Запис про погашення адміністративного стягнення не внесено до реєстру: дії замовника та учасника

18 Січня 2021
mariia

Просимо надати відповідь: як має вчинити Замовник, якщо при перевірці службової (посадової) або уповноваженої особи учасника процедури закупівлі, яку уповноважено учасником представляти його інтереси під час проведення процедури закупівлі, на відповідність вимогам пункту 3 частини 1 статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі» у відкритому Єдиному державному реєстрі осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, буде встановлено притягнення такої особи до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.172-6 КУпАП Порушення вимог фінансового контролю, а саме – неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, порушення вимог фінансового контролю?
При цьому,
по-перше, ця особа відноситься до категорії «Посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені у пункті 1 частини першої статті 3 Закону»;
по-друге, дата набрання законної сили судовим рішенням про притягнення особи до відповідальності за корупційне правопорушення: 13.07.2019, перевірка Замовником проводиться 12.01.2021 – тобто через 1,5 року після притягнення;
по-третє, стаття 39 КУпАП регламентує: «якщо особа, піддана адміністративному стягненню, протягом року з дня закінчення виконання стягнення не вчинила нового адміністративного правопорушення, то ця особа вважається такою, що не була піддана адміністративному стягненню».
В той же час, пункт 3 частини 1 статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі» не містить посилання на річний строк дії адміністративного стягнення, а встановлює безстроковість притягнення: «службову (посадову) особу учасника процедури закупівлі, яку уповноважено учасником представляти його інтереси під час проведення процедури закупівлі, фізичну особу, яка є учасником, було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення або правопорушення, пов’язаного з корупцією».
Які дії має вчинити Замовник і що робити учаснику для уникнення відхилення, якщо інформація про притягнення в Єдиний реєстр внесена, а запис про погашення адміністративного стягнення не внесено або інформацію з Єдиного реєстру не видалено взагалі?

Відповідь

Добрий день! Пунктом 3 частини 1 статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) визначено, що замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію учасника або відмовити в участі у переговорній процедурі закупівлі (крім випадків, зазначених у пунктах 245 частини другої статті 40 цього Закону) в разі, якщо службову (посадову) особу учасника процедури закупівлі, яку уповноважено учасником представляти його інтереси під час проведення процедури закупівлі, фізичну особу, яка є учасником, було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення або правопорушення, пов’язаного з корупцією.

Оскільки доступ до реєстру єдиного державного реєстру «Єдиний державний...

Створіть аккаунт, щоб читати цю відповідь

У вас вже є аккаунт?

Увійти

Проводимо консультації

Коли проблему неможливо вирішити одним запитанням — ви можете замовити консультацію та отримати рішення на основі ґрунтовного дослідження ситуації.

Замовити консультацію
Вас може зацікавити
  • Довгострокові зобов’язання в переговорній
    07 Травня 2021
    Читати відповідь

    ПЧи може бюджетна установа за КЕКВ 2281 проводити закупівлю науково-дослідних робіт строком на 2 роки, розбивши їх на етапи від повідно до кошторисних призначень? Якщо процедура була оголошена на да

  • Чи є порушенням укладення декількох прямих договорів, але з різними контрагентами?
    07 Травня 2021
    Читати відповідь

    ПЯкщо спрощена закупівля двічі не відбулася із-за відсутності учасників, чи можна заключити декілька прямих договорів на загальну суму, оголошену в спрощеній закупівлі , але з різними постачальниками, та на протязі

  • 20% від очікуваної вартості – під час оскарження переговорної процедури закупівлі: чи це можливо?
    07 Травня 2021
    Читати відповідь

    ПДоброго дня! Скажіть, будь-ласка, нами, як Замовниками, було оголошено переговорну процедуру закупівлі, в ході періоду оскарження переговорної процедури подано скаргу щодо оскарження дій Замовника. Наразі триває процедура розгляду скарги. Оскільки

  • Чи підлягатиме оприлюдненню протокол УО під часи закупівлі без використання ЕСЗ
    07 Травня 2021
    Читати відповідь

    ПСкажіть будь-ласка чи потрібно під час оприлюднення закупівлі без використання електронної системи(звіт) опубліковувати протокол-повідомлення про намір укласти договір?

  • казначейство відмовляється реєструвати, так як у звіті вказано код за шостим знаком класифікатора
    07 Травня 2021
    Читати відповідь

    ПЗа результатом відкритих торгів укладено договір, який казначейство відмовляється реєструвати, так як у звіті вказано код за шостим знаком класифікатора (найбільш відповідає номенклатурній позиції ). Як довести казначейству, що помилки

  • До усіх питань

      Приєднуйся до авторів
      load
      Реєстрація
      Вітаємо!
      Реєстрація пройшла успішно
      В особистий кабінет
      load
      Відновлення паролю
      Вітаємо!
      Реєстрація пройшла успішно
      Вітаємо!
      Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель