Чи має замовник включати до очікуваної вартості закупівлі можливе відшкодування збитків?

26 Жовтня 2020
Barbara

Замовник планує відкриті торги на закупівлю послуг з оренди автоспецтехніки. Під час попередніх ринкових консультації з метою аналізу ринку для визначення очікуваної вартості встановлено, що потенційний орендодавець (орендодавці) вимагають включити до договору умову про відшкодування йому (їм) з боку Замовника-Орендаря збитків за пошкоджені під час використання транспорту деталі автоспецтехніки (напр.: шини, ресори і таке інше). Визначити навіть орієнтовну суму збитків на час проведення відкритих торгів неможливо, адже пошкодження може і не настати. Чи розповсюджується закон про публічні закупівлі на відшкодування збитків в такому випадку, оскільки відшкодування збитків − це не господарський договір, Замовник не отримає матеріальної вигоди після оплати відповідних витрат та не зможе їх оприбуткувати на власне виробництво? Чи потрібно включати до загальної суми договору орієнтовну вартість таких відшкодувань і як бути у випадках, якщо пошкодження або не настане зовсім, або трапиться в обсягах, що перевищують закладену в договір вартість відшкодування?

Відповідь

Доброго дня! Дане питання є суто юридичним з огляду на те, що подібні умови про відшкодування можуть включатись до умов проєкту договору про закупівлю у вигляді штрафних санкцій. Обов’язку замовника щодо цього Законом не встановлено. Аби врахувати усі нюанси та прописати умови саме для Вас, телефонуйте (066) 616-48-98, (067) 503-01-36, (063) 807-17-91 або переходьте за посиланням http://goszakupka.com.ua/

Створіть аккаунт, щоб читати цю відповідь

У вас вже є аккаунт?

Увійти

Проводимо консультації

Коли проблему неможливо вирішити одним запитанням — ви можете замовити консультацію та отримати рішення на основі ґрунтовного дослідження ситуації.

Замовити консультацію
Вас може зацікавити
  • Як розрахуватись зі старим постачальником
    03 Березня 2021
    Читати відповідь

    ППідскажіть, як вийти із ситуації. 20% угода не покриває потреби в постачання газу, і не вистачає 230 тис. на оплату за постачання газу за лютий, але з 01.03. вже є

  • Нагальна потреба на період оскарження тендеру при сумі меншій за 50 тис. грн.
    03 Березня 2021
    Читати відповідь

    Ппідкажіть будь – ласка, що робити Замовнику у разі нагальної потреби у закупівлі на період оскарження тендеру, якщо сума нагальної закупівлі менша за 50 тис.грн?

  • Розподіл обов’язків між УО та ТК у разі переговорної процедури закупівлі
    03 Березня 2021
    Читати відповідь

    ППідприємство здійснює діяльність в окремій сфері господарюваня, є уповноважена особа і тендерний комітет. Хто повинен проводити переговорну процедуру закупівлі послуг на суму 300 т.грн ст.40 частна 2 пункт 2 відсутність

  • Як визначити предмет закупівлі по виготовленню проектно-кошторисної документації?
    03 Березня 2021
    Читати відповідь

    ПЯк визначити предмет закупівлі по виготовленню проектно-кошторисної документації? Необхідно провести декілька капітальних ремонтів в одному корпусі на загальну суму більше 1,5млн. На кожен ремонт необхідно виготовити окрему кошторисну документацію. Як

  • КЕП не вимагали в ТД, відхиляти?
    03 Березня 2021
    Читати відповідь

    ПВ документації спрощеної закупівлі замовник не встановив вимогу стосовно накладення учасниками КЕП. В результаті – на пропозицію учасник КЕП не наклав. Чи повинен замовник відхилити пропозицію цього учасника? Якщо так,

  • До усіх питань

      Приєднуйся до авторів
      load
      Реєстрація
      Вітаємо!
      Реєстрація пройшла успішно
      В особистий кабінет
      load
      Відновлення паролю
      Вітаємо!
      Реєстрація пройшла успішно
      Вітаємо!
      Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель