АМКУ оштрафував на понад 20 млн грн три юрособи за змову на закупівлі

528
8 Грудня 2023

 Антимонопольний комітет України повідомив, що Тимчасова адміністративна колегія Антимонопольного комітету України рішенням від 04 грудня 2023 року визнала, що ТОВ «ВС Технолоджі», ТОВ «Техніка для бізнесу» та ТОВ «Грін Лайт Корпоративні Рішення» вчинили порушення, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів. На зазначені суб’єкти господарювання накладено штрафи на загальну суму 20 289 798 грн.

ТАК АМКУ встановила, що вказані суб’єкти господарювання узгодили між собою умови участі у торгах, які проводились філією «УМГ «ПРИКАРПАТТРАНСГАЗ» ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» за предметом «Машини для обробки даних (апаратна частина)». Переможцем у закупівлі стало ТОВ «ВС Технолоджі».

  • При цьому, згідно з Законом України «Про публічні закупівлі», підставою для відмови в участі у процедурі закупівлі є той факт, що суб’єкт господарювання (учасник) протягом останніх трьох років притягувався до відповідальності за вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів тендерів.
  • З відповідними Зведеними відомостями щодо спотворення результатів торгів можна ознайомитися за цим посиланням на сайті АМКУ (постійно оновлюється).

З практикою органу оскарження з урахуванням Особливостей можна ознайомитися у електронній книзі Оскарження закупівель до АМКУ за Особливостями № 1178

Підпишись на розсилку від Радника, щоб не пропустити найголовніші події у сфері публічних закупівель.

    load
    digest icon digest icon
    Обмін знаннями та досвідом в сфері публічних закупівель
    Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО