічно необґрунтованому рівні, який може призвести до ущемлення інтересів операторів, що було б неможливим за умов існування значної конкуренції на ринку. З огляду на це, розгляд справи в указаній частині закрито на підставі недоведення вчинення порушення.

Повний текст рішення невдовзі буде опубліковано.

З практикою органу оскарження з урахуванням Особливостей можна ознайомитися у електронній книзі Оскарження закупівель до АМКУ за Особливостями № 1178

Підпишись на розсилку від Радника, щоб не пропустити найголовніші події у сфері публічних закупівель.

    load
    digest icon digest icon
    Обмін знаннями та досвідом в сфері публічних закупівель