Здійснення спрощеної закупівлі ➤ РАДНИК, портал

29 Грудня 2023
Чеповий Олександр Віталійович

Прошу надати термінову консультацію з приводу вимоги учасника спрощеної закупівлі UA-2023-12-08-019449-a щодо відхилення найбільш економіно вигідної пропозції через невідповідність пропозиції умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмета закупівлі.
Дата і час розкриття тендерних пропозицій: 20 грудня 2023 12:42
Дата і час публікації Повідомлення про намір укласти договір: 25 грудня 2023 17:24
Дата подання Вимоги про усунення порушення: 26 грудня 2023 23:32
В Технічній специфікації до предмету закупівлі, що є частиною Оголошення, зазначена наступна вимога: «Всі товари повинні супроводжуватися сертифікатами відповідності, виданими акредитованими органами з оцінки відповідності».
З іншого боку, в тексті Оголошення міститься така норма (відповідає вимогам п.11 ст.26 Закону): «Документи, що не передбачені законодавством для учасників – юридичних, фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб – підприємців, не подаються ними у складі пропозиції. Відсутність документів, що не передбачені законодавством для учасників – юридичних, фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб – підприємців, у складі пропозиції, не може бути підставою для її відхилення замовником. У разі якщо учасник або переможець відповідно до норм чинного законодавства не зобов’язаний складати якийсь із вказаних в оголошенні документ, то він надає лист-роз’яснення в довільній формі в якому зазначає законодавчі підстави ненадання відповідних документів або копію/ії роз’яснення/нь державних органів.»
Учасник-переможець у складі пропозиції надав лист-роз’яснення щодо відсутності з 01.10.2023р. законних підстав вимагати сертифікатами відповідності посилаючись на окремі положення ЗУ «Про систему громадського здоров’я» № 2573-ix від 06.09.2022 р.
Прошу роз’яснити:
1) Чи є законні підстави у учасника вимагати відхилення найбільш економічно вигідної пропозиції з урахуванням наведених вище обставин?
2) Чи є законні підстави у замовника на даному етапі переглянути своє рішення і відхилити найбільш економічно вигідну пропозицію з урахуванням наведених вище обставин?

Відповідь

Вітаємо! Експерти  порталу  «Радник» відповідають на питання користувачів порталу та розглядають  питання здійснення спрощеної закупівлі.

Зазначимо, що поверхневим аналізом вказаного Оголошення було встановлено, що перщ за все вимога: «Всі товари повинні супроводжуватися сертифікатами відповідності, виданими акредитованими органами з оцінки відповідності.» не свідчить саме про обов’язок надання сертифікату відповідності у складі пропозиції. По-друге, у складі пропозиції переможця наявний сертифікат відповідності № UA.CRT.00294-23, а зазначений вами лист-пояснення стосується не сертифікатів відповідності а висновків державної сенітарно-епідеміологічної експертизи. Тож інформація зазначена вами у запитанні дещо не відповідає фактичній ситуації та аналіз пропозиції переможця потребує більш грунтовного дослідження документів. Тож рекомендуємо звертатись на платну консультацію...

Створіть аккаунт, щоб читати цю відповідь

У вас вже є аккаунт?

Увійти

Проводимо консультації з публічних закупівель

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо питань з будівництва/бухгалтерської чи кадрової діяльності, інших питань, що виходять за рамки публічних закупівель, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо інших питань, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Вас може зацікавити
 • Чи вважається неправильне визначення предмета закупівлі формальною помилкою
  13 Квітня 2024
  Читати відповідь

  Пвипадково провів процедуру закупівлі де визначив предмет закупівлі за 6 знаком, закупівля завершена, чи являється це формальною помилкою ?

 • Чи додавати вартість матеріалів до очікуваної вартості процедури закупівлі
  13 Квітня 2024
  Читати відповідь

  ПУ поточному році селищною радою придбано через відкриті торги з особливостями матеріали (щебенево-піщану суміш) для поточного ремонту доріг комунальної власності. Планується передавати дані матеріали виконавцю послуги з поточного ремонту доріг,

 • Формулювання вимог щодо забезпечення виконання договору
  13 Квітня 2024
  Читати відповідь

  ППідкажіть, будь ласка, як правильно в тендерному договорі прописати пункт забезпечення виконання договору у вигляді депозиту на рахунок. Чи для цього потрібно заключити окрему угоду про забезпечення? У Вас на

 • Послуги з поточного ремонту за двозначним кодом ДК
  12 Квітня 2024
  Читати відповідь

  ПЧи можна закуповувати (ВТзО) послуги з поточного ремонту за двозначним кодом дк, якщо у дефектному акті визначено і внутрішні роботи (штукатурні, покривання підлоги та стін) і електромонтажні, водопровідні/санітарно-технічні роботи, а

 • Визначення розміру кошторисного прибутку
  12 Квітня 2024
  Читати відповідь

  Ппідкажіть будь ласка учасник закупівлі капітальний ремонт захисної споруди цивільного захисту з класом наслідків СС2, у складі пропозиції надав пояснювальну записку у якій зазначив показник для визначення розміру кошторисного прибутку

 • До усіх питань