Закупівлі у разі ліквідації

10 Лютого 2021
nazarij-maslovskyj

Замовник бюджетна організація (міська рада) після проведення виборів у 2020 році значно розширила коло закладів які підвідомчі даному розпоряднику коштів. 03.11.2020 районна рада (що ліквідовується) передає на баланс міської ради всі заклади освіти та заклади культури. Будучи єдиним розпорядником коштів станом на 16.12.2020 міською радою оголошується тендер на закупівлю електричної енергії (відкриті торги) за 3-ма лотами. Лот 1 – електрична енергія для закладів освіти, лот 2 – електрична енергія для закладів культури, лот 3 – електрична енергія для апарату міської ради. По процедурі закупівлі відбувається аукціон та 04.01.2021 визначаються переможці торгів за кожним із лотів. 20.01.2021 на підставі рішення міської ради утворюються окремі юридичні особи Відділ освіти міської ради та Відділ культури міської ради, згідно з положеннями (їх установчими документами) яких дані відділи виконують функції головних розпорядників по закладам освіти – Відділ освіти, по закладам культури – Відділ культури відповідно. Тобто функція яка належала міській раді перейшла до відповідних відділів при міській раді.
22.01.2021 після делегованих повноважень від міської ради до відділів культури та освіти, Відділ освіти міської ради та Відділ культури міської ради заключають договори з переможцями процедури закупівлі за відповідними лотами.
Питання: чи правомірно укладені договори про закупівлю, враховуючи те, що станом на дату оголошення процедури закупівлі відділи освіти та культури ще не були створені та єдиним розпорядником коштів була міська рада, а також зважаючи на те, що станом на дату укладання договору про закупівлю міська рада делегувала повноваження функції головних розпорядників по закладам освіти та культури відповідним Відділам (тобто міська рада станом на 22.01.2021 не мала ні повноважень ні кошторисних призначень для укладання договору про закупівлю)?

Назарій, 0661939712

Відповідь

Доброго дня, Назарій! Відповідно до пункту 6 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) договір про закупівлю — це господарський договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі / спрощеної закупівлі та передбачає платне надання послуг, виконання робіт або придбання товару. Замовниками є юридичні особи, визначені частиною 1 статті 2 Закону.

 

Частиною 1 статті 104 Цивільного кодексу України передбачено, що юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов’язки переходять до правонаступників.

Відповідно до частини 5 статті 107 Цивільного...

Створіть аккаунт, щоб читати цю відповідь

У вас вже є аккаунт?

Увійти

Проводимо консультації

Коли проблему неможливо вирішити одним запитанням — ви можете замовити консультацію та отримати рішення на основі ґрунтовного дослідження ситуації.

Замовити консультацію
Вас може зацікавити
 • Довгострокові зобов’язання в переговорній
  07 Травня 2021
  Читати відповідь

  ПЧи може бюджетна установа за КЕКВ 2281 проводити закупівлю науково-дослідних робіт строком на 2 роки, розбивши їх на етапи від повідно до кошторисних призначень? Якщо процедура була оголошена на да

 • Чи є порушенням укладення декількох прямих договорів, але з різними контрагентами?
  07 Травня 2021
  Читати відповідь

  ПЯкщо спрощена закупівля двічі не відбулася із-за відсутності учасників, чи можна заключити декілька прямих договорів на загальну суму, оголошену в спрощеній закупівлі , але з різними постачальниками, та на протязі

 • 20% від очікуваної вартості – під час оскарження переговорної процедури закупівлі: чи це можливо?
  07 Травня 2021
  Читати відповідь

  ПДоброго дня! Скажіть, будь-ласка, нами, як Замовниками, було оголошено переговорну процедуру закупівлі, в ході періоду оскарження переговорної процедури подано скаргу щодо оскарження дій Замовника. Наразі триває процедура розгляду скарги. Оскільки

 • Чи підлягатиме оприлюдненню протокол УО під часи закупівлі без використання ЕСЗ
  07 Травня 2021
  Читати відповідь

  ПСкажіть будь-ласка чи потрібно під час оприлюднення закупівлі без використання електронної системи(звіт) опубліковувати протокол-повідомлення про намір укласти договір?

 • казначейство відмовляється реєструвати, так як у звіті вказано код за шостим знаком класифікатора
  07 Травня 2021
  Читати відповідь

  ПЗа результатом відкритих торгів укладено договір, який казначейство відмовляється реєструвати, так як у звіті вказано код за шостим знаком класифікатора (найбільш відповідає номенклатурній позиції ). Як довести казначейству, що помилки

 • До усіх питань

   Приєднуйся до авторів
   load
   Реєстрація
   Вітаємо!
   Реєстрація пройшла успішно
   В особистий кабінет
   load
   Відновлення паролю
   Вітаємо!
   Реєстрація пройшла успішно
   Вітаємо!
   Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель